Fenomen Mac OS

Forum poświęcone innym systemom operacyjnym, które nie pasuje do pozostałych działów. Można tutaj rozmawiać na temat Mac OS X, BeOS oraz innych egzotycznych systemów operacyjnych.
Kashue

Re: Fenomen Mac OS

Post autor: Kashue » 11 lutego 2011, 21:28

Z klawiaturą to nie wiem o co chodzi ale z tego co pamiętam to kiedyś maci miał 1 przycisk w myszce :)

Awatar użytkownika
energizer
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Waga
Kontakt:

Post autor: energizer » 11 lutego 2011, 22:10

No tak ale to chyba było kiedyś?

Awatar użytkownika
qbs
Przyjaciel
Przyjaciel
Znak zodiaku: Skorpion
Nasza Klasa: 40690027
Kontakt:

Post autor: qbs » 14 lutego 2011, 02:01

Olbi czy ty wyszukujesz tych problemów w necie tylko po to by móc się wypowiedzieć? Po co ci powiększenie ekranu? :O Drugi przycisk masz z klawiszem opcji, lub przy użyciu najzwyklejszej myszki.
I love tittyHTML

Awatar użytkownika
batwing
Milczek
Milczek
Kontakt:

Post autor: batwing » 14 lutego 2011, 02:19

qbs pisze:Po co ci powiększenie ekranu?

Nawet nie wiem, czy i w tym przypadku tego nie uświadczysz - dawno nie siedziałem przy tym sprzęcie, ale filmy lubię oglądać na pełnym ekranie. Podobnie z wieloma grami. Emulacja innego systemu też mnie irytuje jak mam go w oknie.

Awatar użytkownika
qbs
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontakt:

Post autor: qbs » 14 lutego 2011, 14:10

Nie doświadczyłem najmniejszego problemu włączenia pełnego ekranu w domyślnym playerze (QuickTimes bodajże) ani też włączenia pełnego ekranu czy efektu nakładki w Parallels. Tak czy siak, zrozumiałem że to do czego olbi pije to lupa jaka jest dostępna w Windowsie.
I love tittyHTML

Awatar użytkownika
qbs
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontakt:

Post autor: qbs » 14 lutego 2011, 20:36

Jak czytam takie bzdury jak twoje, to określenie debil bardziej tutaj się przydaję. Idąc tokiem twojego rozumowania, to Ci co używają Windowsa i większości dystrybucji Linuxa to tacy sami debile i pedały jak ci którzy wybierają produkty Apple ;) Inna sprawa że ceny sprzętu Apple są w Polsce prawie 2.5 razy większe niż za granicą, serwis polega na odsyłce sprzetu do US i nowości w naszym komunistycznym kraju ukazują się pół roku po premierach w stanach. Sprawdźcie ile kosztuje macbook poprzedniej generacji na stronie Apple'a i ten sam w polskim iStore. Jak się chce to można mieć MB sporo sporo taniej ;)

PS: Zawsze żyłem w przekonaniu że Windows Live jest za darmo :lol:
I love tittyHTML

Awatar użytkownika
drastik
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Bliźnięta
Nasza Klasa: 1524493
Kontakt:

Post autor: drastik » 14 lutego 2011, 20:51

qbs pisze:(...)serwis polega na odsyłce sprzetu do US(...)

sorry ale delikatnie mówiąc kpisz, czy o drogę pytasz?!
Delikatnie mówiąc chyba nie jesteś na bierząco: http://www.apple.com/pl/support/contact/ serwisów sprzętu z jabłkiem jest w Polsce kilka i nawet działają, i nawet robią to w Polsce, jedyne co to chwila oczekiwania, która zajmuje dostarczenie odpowiedniej części do serwisu (na przykładzie RAGZ Łódź). Nie dość, że możesz zamówić sobie część to jeszcze Cię poinformują, że możesz się zgłosić ze sprzętem do naprawy...
sie popsuła sygnaturka :( kiedyś zrobię taką samą jak miałem :)

Awatar użytkownika
qbs
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontakt:

