Księgowość tradycyjna czy online...?

To właśnie dzięki Internetowi tutaj się spotykamy. Rozmawiamy tutaj na wszystkie tematy związane z sieciami, routerami, protokołami oraz stronami internetowymi.
natalia86
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Księgowość tradycyjna czy online...?

Post autor: natalia86 » 29 listopada 2016, 11:37

Jestem ciekawa z czego korzystacie w swoich firmach. Ja od niedawna jak moja księgowa przeszła na emeryturę za namową przyjaciółki zastanawiam się nad przejściem na księgowość online. Testuję właśnie wfirma.pl. Musze powiedzieć, że jestem miło zaskoczona. Zawsze myślałam, że to czarna magia i w życiu się w tym nie połapię. System wygląda bardzo prosto i intuicyjnie. Ponadto korzystając z takiego systemu możemy sporo zaoszczędzić.

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Re: Księgowość tradycyjna czy online...?

Post autor: rafek34 » 9 grudnia 2016, 21:03

Jak dla mnie księgowość tradycyjna. Niektórzy księgowością w swojej firmie zajmują się sami. Ja bym się tego nigdy nie podjęła, papierkowa robota nie jest dla mnie. Dużo liczenia i łatwo się w tym wszystkim pomylić.

buraki
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: buraki » 28 lutego 2017, 21:39

cześć, a może by tak spróbować księgowości online? daje to niesamowitą samodzielność :) oraz dla mnie najważniejsze - zaoszczędzenie mnóstwa czasu :) wiadomo księgowe mają sporo klientów i czas na plotki :)

loko9
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: loko9 » 4 marca 2017, 20:07

Ja zajmuje się księgowością sam, nie ma z tym najmniejszych problemów. Teraz czas rozliczania, możecie również skorzystać z abc-podatki.pl/program-pit , to bardzo dobry i sprawdzony program , w którym nawet laik bez problemu się rozliczy :)

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: celeste » 12 czerwca 2017, 17:18

Przy niedużej działalności z powodzeniem można zająć się samodzielnie prowadzeniem finansów w firmie.
Nie jest to trudne, jeśli będzie się korzystało z odpowiedniego oprogramowania.

Kanis
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Post autor: Kanis » 10 lipca 2017, 12:03

Myślę, że śmiało możesz zdecydować się na online, bo zaoszczędzisz sporo czasu i zajmiesz się kolejnymi zadaniami w firmie. Patrząc po stronie consigno.pl to biura księgowe pomagają z KPiR, ryczałtem, pełną księgowością. Z tego, co kojarzę to ostateczna kwota zależy od ilości faktur, ale nie wiem czy wszędzie tak jest.

kwarcel
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 21515

Post autor: kwarcel » 6 sierpnia 2017, 19:05

Korzystam z księgowości online, ale nie ukrywam, że różnie z tym jest. Często miałem problemy z podatkami, ale od czasu, kiedy współpracuję z Adamem Jeżakiem (tutaj jego strona jezak.pl - problemy zniknęły. Naprawdę śmiało mogę polecić tego pana. Wie co robi i to jest super!

ewelina546
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ewelina546 » 27 sierpnia 2017, 14:02

Moim zdaniem księgowość może być różnorodna, warto jednak pomyśleć tutaj o dobrym wyborze, aby znała się na tym doskonale co wykonuje.

bezza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bezza » 21 września 2017, 16:52

A może coś pomiędzy :)? Ja jestem zwolennikiem samodzielnego rozliczania się. Dzięki nowoczesnym narzędziom dostępnym chociażby na portalu wfirma.pl jest to proste i nie powinno sprawiać nikomu problemu. Dodatkowym plusem jest niska cena takich usług i możliwość kontaktu ze specjalistami od podatków czy prawa pracy.

Awatar użytkownika
QmarXX
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: QmarXX » 20 listopada 2017, 19:12

Zgadzam się w 100% z moim poprzednikiem. Nic dodać i nic ująć...
medal ma zawsze dwie strony- dobrą i nie najgorszą

mgryk
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mgryk » 23 stycznia 2018, 23:47

Jeśli już mowa o księgowości i zatrudnianiu pracowników, to jak powinno wyglądać przechowywanie dokumentacji pracowniczej? Czy macie na to jakiś sposób? Słyszałam, że warto zaopatrzyć się w pudła archiwizacyjne i w nich przechowywać dokumenty - czy to prawda?

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 29 stycznia 2018, 16:38

Zdecydowanie warto postawić na generator faktur od firmy Bluemedia. Z jego pomocą usprawnisz cały proces fakturowania i rozliczeń, będziesz mieć stały dostęp do historii wystawionych dokumentów oraz możliwość ich edycji czy usunięcia + otrzymasz możliwość wysyłki faktur na skrzynki mailowe Klientów czy podepniesz powiadomienie SMS o nowym dokumencie. Co uważasz i takim narzędziu?

mizar
Milczek
Milczek

Post autor: mizar » 1 lutego 2018, 18:18

jak dla mnie zdecydowanie księgowość tradycyjna, proeadzona w biurze rachunkowym. Ja prowadzę firmę i zatrudniam ponad 10 osób. Nie miałabym czasu samodzielnie zajmować się rozliczaniem tych wszystkich dokumentów a tak śpię spokojnie bo wiem, że zajmują się tym profesjonaliści. Od lat współpracuję z firmą Kasprzyk i Niziołek z Gliwic. Mają wiele lat doświadczenia, to firma rodzinna prowadzona przez ojca i córkę.

gajaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gajaa » 20 lutego 2018, 12:24

Jeśli księgowość online to pamiętajcie by zachować szczególną ostrożność przy wypełnianiu wszelkich dokumentów np do US i przede wszystkim trzymać się terminów. Jeśli popełnicie błąd to by uniknąć konsekwencji należy złożyć czynny żal. Ma to jednak sens tylko wtedy gdy to Wy jako pierwsi go wychwycicie. Jeśli zrobi to urząd wtedy takie pismo nie będzie mieć już żadnego zastosowania.

Awatar użytkownika
szynna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: szynna » 20 lutego 2018, 17:19

Zdecydowanie bardziej wolę tradycyjną. Warto popytać znajomych/rodzinę o sprawdzoną księgową.
Nauczona długim doświadczeniem wiem, co robić, gdy opuszcza mnie kolejna osoba, a źle sobie radzę, gdy ktoś chce ze mną zostać albo próbuje mnie zatrzymać...

ODPOWIEDZ