Własna restauracja

Macie jakieś pomysły na biznes, napiszcie nam o nich.
kfap
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Własna restauracja

Post autor: kfap » 16 września 2018, 14:05

Jeśli chcesz prowadzić restaurację to rozglądnij się przede wszystkim za dobrymi meblami barowymi. Ze swojej strony mogę Ci polecić zajrzeć w tym celu na stronę radomskomeble. Jest to firma Radomsko - producent mebli, którą cechuje przede wszystkim jakość wykonania. Mój brat korzystał z tej witryny i bardzo sobie chwali zarówno wykonanie jak i wygląd mebli ;)

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 28 września 2018, 07:21

Tak jak już zostało wspomniane, we własnej restauracji przyda Ci się na pewno profesjonalny ekspres do kawy, dzięki któremu będziesz mogła poczęstować swoich gości np. pysznym Cappuccino ;). Porównaj sobie na spokojnie ich parametry techniczne oraz ceny, jestem przekonana, że coś tam wybierzesz, bo wybór jest naprawdę niemały.

gofrzyca
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gofrzyca » 5 października 2018, 20:28

Wiadomo, że w restauracji najważniejsze jest jedzenie :) No ale kto by zajrzał do brzydkiej i nieładnie urządzonej restauracji? No pewnie nikt... Dlatego ja jak wyposażałam swój lokal, to postawiłam na nowoczesne meble, które są jednocześnie bardzo komfortowe.

Carlos
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: Carlos » 8 października 2018, 17:36

Ja nie mam własnej restauracji, ale chciałbym wam polecić lokal, w którym ostatnio byłem w Bukowinie. Mają tam naprawdę świetne dania, które smakują wyśmienicie. Obsługa była bardzo miła, a tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu zwaliły mnie z nóg.

Wero22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Wero22 » 28 listopada 2018, 21:37

Własna restauracja to trudny biznes, bo nie zawsze osiąga się sukces. Czasami trudno jest się wybić bo konkurencja cały czas rośnie. Dlatego zakładając restaurację trzeba dobrze przemyśleć i dopracować każdy szczegół. W necie można zakupić wszelkiego rodzaju akcesoria i dodatki jak również wszelkie urządzenia i sprzęt gastronomiczny. Wiadomo, że na początek trzeba włożyć trochę gotówki, ale jak dopisze szczęście to szybko się zwróci jeśli restauracja zacznie dobrze prosperować.

kierowcaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kierowcaa » 29 listopada 2018, 18:15

Ja odkąd otwarłem trzecią lokalizację swojej pizzerii musiałem kupić sobie profesjonalny samochód chłodnię, wyposażony w czujniki temperatury i wilgotności, by nadzorować warunki jakie panują w chłodni, bo jednak takie rozwiezienie towaru zajmuje mi ponad godzinę, a nic nie może się rozmrozić.

zofialipska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: zofialipska » 5 grudnia 2018, 09:26

Restauracja czy kawiarnia powinna być wyposażona w wygodne i ładne zestawy - stolik z krzesłami. O ile przyjemniej przecież siedzi się w wygodnym fotelu z technorattanu niz na jakimś twardym stołku. Polecam zestawy mebli które świetnie sprawdzą się w takich miejscach.

olina8
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: olina8 » 22 lutego 2019, 13:54

Mam wrażenie, że obecnie ktoś kto nie ma pomysłu na siebie i w wielu przypadkach też nie bardzo umie/lubi gotować otwiera restauracje, bo wydaje się, że to są łatwe pieniądze. Kupujemy tanie składniki, a narzucamy ceny jak za te z najwyższej półki, w dodatku nie mamy żadnej chęci poznania tego tematu, a to chyba nie tędy droga... Ja w życiu bym się nie porwała na taki biznes, bo to jest ogromna odpowiedzialność i bardzo wymagające zajęcie.
Moim zdaniem takie coś ma szansę na sukces tylko wtedy kiedy jest prowadzone z pasją i świadomie, przez osoby, które mają szacunek nie tylko do klientów, ale też do produktów. Do dobrych miejsc aż chce się wracać :)

bilardka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bilardka » 27 lutego 2019, 09:35

