Lęki i depresja

Jeżeli masz problem napisz nam o tym właśnie tutaj. Na tym forum znajdziesz setki ludzi, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać problem. Nie krępuj się. Pomożemy!
bale
Raczkujący
Raczkujący

Re: Lęki i depresja

Post autor: bale » 28 lutego 2018, 18:55

Jak komuś takie rzeczy przechodzą po treningu, to nie miał depresji. Poważne zaburzenia lękowe leczy się czymś typu pramolan czy xanax, a nie treningiem z chodakowską czy inna trenerką...

ryszar34d
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ryszar34d » 2 marca 2018, 11:34

a kto ich nie ma

adelka78
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: adelka78 » 13 marca 2018, 22:20

Na takie zaburzenia to psychiatra i to tylko najlepszy. Ja wiem, że ludzie się wstydzą, tylko nie ma czego. Każdy z nas ma jakieś problemy a oni są od tego, aby pomagać.

felicja
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: felicja » 21 marca 2018, 16:37

Niestety roznie to bywa w zyciu. Tego typu schorzenia co raz czesciej maja miejsce. Wszystko wydaje mi sie przez to cale zabieganie, wszedzie w pracy terminy "na jutro", do tego sporo osob nie ma wlasciwie czasu dla siebie. Troche to chore, ze zyjemy w takich czasach gdzie licza sie tylko pieniadze .. a przyjemnosci na jakie jestemy sobie w stanie pozwolic gdy je juz zarobimy sa tylko przejsciowe. Sama mam znajoma ktora przechodzila przez co podobnego w zeszlym roku. Z tego co pamietam to zdecydowala sie na skorzystanie z profesjonalnej pomocy w jednym z gabinetow. Wlasciwie to jedyne wyjscie na skuteczne wyjscie z takich tarapatow poniewaz potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza plus wieloletnie doswiadczenie.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 29 marca 2018, 11:14

Moja córka ma ostatnio straszne problemy i szukam dla niej dobrego lekarza. Czytałam w sieci trochę o Centrum Futurum, które znajduje się w Łodzi. Jak myślicie, czy to dobre miejsce dla niej? Ma 14 lat i jest trochę zagubiona w tym wszystkim.

patis
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: patis » 23 maja 2018, 13:08

Kontakt z lekarzem u dzieci może być stresujący, dlatego warto go dobrze wybrać. Można ewentualnie skorzystać z innej formy pomocy, która szerzej opisana jest np. tu psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/psychiatra-dzieciecy. Z tego, co wiem to nowość odpłatna, ale pozytywnie odbierana przez dzieci.

kbietka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kbietka » 24 maja 2018, 21:10

Przy depresji jedynie moze pomóc dobry psychoterapeuta, tak jak mojej młodszej siostrze. Znaleźliśmy dla niej lekarza w tym rankingu i okazał sie być jak dar od Boga, dzięki niemu moja mała siostrzyczka znów cieszy się życiem, I nie ma żadnych lęków ani stanów depresyjnych.

Awatar użytkownika
marynka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: marynka » 31 maja 2018, 16:24

Jak już pojawiają się stany lękowe, to tym bardziej nie ma, co tego odkładać, tylko natychmiast iść do lekarza! Żadne leki bez recepty nie pomogą się ich pozbyć, a nawet specjalistyczne leki są przepisywane niechętnie, czy raczej oszczędnie przez lekarzy. Depresja często chodzi w parze z lękami, i jeśli nic się z tym nie zacznie robić, to gwarantuję, że będzie tylko gorzej! Może jest to niby coś oczywistego, ale wiele osób nadal o tym nie wie, że na leczenie depresji nie istnieją domowe sposoby czy czas, który wyleczy rany - tutaj to tak nie działa.

wiola438
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: wiola438 » 19 lipca 2018, 14:52

Ludzie nie rozróżniają depresji od przygnębienia, czy gorszych dni. Owszem takie miewa każdy, ale jak za często się powtarzają to konsultacja u psychologa zalecana.

Awatar użytkownika
truttig
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: truttig » 20 lipca 2018, 15:41

Depresję najłatwiej jest rozpoznać po braku uciechy z rzeczy, z których kiedyś się cieszyło, problemach ze snem, braku apetytu i niechęci do wychodzenia gdziekolwiek. Każdy miewa gorsze dni, ale wreszcie one się kończą, natomiast przy depresji nie. Depresja niesie ze sobą poczucie beznadziei, niską samoocenę i o ile wsparcie najbliższych jest tutaj ważne, tak samodzielnie nie da się z niej wyjść. Nie bez leczenia psychiatrycznego. Dlatego jak widzicie bliską osobę, która może mieć objawy depresji albo sami czujecie, że ją macie, poszukajcie pomocy! To nieprawda, że leczenie medyczne nic nie daje, bo daje bardzo dużo!

justysia_tysia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: justysia_tysia » 26 lipca 2018, 09:47

Mam tak samo jak Ty :( Bardzo mnie to irytuje, ale zaobserwowałam, że moje stany zależne są od pogody. Jeżeli dzień był słoneczny, nie mam nocnych lęków (depresja to inna sprawa). Ale gdy na niebie są chmury...lepiej nie mówić.

Krystyna01
Milczek
Milczek

Post autor: Krystyna01 » 27 lipca 2018, 00:06

Depresja to powazna sprawa. Czasem po prostu boimy sie kolejnego dnia i kolejnych leków i negatywnych emocji od ktorych nie potrafimy uciec. Jednak mozna temu zaradzic udajac sie do odpowiedniej kliniki takiej jak Medox w Nowym Modlinie - oni maja profesjonalnych psychologow ktorzy rozwiazuja takie problemy. Maja swietne podejscie do pacjentow

tamaraa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: tamaraa » 2 sierpnia 2018, 15:10

Jak do tej pory ci nie przeszło, to nie przejdzie. Chyba ze się w końcu zapiszesz do psychiatry i dasz sobie pomóc. Nie ma na co czekać, bo będzie tylko gorzej a tobie ciężej poprosić o pomoc.

Lejli39
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Lejli39 » 6 sierpnia 2018, 16:11

Czasem pomóc może wizyta u psychiatry.

marina
Milczek
Milczek

Post autor: marina » 10 sierpnia 2018, 10:50

Warto rzucić okiem na taką opcję jak Depresin. Jest to całkowicie naturalny suplement diety, który pomaga w walce z depresją. Przede wszystkim podnosi poziom dopaminy i serotoniny, dzięki czemu poprawia nastrój i samopoczucie. Na pewno nie zaszkodzi wypróbować.

ODPOWIEDZ