Budowa domu, jakie schody?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
leoonarrd21
Raczkujący
Raczkujący

Budowa domu, jakie schody?

Post autor: leoonarrd21 » 23 czerwca 2017, 02:51

Jeśli budujesz dom niedaleko Wrocławia to na pewno będą Ci potrzebne schody. Według mnie najlepszą firmą z tamtych okolic oferującą schody jest SchodyRost. Ich realizacje są bardzo solidne i przez lata wyglądają jak nowe. Według mnie warto postawić na profesjonalistów w swojej dziedzinie, ponieważ zapulsuje to solidnym produktem, który wytrzyma wiele lat.

ewelina546
Raczkujący
Raczkujący

Re: Budowa domu, jakie schody?

Post autor: ewelina546 » 23 czerwca 2017, 22:28

Moim zdaniem warto wybrać dom inteligentny w którym będzie można dostosować ekstra wnętrze i schody do potrzeb. Takie wnętrza widziałam na: ecoreadyhouse, mają tam wiele ciekawych propozycji godnych uwagi.

mess
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: mess » 24 czerwca 2017, 10:53

Mnie się podobają schody drewniane, ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje

kolia
Milczek
Milczek

Post autor: kolia » 30 czerwca 2017, 10:52

Moim zdaniem bardzo ciekawie i elegancko prezentują się również takie schody kamienne. Zobaczcie sami, moim zdaniem takie aranżacje wykonane z kamienia są naprawdę eleganckie.

karolcia1988
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: karolcia1988 » 17 lipca 2017, 08:31

A może najpierw zacznij sobie od takiego portalu o nazwie Sztuka Architektury ? Tam będziesz miał pokazane wiele różnych koncepcji i wybierzesz taką która najbardziej będzie Ci pasowała
. Ja sama nie wiem na co się zdecydować, czy ma to być starodawny styl czy może architektura nowoczesna. Mam nadzieję, że właśnie tam wpadnie mi coś w oko i znajdę projekt mich marzeń. Myślę, że i ty bez problemu znajdziesz tam wiele ciekawych i cennych informacji.

Awatar użytkownika
polAszek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: polAszek » 26 lipca 2017, 16:49

Schody to moim zdaniem mniejsze problem. Ważniejsze jest w ogóle przemyślenie jakiego typu dom miałby to być. Przykładowo, moim zdaniem teraz bardzo opłacalne są domy energooszczędne. Moim znajomym z Katowic dom budowała firma Geobud. Płacę na ogrzewanie poniżej 2000 zł rocznie. Dla mnie to jest wystarczający argument za tym, żeby inwestować w dom energooszczędny ;)
Czasem prawda jest tak głęboko zagrzebana, że trudno znaleźć dobry sposób na jej odgrzebanie

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 7 sierpnia 2017, 19:07

Bardzo fajnie prezentuje się też ledowe oświetlenie schodów. Moim zdaniem warto się zainteresować tym rozwiązaniem bo efekt jest bardzo ciekawy i coraz więcej osób się na to decyduje.

bezza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bezza » 16 sierpnia 2017, 21:21

Budowa domu jest dużym wyzwaniem, a jeszcze większym jest jego wykończenie. Pozostaje do podjęcia tak dużo decyzji. Co położyć na podłogę, jaki kolor, co na ścianie. Bardzo podoba mi się ostatnio jak na ścianach zwłaszcza w korytarzu położony jest tynk mozaikowy. Jest to rodzaj tynku , który dzięki swojej dekoracyjnej strukturze jest ozdobą ściany sam w sobie.

Ela78
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik

Post autor: Ela78 » 8 września 2017, 16:46

Heh ja dopiero jestem na etapie ocieplania domu a gdzie dalej woow. Widzę że wiele mnie czeka jeszcze. Może znacie się na materiałach budowlanych bo majster kazał kupić tynk akrylowy. Niestety jestem sama na siebie zła że nie znam się na tym a w większości wszystko sama kupuję. Znalazłam tynk ale może poradzicie mi czy to o to chodzi, wiecie nie chcę coś kupić na oślep.

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 31 października 2017, 10:49

My schody będziemy mieć drewniane , to już mamy ustalone. Obecnie zastanawiamy się nad systemem kominowym i wentylacyjnym. Mąż chciał zwykł;y komin ale chyba jednak postawimy na system.
Zależy mi na tym by dom był komfortowy i bezpieczny dla nas.

marina
Milczek
Milczek

Post autor: marina » 30 listopada 2017, 09:28

Dla mnie najlepszą opcją będą schody drewniane. Uważam, że żadne nie dają takiego efektu jak właśnie schody wykonane z drewna.

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 3 grudnia 2017, 14:16

My chcemy drewniane schody ale jeszcze długa droga przed nami zanim bedziemy je wstawiać. Póki co się budujemy.
Gdybyś szukał porad związanych z budową domu znajdziesz ich całkiem sporo na budogram.pl My z mężem często korzystamy z tego portalu budowlanego.

kijekodkaszanki
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: kijekodkaszanki » 12 grudnia 2017, 18:28

A ja się zastanawiam nad czujnikiem ruchu, ponieważ mam schody, podświetlane ledowo. Mam wrażenie, że to byłoby bardzo praktyczne połączenie.

Awatar użytkownika
Dargo
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Dargo » 7 stycznia 2018, 12:10

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)
Poszukuję właśnie w tym momencie jakiejś naprawdę dobrej i sprawdzonej firmy z doświdczeniem, która zajmuje się geodezyjnym przygotowaniem działki pod budowę... Czy znacie może coś sprawdzonego w tym temacie? Najlepiej by oczywiście było, gdyby ta firma była z Katowic, ale mogą być też okolice... Póki co udało mi się trochę w tym temacie rozeznać wśród znajomych i trafiłem na przykład na taką ofertę geobud.pl. Czy Waszym zdaniem jest ona warta uwagi? Z góry wielkie dzięki za porady i sugestie w tym obszarze tematycznym :)
Dawno temu wiedziałem na pewno, co jest słuszne, a co nie.

Kawoszz
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Kawoszz » 7 stycznia 2018, 21:28

ja mam drewniane, kręcone schody

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduszki”