SmartDevCon - konferencja o urządzeniach inteligentnych

Forum poświęcone wszystkim konferencjom poświęconym tematyce komputerowej. Opinie, sugestie oraz zaproszenia na konferencje znajdują się w tym dziale.
Awatar użytkownika
BoBsoN
Bywalec
Bywalec
Posty: 670
Rejestracja: 24 czerwca 2011, 17:58
Znak zodiaku: Wodnik
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

SmartDevCon - konferencja o urządzeniach inteligentnych

Post autor: BoBsoN » 10 lipca 2012, 01:13

W tym roku PLUG wraz z WECAMO zaprasza na nową konferencję o urządzeniach inteligentnych (nie tylko mobilnych). Poniżej treść komunikatu o rejestracji.

Możliwa jest już rejestracja na SmartDevCon -- konferencję, której tematyka dotyczy szeroko rozumianych urządzeń inteligentnych w tym urządzeń mobilnych. Spotkanie skierowane jest zarówno do profesjonalistów chcących podnieść swoje kompetencje, jak i do osób, które niedawno zainteresowały się tematyką urządzeń inteligentnych. Przez trzy dni w jednym miejscu profesjonaliści branży IT, środowiska akademickiego oraz ludzie szeroko rozumianego rynku IT będą wymieniać się wiedzą, ideami i doświadczeniem. SmartDevCon odbędzie się w dniach 4-6 września, 2012 w Katowicach.

W międzynarodowym gronie prelegentów znalazły się doświadczone osoby z branży. Entuzjastów rozwiązań firmy Apple z pewnością przyciągnie wystąpienie Jeremego Olsona z USA. Stworzył on w wieku zaledwie 19 lat aplikację Grades na iOSa, która nie tylko osiągnęła sukces pod względem popularności, ale została również nagrodzona Apple Design Award 2011 i wielokrotnie opisywana w amerykańskiej prasie.
Programistów gier na platformy mobilne z pewnością zaciekawi prezentacja Martina Chamrada z czeskiego studio Craneballs. Ich najbardziej znaną produkcję Overkill, wydaną na iOSa i Androida, ściągnięto już ponad 8 mln razy.
Na konferencji nie zabraknie ciekawych, innowacyjnych pomysłów i zastosowań urządzeń - jednym z zaproszonych prelegentów jest Arek Stopczyński - twórca pierwszego na świecie mobilnego skanera mózgu. Swoje rozwiązanie rozwija jako doktorant Denmark Technical University.
Ważnym elementem agendy będą też rozwiązania otwarte. Opowie o nich Carsten Munk, główny architekt projektu Mer w ramach którego trwają interesujące pracę nad otwartą, zoptymalizowaną pod urządzenia mobilne dystrybucją Linuksa. Tworzenie aplikacji na nią opiera się o otwarte standardy takie jak HTML5 i Qt/QML.
Niewątpliwe doświadczenia w pionierskich podejściach z Linuksem na urządzeniach mobilnych ma też inny prelegent - Michael Lauer. Jest on jednym z twórców projektu OpenMoko o którym w swoim czasie było głośno w środowisku open source. Michael świetnie też odnajduje się w platformach zamkniętych. Obecnie tworzy aplikację dla systemu iOS, więc zna dobrze mocne i słabe strony różnych modeli rozwoju oprogramowania.
Ciekawego wystąpienia możemy spodziewać się też ze strony Martina de Keijzera, który dobrze zna frameworki umożliwiające tworzenie aplikacji na wiele platform mobilnych jednocześnie. Martin to nie tylko programista, ale również organizator Dutch Mobile Conference 2012 w Amsterdamie.
W gronie zaproszonych prelegentów znajdzie się Benjamin Weiss - szef grupy użytkowników Androida w Berlinie. Poza doświadczeniami w kreowaniu ciekawych wydarzeń, jest też wprawnym deweloperem zaangażowanym w różne projekty mobilne.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału i szybkiej rejestracji, szczególnie, że w pierwszym jej terminie zapłacimy najmniej. Nadal możliwe jest też zgłaszanie wlasnych propozycji tematów do agendy spotkania. Osoby, których propozycje zostaną zaakceptowane, otrzymają darmowy wstęp na całość konferencji, wyżywienie i noclegi w hotelu.

SmartDevCon jest jednym z nielicznych tego typu wydarzeń branży mobilnej w Polsce. Więcej informacji na: smartdevcon.e

ODPOWIEDZ