Przy zakladaniu wlasnej restauracji odzież i spelnienie wszystkich warunkwo sanepidowskich to podstawa! Niestety tak jak mowi olina8 wiele osob porywa sie z motyka na slonce. Myślą ze jak potrafia gotowac to wystarczy do prowadzenia knajpy. Tymczasem umiejetnosci to jedno, prowadzenie ksiegowosci to drugie, pilowanie asortymentu i papierów to trzecie, odpowiedni pracownicy to czwarte itp itd. Prawda jest taka ze jak bedziesz miec wlasna firme czy to restauracja czy cos innego to podstawa jej prawidlowego dzialania sa ludzie ktorych sie zatrudnia. Jak ich braknie to i firma padnie. Dlatego zwarto zadbac o ludzi i zyc z nimi w dobrych stosunkach. U nas np są medyczne pakiety z medicover. Dzieki nim osoba chora nie oczekuje na termin przyjecia do lekarza pol roku a jeden dzien, czasem dwa. Nie ponosi do tego kosztow dodatkowych. Ludziom to odpowiada, ja nie robie problemow jak ida na L4, dbamy o siebie wzajemnie i kazdy jest zadowolony

Babel
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Babel » 27 lutego 2019, 13:16

Własna firma to dużo możliwości, ale też dużo obowiązków, nie trzeba wszystkiego robić samemu. Po założeniu firmy przyda się obsługa prawna firm - Kancelaria Adam Baszkowski swoim klientom oferuje bezzwłoczną reakcję w zakresie powstałych problemów, wysoki poziom zaangażowania oraz rzetelną i kompleksowa obsługę prawną.
https://www.baszkowski.pl/ - Kancelaria Adwokacka Adam Baszkowski

Awatar użytkownika
Skyler White
Milczek
Milczek
Kontakt:

Post autor: Skyler White » 28 marca 2019, 09:35

Prowadzenie własnej restauracji nie należy do najłatwiejszych zadań, a do tego trzeba mieć spory wkład finansowy na początku.
https://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.

sara90
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: sara90 » 30 czerwca 2019, 20:28

No dokładnie nie jest łatwo ale jak uda wam się zrealizować marzenia i będziecie chcieli wyposażyć restaurację w sprzęt to polecam zakupy w http://probox.com.pl Ja nie lubię kupować w kilku miejscach i dobrze, że trafiłam do firmy Probox dostałam cały potrzebny sprzęt w jednej dostawie. Mają największy wybór mebli nierdzewnych do gastronomii w dobrych cenach do tego inne markowe sprzęty potrzebne do restauracji.

pamelakojder
Raczkujący
Raczkujący

Re: Własna restauracja.

Post autor: pamelakojder » 16 lipca 2019, 13:50

A zastanawiałaś się może już gdzie zamówisz sprzęt gastronomiczny? Warto znaleźć takiego dostawcę aby jakość sprzętu była naprawdę bardzo dobra bo taki sprzęt musi posłużyć nam na kilka dobrych lat. Nie warto kupować byle jakiego sprzętu tylko dla tego, że jest tani bo to wywalenie pieniędzy w błoto. Polecam więc zajrzeć na aaatech sklep z wyposażeniem gastronomicznym, który posiada sprzęt wytrzymały i też w dobrej cenie.

Kajula
Raczkujący
Raczkujący

Re: Własna restauracja.

Post autor: Kajula » 22 lipca 2019, 13:31

pamelakojder pisze:
16 lipca 2019, 13:50
A zastanawiałaś się może już gdzie zamówisz sprzęt gastronomiczny? Warto znaleźć takiego dostawcę aby jakość sprzętu była naprawdę bardzo dobra bo taki sprzęt musi posłużyć nam na kilka dobrych lat. Nie warto kupować byle jakiego sprzętu tylko dla tego, że jest tani bo to wywalenie pieniędzy w błoto. Polecam więc zajrzeć na aaatech sklep z wyposażeniem gastronomicznym, który posiada sprzęt wytrzymały i też w dobrej cenie.
Hej, słuszne uwagi :) co do sprzętu to mam od tej firmy kilka rzeczy w swoim barze, niedawno inwestowaliśmy w pierogarkę.

ODPOWIEDZ