iMac

Forum poświęcone innym systemom operacyjnym, które nie pasuje do pozostałych działów. Można tutaj rozmawiać na temat Mac OS X, BeOS oraz innych egzotycznych systemów operacyjnych.
Awatar użytkownika
regua
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik
Kontakt:

iMac

Post autor: regua » 15 maja 2006, 23:31

Co sądzicie o komputerach iMac i systemach Mac OS firmy Apple?

Z tego co słyszałem OSy mają kupę fajnych opcji i współpracują ze wszystkimi przenośnymi akcesoriami Apple'a ;) A iMaki to naprawdę potężne (i ładne) maszyny - teraz, z dwurdzoniowymi prockami Intela mogą nieźle śmigać :)

Minusem tych komputerów i systemów jest to, że w Polsce mało kto ich używa. Miał ktoś z was z nimi styczność? :>

[ Komentarz dodany przez: Paszczak000: 2006-05-16, 06:55 ]
Dział już zrobiłem :]
Ostatnio zmieniony 16 maja 2006, 10:03 przez regua, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

Awatar użytkownika
palnik
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Byk
Kontakt:

Post autor: palnik » 15 maja 2006, 23:32

ja wlasnie nie :] a ubuntu dla makow generalnie nie schodzi :P
Joining together to take on the world
With our HEAVY METAL

Awatar użytkownika
vash
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: vash » 16 maja 2006, 02:06

Tia... malo funkcjonalne na polski rynku dzilanie super... nic sie nie wiesz tnie...

ale nie moze byc tak pieknie jak cos sie zepsuje to strasznie ciezko to naprawic...

user malo moze...

totalna niekompatybilnosc :P

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Znak zodiaku: Panna
Nasza Klasa: 162689
Kontakt:

Post autor: paszczak000 » 16 maja 2006, 06:59

Czy jest ich mnało w Polsce to nie wiem. Niedaleko mnie jest w szkole cała pracownia na Macach troszkę dalej jedna uczelnia ma salę z Macami, więc jest tego pełno. A będąc na konferencjach i rozdająć Ubuntu, system ten szybciej schodzi na Maca niż na architekturę 64bity.

Pracowałem na jednej uczelni ma Macu. Podobał mi się jego wygląd, pulpit i wykonanie sprzętu. Wszystko idealnie pasuje do siebie, ale system? Oj nie. Dla mnie zbyt głupi. Zdecydowanie wolę już od MacOSa jakiegoś starego Windowsa.
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion

Awatar użytkownika
regua
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: regua » 16 maja 2006, 10:10

Paszczak000, skoro Linuksach a nie Linuxach, to Makach a nie Macach :P

A w wakacje będę miał możliwość "wypróbowania" tego systemu, to się wypowiem. Nie może to być takie totalne g*wno, skoro odniosło niezły sukces w USA... a nowe laptopy Apple są naprawdę fajne :)
;)

Awatar użytkownika
brzus
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak
Kontakt:

Post autor: brzus » 19 maja 2006, 05:51

regua: odnioslu sukces wsrod grafikow i muzykow -> ludzi dla krych ma dzialc, ma ladnie wygldac i sie ladnie komponowac
ogolnie system nei jest zly ale zawsze jest to ten drugi (czy nawet trzeci) troche trza sie przestwic ale ogolni wszytsko intuicyjnie
minusy: brak prawego przycisku myszki :P

[ Dodano: 2006-05-19, 08:33 ]
ogolnie o macu
Obrazek

Awatar użytkownika
regua
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: regua » 20 maja 2006, 17:11

OK, posprawdzałem informacje o MacOSie i muszę powiedzieć że jest to naprawdę niezły system - a teraz wchodzi taki fajny dodatek, że można mieć MacOS i Windows XP na jednej partycji... jestem pod wrażeniem...

Niestety tylko niektóre firmy produkujące przeróżne IDE, kompilatory i edytory wypuszczają swoje wersje produktów pod Maka - na szczęście jest wśród nich Macromedia (Adobe) - bez jej produktów nie mogę żyć :D Ale za to to, co oferuje MacOS X jest genialne... szkoda że pan William Gates nie bierze przykładu z konkurencji...

Obrazek
;)

PlushaQ

Post autor: PlushaQ » 30 marca 2008, 16:22

brzus pisze:minusy: brak prawego przycisku myszki :P

Jak to nie ma?! Oczywiście, że jest ;-)
Jestem użytkownikiem MacBooka już kwartał i nie mam powodów do narzekania. Równoległy system w okienku? Bez problemu - Parallels Desktop i jedziemy. Aktualnie mam równolegle założonego Windowsa MX'a (wiem, trochę profanacja - winda na Macu, ale trudno, muszę) i Minta. Jak narazie nie odnotowuję żadnych problemów z ów komputerem. Jest o wiele jasniejszy i intuicyjniejszy niż Windows (czasami linux, ale naprawdę rzadko i niewiele).

Taka mała reklama ;-)

ODPOWIEDZ