Księgowość online

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
Jaro
Raczkujący
Raczkujący

Księgowość online

Post autor: Jaro » 23 czerwca 2017, 21:22

Jakie biuro rachunkowe lub księgowego polecacie przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej? Czy dobrym wyborem będzie księgowość online taka jak na przykład taxcare.pl. Jak sprawdza się takie rozwiązanie w praktyce? Jakie są plusy i minusy i jak układa się współpraca? Chętnie poznam opinie osób, które już współpracują z takim biurem lub miały przyjemność współpracować w przeszłości.

ewelina546
Raczkujący
Raczkujący

Re: Księgowość online

Post autor: ewelina546 » 26 lipca 2017, 15:21

Moim zdaniem księgowość różna jest dobrą opcją, wszystko zależy czy mamy dużo papierków czy mało i jak wszystko ogarniamy w tematyce księgowości. Fajne propozycje prowadzenia takiej księgowości ma firma Seka , która od wielu lat współpracuje z różnymi firmami na rynku.

Dinkinq
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Dinkinq » 27 lipca 2017, 15:45

Ja sam prowadzę sobie księgowość, to nic trudnego.

magneta
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: magneta » 15 września 2017, 12:47

Tylko ktoś odważny albo pewien dobrej znajomości przepisów prowadzi księgowość samodzielnie. W sytuacji, gdy trzeba rozliczyć pracowników, pilnować płatności, zadbać o wszystkie deklaracje i wiele innych rzeczy to można się pogubić. Przed podjęciem decyzji o samodzielnym prowadzeniu księgowości albo współpracy z biurem rachunkowym szczególnie w przypadku zatrudniania pracowników warto chociaż poczytać tego typu artykuły po to, by podjąć mądrą decyzję.

joons
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: joons » 20 września 2017, 14:54

Z pewnością bardzo dużą rolę odgrywa tutaj wielkość firmy, gdyż jeśli jest to kilkuosobowa działalność prowadzenie księgowości samemu nie jest takie trudne. Sprawa się komplikuję, gdy w firmie rośnie liczba pracowników, a co za tym idzie liczba obowiązków i faktur również ;) W takich przypadkach elektroniczny obieg faktur, o którym więcej informacji na stronie ideo.pl/rozwiazania-it/obieg-faktur może okazać się bardzo pomocny ;) Z pewnością ilość czasu na pewne operacje zmaleję, a co za tym idzie usprawni to działanie przedsiębiorstwa.

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 30 listopada 2017, 15:51

Są przecież programy typu Faktura.pl które pomagają samodzielnie prowadzić rozliczenia firmowe. Daje to dużo możliwości np. generowanie faktur i wysyłkę ich na skrzynki mailowe Klientów, ustawienie powiadomień SMS o nowym dokumencie, edytowanie faktur i ich usuwanie etc. Ta firma - https:/bluemedia.pl/ oferuje małym i średnim organizacjom takie narzędzie. Warto.

idealna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: idealna » 14 grudnia 2017, 19:56

no ja przy teraz juz 4 punktach odpadlam. nie ma opcji na prowadzenie ksiegowosci samodzielnie. to za duze ryzyko no i czas... ktorego nikt z nas nie ma. od maja obsluguje mnie firma zewnetrzna macaccounting i przyznam ze roznica w prowadzeniu biura jest ogromna. wszystko zalatwiamy online ale bez oczekiwania na odpowiedz po kilka godzin... odzew jest piorunem. no i dokumentacja dostepna bez przerwy. baaardzo wygodnie

Raloon
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Raloon » 18 grudnia 2017, 16:01

Ja również zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ostatnio znalazłem też portal na którym jest duży katalog stron więc pewnie i firma zajmująca się księgowością na pewno się znajdzie - najlepsze-strony.biz - co sądzicie o tego typu portalach? A może znacie jeszcze coś podobnego? Czekam na wasze wypowiedzi ;)

CiociaD
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: CiociaD » 19 grudnia 2017, 18:49

Świetnie! Dzięki wielkie za ciekawe i sprawdzone porady :)

mgryk
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mgryk » 20 stycznia 2018, 23:18

Zakładając własną firmę dobrze jest zaopatrzyć się w program, przy pomocy którego moglibyśmy wystawiać naszym kontrahentom faktury. Można przy tym korzystać z oferowanego przez faktura.pl oprogramowania, z którego w niektórych przypadkach można korzystać zupełnie za darmo!

algidka334
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: algidka334 » 21 stycznia 2018, 10:56

Ważne by firma prowadziła wszelkie rzetelne i profesjonalne usługi księgowe. To podstawa dobrej współpracy.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2018, 11:49 przez algidka334, łącznie zmieniany 1 raz.

sarus
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: sarus » 21 stycznia 2018, 15:28

Też szukam dobrej księgowości jednak nie mam pojęcia czym kierować się przy wyborze dobrego biura rachunkowego mozecie doradzic?

drogadozen
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: drogadozen » 30 stycznia 2018, 10:33

Zależy jak dużą masz firmę bo ja w swojej firmie mam osobny dział księgowości. Generalnie to bardzo uproszcza sprawę bo jeżeli któryś z pracowników ma jakąś sprawę do wyjaśnienia to momentalnie możemy rozwiązać ten problem. Powiem wam, że nasze działy łączy specjalny serwis, który ułatwia pracę każdemu. Możemy w nim sprawdzić różne sprawy. Sami możecie o nim trochę poczytać albo o podobnych rozwiązaniach: tweaks.pl/outsourcing-uslug-serwis-aplikacyjny-sap.

alin4b
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: alin4b » 26 kwietnia 2018, 16:20

Moim zdaniem nie warto :) Ja prowadzę księgowość w biurze rachunkowym które posiada OC i dzięki temu o nic nie musze się martwić :)

luss
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: luss » 27 kwietnia 2018, 14:26

szukam biura rachunkowego z dobrej jakości praciwnikami

ODPOWIEDZ