Drukarka LED czy laserowa?

Sprzęt komputerowy już nie jest taki skomplikowany jak się wydaje na początku. Pomożemy i porozmawiamy na temat procesorów, pamięci i dysków twardych. Szukasz pomocy z wyborem komputera lub laptopa? Pomożemy wybrać.
bichon
Raczkujący
Raczkujący

Drukarka LED czy laserowa?

Post autor: bichon » 26 kwietnia 2017, 13:40

Witam, tak jak w temacie liczę na Wasza opinię, kto jest za drukarkami laserowymi, a kto za drukarkami LED i dlaczego? Planuje niebawem wymienić moja stara i zaczynam się zastanawiać, czy LED nie byłaby lepsza. Trafiłem na ciekawy tekst o tych LED no i teraz nie wiem na co się zdecydować. Będę wdzięczny za opinie.

Patis35
Raczkujący
Raczkujący

Re: Drukarka LED czy laserowa?

Post autor: Patis35 » 30 października 2017, 13:30

Pierwszy raz słyszę o drukarkach LED. Czy są droższe od laserowych?

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 25 stycznia 2018, 12:42

Ja posiadam drukarkę laserową, natomiast zamiast kupować nowy i drogi sprzęt postanowiłam skorzystać z oferty drukarkizafree.pl. To firma działająca na terenie Śląska, która oferuje dzierżawę kopiarek oraz drukarek. Posiadają bardzo atrakcyjne warunki, a co najważniejsze - jeżeli bierzemy pod uwagę koszta, to wynajem wychodzi znacznie korzystniej aniżeli zakup nowego sprzętu. Opłacamy miesięczny abonament, do tego doliczana jest stawka za wydrukowaną kopię. Warto wspomnieć także o tym, że całkowicie za darmo otrzymujemy materiały ekspoatacyjne, takie jak tonery i tusze a w razie potrzeby - seriws jest bezpłatny. Uważam, że naprawdę warto.

drogadozen
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: drogadozen » 30 stycznia 2018, 10:35

A toner to też bardzo ważna kwestia. Jakiś czas temu wpadłam na ciekawy artykuł o tonerach ricoh. Powiem wam, że przy następnej wymianie tonerów być może zdecyduje się. Jakość wydruku akurat w mojej branży jest niezwykle istotna. Przecież nie mogę przekazać raportu który jest częściowo wydrukowany.

kosmol
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: kosmol » 10 lutego 2018, 14:30

Najważniejsze jest to by była wydajna. Warto zwracać uwagę na koszt wydruku i możliwość zakupu zamienników tonerów.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 20 lutego 2018, 13:26

A co jest najistotniejsze w drukarce? Oczywiście toner? Gdzie szukać jednak wysokiej jakość produktu? Myślę, że w tym kierunku możecie poczytać sobie ten artykuł jules-villas.pl/darmowa-dostawa-tonerow-do-drukarek. Jakiś czas temu wpadłam na niego i zauważyłam, że są tam przydatne wskazówki.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 1 marca 2018, 11:19

A co z kwestią kosztów użytkowania? Z tego, co wiem, to drukarki laserowe wypadają pod tym względem dość korzystnie, nie wiem jak drukarki LED.

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 31 lipca 2018, 21:48

Ja mam drukarkę laserową i jestem z niej bardzo zadowolona, dlatego też polecam właśnie taką ;) Tonery do takiej drukarki wcale nie muszą być drogie, można je zamówić za naprawdę niewielkie pieniądze :) My zamawiamy już od dłuższego czasu i jeszcze ni razu się nie zawiedliśmy :) Same drukarki i urządzenia wielofunkcyjne również tam mają.

ODPOWIEDZ