zna ktoś język niemiecki?

Jeżeli masz problem napisz nam o tym właśnie tutaj. Na tym forum znajdziesz setki ludzi, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać problem. Nie krępuj się. Pomożemy!
Awatar użytkownika
j_na
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk
Kontakt:

zna ktoś język niemiecki?

Post autor: j_na » 11 czerwca 2012, 09:22

potrzebuje pomocy przy przetłumaczeniu krótkiej wiadomości z niemieckiego na polski :)
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła

Awatar użytkownika
marbo
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontakt:

Re: zna ktoś język niemicki?

Post autor: marbo » 11 czerwca 2012, 10:13

Awatar użytkownika
j_na
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: j_na » 11 czerwca 2012, 10:23

marbo pisze:http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#de|pl|

ogólny sens tak ale niektóre zdania pozostawiają wiele wątpliwości

eMcE
Milczek
Milczek

Post autor: eMcE » 11 czerwca 2012, 12:58

@j_na..
Zapodaj ten tekst.

Awatar użytkownika
j_na
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: j_na » 11 czerwca 2012, 13:38

eMcE pisze:@j_na..
Zapodaj ten tekst.

hallo willi,

schön von dir zu hören und es freut uns sehr daß es euch allen gesundheitlich gut geht.
bei uns ist soweit auch alles in ordnung. du hast wegen der obsternte nachgefragt dies
kann ich dir leider noch nicht mitteilen weil ich noch auf einen anruf von edward warte ob
er seinen sohn mitbringen wird. ich war mir auch nicht ganz so sicher ob du nochmal kommen
wolltest wegen dem verdienst. ich kann dir ca in spätestens 2 wochen sicher sagen wie es
dieses jahr aussieht. leider hatten wir bereits auch schon dreimal hagel . wie gesagt ich
melde mich sobald ich etwas weiß. nun wünsche ich dir noch eine schöne woche bis bald

eMcE
Milczek
Milczek

Post autor: eMcE » 12 czerwca 2012, 11:48

j_na pisze:
Zapodaj ten tekst.

hallo willi,

schön von dir zu hören und es freut uns sehr daß es euch allen gesundheitlich gut geht.
bei uns ist soweit auch alles in ordnung. du hast wegen der obsternte nachgefragt dies
kann ich dir leider noch nicht mitteilen weil ich noch auf einen anruf von edward warte ob
er seinen sohn mitbringen wird. ich war mir auch nicht ganz so sicher ob du nochmal kommen
wolltest wegen dem verdienst. ich kann dir ca in spätestens 2 wochen sicher sagen wie es
dieses jahr aussieht. leider hatten wir bereits auch schon dreimal hagel . wie gesagt ich
melde mich sobald ich etwas weiß. nun wünsche ich dir noch eine schöne woche bis bald

Cześć Willi
Dobrze, że się odezwałeś. Cieszymy się bardzo, że u was wszystko ze zdrowiem dobrze.
U nas także jest wszystko w porządku. Pytałeś o zbiory owoców. Tą wiadomością się jeszcze nie podzielę (lub: tej wiadomości nie przekażę), ponieważ czekam na telefon od Edwarda, czy weźmie syna ze sobą.
Nie byłem całkiem pewien, czy chcesz jeszcze raz przyjechać (przyjść/przybyć) ze względu na zarobki. (lub: z powodu zarobków).
Za dwa tygodnie dam Ci znać, (dam Ci pewną informację) jak to będzie wyglądało w tym roku.
Niestety mieliśmy już trzykrotne opady gradu (gradobicie). Jak wspomniałem, odezwę się zaraz, jak tylko będę coś wiedział.
Życzę Ci miłego (pięknego) tygodnia.
Do następnego (Do napisania).

---
To tak w wolnym tłumaczeniu, bo sporo zależy od kontekstu całej rozmowy.
Taki to urok języka niemieckiego :)

Awatar użytkownika
j_na
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: j_na » 12 czerwca 2012, 13:31

eMcE pisze:
j_na pisze:
Zapodaj ten tekst.

hallo willi,

Cześć Willi
Dobrze, że się odezwałeś. Cieszymy się bardzo, że u was wszystko ze zdrowiem dobrze.
U nas także jest wszystko w porządku. Pytałeś o zbiory owoców. Tą wiadomością się jeszcze nie podzielę (lub: tej wiadomości nie przekażę), ponieważ czekam na telefon od Edwarda, czy weźmie syna ze sobą.
Nie byłem całkiem pewien, czy chcesz jeszcze raz przyjechać (przyjść/przybyć) ze względu na zarobki. (lub: z powodu zarobków).
Za dwa tygodnie dam Ci znać, (dam Ci pewną informację) jak to będzie wyglądało w tym roku.
Niestety mieliśmy już trzykrotne opady gradu (gradobicie). Jak wspomniałem, odezwę się zaraz, jak tylko będę coś wiedział.
Życzę Ci miłego (pięknego) tygodnia.
Do następnego (Do napisania).

---
To tak w wolnym tłumaczeniu, bo sporo zależy od kontekstu całej rozmowy.
Taki to urok języka niemieckiego :)

dziękuję :) !!!

eMcE
Milczek
Milczek

Post autor: eMcE » 12 czerwca 2012, 22:50

Proszę bardzo :)

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Znak zodiaku: Panna
Nasza Klasa: 162689
Kontakt:

Post autor: paszczak000 » 12 czerwca 2012, 23:13

eMcE ile lat Cię germanizowali? :)
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion

eMcE
Milczek
Milczek

Post autor: eMcE » 14 czerwca 2012, 18:48

Paszczak000 pisze:eMcE ile lat Cię germanizowali? :)

Od małego, a co?

komi
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: komi » 30 czerwca 2016, 00:53

To jest właśnie przykład na to, że warto uczyć się języków obcych. Prędzej czy później taka wiedza nam się przyda. W wielu firmach wymagają znajomości przynajmniej jednego języka obcego.

julkak
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: julkak » 24 maja 2017, 18:20

Odkopię temat bo jestem akurat w trakcie poszukiwań sprawdzonej szkoły języków obcych w tym niemieckiego i wpadła mi w oko oferta szkoły Lincoln. Podoba mi się możliwość zapisania on-line i test wstępny, który zakwalifikuje mnie do odpowiedniej grupy. Czy ktoś z Was uczył się już tam niemieckiego lub innego języka ?

karinka121
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Re: zna ktoś język niemiecki?

Post autor: karinka121 » 24 października 2017, 17:37

Polecam nauczyć się języka bo on przyda Ci się w przyszłości. Wiem, że lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-niemiecki mają rewelacyjne kursy w przystępnych cenach. Sporo osób wystawia im pozytywnie opinie. Myślę, że warto się do nich wybrać :)

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 31 października 2017, 11:43

Nigdy nie lubiłam języka niemieckiego. Uczyłam sie go w szkole ale jakoś nic nie pamiętam:)

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 28 listopada 2017, 08:49

Ja uważam, że każdy język warto znać. Nigdy nie wiemy, kiedy może się na poważnie przydać. W Klubie Językowym klubjezykowy.com znajdziecie ofertę kursów z angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Warto się z nią zapoznać - myślę, że będziecie zadowoleni z zajęć przez nich prowadzonych.

ODPOWIEDZ