Pomysł na nowego laptopa

Sprzęt komputerowy już nie jest taki skomplikowany jak się wydaje na początku. Pomożemy i porozmawiamy na temat procesorów, pamięci i dysków twardych. Szukasz pomocy z wyborem komputera lub laptopa? Pomożemy wybrać.
Awatar użytkownika
energizer
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Waga
Kontakt:

Pomysł na nowego laptopa

Post autor: energizer » 12 grudnia 2013, 22:01

Jakiś czas temu przyszedł mi do głowy taki pomysł stworzenia laptopa. Pomysł zrodził się już dawno, a jeszcze bardziej utwierdził mnie w moim przekonaniu projekt OUYA. Ale do rzeczy :) Mam pomysł stworzenia laptopa a w zasadzie nawet ultrabooka ;) To co odróżniałoby tego latopa od innych to jego wnętrze ;) Zastosowałbym w nim mobilny układ o wysokiej wydajności. Wziąłem pod uwagę układy NVidia Tegra 4 oraz Snapdragon 800. O ile nie jestem w błędzie ich paramtery pozwolą na komfortową prace w środowisku desktopowym ;) Zastosowanie takiego układu dałoby sporo korzyści. Układy mobilne mają taką zaletę że są energooszczędne. Dodatkowo zajmują mało miejsca więc w obudowie laptopa można by zamontować dużo baterii. To wszystko przełożyłoby się na bardzo długą pracę laptopa na baterii. Dodatkowe zalety to cicha praca bez nadmiernego grzania, dokładnie tak jak w smartphonach. Latop powinien być dość cienki, ładny, dobrze wykonany, w przestępnej cenie. System instalowany standardowo to Linux. Dystrybucja do przedyskutowania. Zresztą zawsze można by ją zmienić. Taki jest mój pomysł tylko jak by się do niego zabrać? Może macie jakieś pomysły, sugestie? Można by wystartować z pomysłem np na kickstartera ;)

marko129
Raczkujący
Raczkujący

Re: Pomysł na nowego laptopa

Post autor: marko129 » 29 maja 2014, 10:32

trzymam za Ciebie kciuki, idea wspaniała!

haluks2
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: haluks2 » 21 marca 2017, 15:46

Pomysł dobry, trzymamy kciuki.

yuremp
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: yuremp » 30 listopada 2017, 19:20

POmysł chyba umarł, jednak może w przyszłości odżyje ;) Warto poczytać artykuły. Wiele osób sie nimi kieruje przy wyborze laptopów, dzięki temu można stworzyć produkt, który odpowie na potrzeby rynku ;)

Higuain
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Higuain » 2 grudnia 2017, 14:50

Wiesz co, szkoda że umarł, pewnie z kasą problemy jak zawsze...

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 5 grudnia 2017, 09:52

Szkoda bo ja właśnie zastanawiam się nad zakupem nowego laptopa i nie wiem, na co najlepiej się zdecydować. Czytałam ostatnio artykuł, ale podjęcie konkretnej decyzji jest trudniejsze niż mi się wydawało. Może poradzicie mi coś konkretnego w tej kwestii?

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 11 grudnia 2017, 05:38

Jeśli ma to być laptop biznesowy zajrzyj na e-b4b.pl
Mają w ofercie świetnej jakości laptopy nadające się do pracy biurowej. Lepiej postawić na sprzęt wysokiej jakości niż za chwilę żałować że się chciało zaoszczędzić i komputer słabo chodzi albo w ogóle się zepsuł.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 4 stycznia 2018, 14:15

Nie można również tutaj pominąć kwestię doboru do takiego urządzania plecaka. Chcecie wiedzieć na co zwrócić w pierwszej kolejności uwagę?

kbietka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kbietka » 16 kwietnia 2018, 22:16

Ja jestem właśnie postawiona przed wyborem swojego nowego laptopa i zastanawiam się nad Lenovo, to bardzo dobry producent, na pewno konkurencyjny. Potrzebuje go do pracy, pracuje zdalnie z domu a mój stary komputerek już ledwo zipi

lola35
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: lola35 » 30 września 2018, 16:33

Skoro szukasz nowego laptopa to polecam Ci sie zapoznac z stroną jaką jest https://itnes.pl/notebooki-lenovo-think ... 10pro.html Znajdziesz tutaj bardzo dużo ciekawych propozycji jak na przykład ten model lenovo, są to bardzo porządne komputery do uniwersalnych zadań. Na pewno nie zawiedzie Cię w najmniej oczekiwanym momencie.

ODPOWIEDZ