Post autor: qbs » 15 lutego 2011, 13:56

No tak będę cisnął do Łodzi albo Poznania :lol: A mógłbyś pomyśleć że mieszkam w innej miejscowości? I że serwis w takiej wsi jaką jest Wrocław wygląda troszkę inaczej? Ba, wiem że wymagam ale czy mógłbyś pomyśleć że tak się składa że Cortland jest także we Wrocławiu i jako jedyny wówczas premium reseller dostałem taką odpowiedź od nich z pierwszej ręki?
Tak więc
sorry ale delikatnie mówiąc kpisz, czy o drogę pytasz?!

jak dla Ciebie mogę i kpić i o drogę pytać.
I love tittyHTML

eMcE
Milczek
Milczek

Post autor: eMcE » 17 sierpnia 2011, 11:03

heh.. patrząc po tym, co wyprawia apple ostatnimi czasy, to bardzo spadli w moich oczach.
Polityka firmy, żenujące posunięcia - trolling patentowy, niby nowy Lion, lecz z masą starych i nie połatanych błędów/dziur..
eh.. szkoda gadać.
Co do cortlandu, to nie chce mi się nawet wypowiadać.. miałem swego czasu wątpliwą przyjemność
u nich pracować - co się tam działo na serwisie, to mała bania.

Awatar użytkownika
philozoph
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: philozoph » 17 sierpnia 2011, 11:31

Ja mam pod opieką trzy stanowiska dla grafików i dwa w studiu nagrań. Trudno dzielić mi się jakimiś doświadczeniami bo nie pracuje na tych stanowiskach i na 4 lata raz musiałem interweniować przez błąd człowieka. Tak działają i nie muszę ich dotykać. Dla porównania w księgowości są trzy składaki z win XP to mam kilka interwencji w tygodniu.
Z tych doświadczeń mogę jedynie powiedzieć że koszty alternatywne pracy na tym środowisku są nieporównywalnie niskie. Nic nie ginie, nie uszkadza, nie ma zwisów i resetów. Żadnej utraty danych. Poza tym maszyny czy to drukarskie czy do produkcji płyt nie mają problemów z kompatybilnością.

Awatar użytkownika
BoBsoN
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Wodnik
Kontakt:

Post autor: BoBsoN » 17 sierpnia 2011, 12:39

Żadnej utraty danych? gratuluję fuksa - błąd powodujący znikanie całych katalogów był dosyć długo w Mac OS X - zdaje się nawet Torvalds się na niego nadział :)

Ogólnie zgadzam się z opinią, że kupowanie Apple to głównie kult i sekciarstwo w tej chwili. Gdy spytałem kilka osób dlaczego kupiły Mac odpowiedź brzmiała "by pokazać, że mnie stać". Czyli lansiarstwo wzięło górę nad merytorycznym aspektem. W Polsce ten sprzęt jest kilkakrotnie przewartościowany. Co innego w USA, gdzie można rozważyć zakup ze względu na bilans cena/sprzęt i wrzucić sobie system jaki się będzie chciało - przecież teraz to jest kolejne PC tyle, że ze stajni Apple (Intel Inside).
Kiedyś - gdy to było na procesorach RISC PowerPC to była inna rozmowa. Ale wtedy też MacOS 9 to nie było FreeBSD na sterydach (i zamkniętych źródłach).
Zakup jest powiedzmy, że usprawiedliwiony w przypadku DTP lub Audio/Video - po prostu aspekt dostępnego oprogramowania.

Pozostaje też aspekt świadomego wspierania danych firm. Dla mnie osoba, która wspiera Apple swoim portfelem to ślepiec, który ciężko pracuje na zakucie się w dyby z kagańcem na twarzy i kajdanami na rękach, nogach i szyi. Apple mu w podzięce na koniec zapakuje patentowego iButpluga.
Aktualne trollowanie patentowe Apple jest tego najlepszym dowodem.

btw - księgowe i sekretarki zawieszą nawet wyłączony komputer - nie porównywałbym supportu dla działów księgowych i DTP :)
Jakże mógłbym nie mieć władzy? mienie władzy jest obowiązkiem króla!... tak więc zamilcz.

eMcE
Milczek
Milczek

Post autor: eMcE » 18 sierpnia 2011, 22:00

vahlder
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: vahlder » 11 stycznia 2016, 12:19

Lepiej zobacz ile jest baboli w Windowsie, a nie jednego w mac osie się przyczepiłeś.

ODPOWIEDZ