Jaki komputer do gier?

Sprzęt komputerowy już nie jest taki skomplikowany jak się wydaje na początku. Pomożemy i porozmawiamy na temat procesorów, pamięci i dysków twardych. Szukasz pomocy z wyborem komputera lub laptopa? Pomożemy wybrać.
iwonaa92
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Jaki komputer do gier?

Post autor: iwonaa92 » 22 listopada 2016, 13:20

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając komputer do gier? Ile trzeba wydać na komputer PC pod najnowsze gry?

kamill86
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Re: Jaki komputer do gier?

Post autor: kamill86 » 25 listopada 2016, 17:57

W takim komputerze najważniejsza jest oczywiście karta graficzna (sprawdź EVGA GeForce GTX 960), oraz procesor (świetne opinie ma Intel i5-6500), ważna jest też pamięć RAM (minimum to 8 GB, jakiej firmy to już bez większej różnicy) - wracając do karty graficznej, to w miarę możliwości wybierz taką ze złączem DisplayPort, ewentualnie HDMI. Co do kosztów takiego komputera, to minimum to 2,5-3 tyś. zł.

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: celeste » 8 marca 2017, 16:47

W dobie bardzo szybkich zmian technologicznych można wybierać pomiędzy komputerem stacjonarnym, a laptopem do gier. Oczywiście ten pierwszy na pewno będzie wydajniejszy, ale tak ja na moje osobiste potrzeb wystarczający jest laptop.

julkak
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: julkak » 19 kwietnia 2017, 17:41

Mój facet jest fanatykiem gier i ostatnio mówił mi, że planuje kupić sprzęt przeznaczony typowo do gier.
Optymalnie dobrane komponenty , co ważne z możliwością samodzielnej personalizacji oraz szerokim wachlarzem dodatkowych usług (m.in. overclocking procesora, selekcja monitora, modding). Możliwość zakupu na raty, można też zmienić inwestować w mocniejsze karty graficzne. Moim zdaniem gratka dla fanów gier :)

aniaola37
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: aniaola37 » 21 kwietnia 2017, 17:22

Stawiałabym jednak na stacjonarne modele. Fajną propozycje przedstawia ASUS . Nie mozna przejsc obojetnie obok takich parametrów 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-7300HQ o szczytowym taktowaniu 3,5 GHz, 16 GB pamięci operacyjnej DDR4-2400, karta graicznaf Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB oraz 1-terabajtowy dysk twardy SATA . Poszukajcie jeszcze czegoś ciekawego na IThardware.pl jezeli to wam nie odpowiada, jestem pewna, że tamci eksperci nie doradzili w niejednej decyzji zakupowej.

yuremp
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: yuremp » 30 listopada 2017, 19:19

Do gier w zasadzie tylko stacjonarny komputer. Inny w zasadzie się nie nadaje. Tylko pamiętaj o tym, żeby dobrać odpowiedni monitor. W przypadku gier ma on duże znaczenie, zwłaszcza jeżeli to gry multiplayer takie jak CS. Wtedy kiepski monitor może blokować możliwości komputera.

marina
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: marina » 27 grudnia 2017, 15:46

Myślę, że to kwestia indywidualna bo na dobrym laptopie też można grać w gry. Jeśli chodzi o dobry laptop to myślę, że Dell będzie całkiem dobrą inwestycją. To bardzo znane komputery, często używane w firmach. Mają świetne podzespoły.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 28 grudnia 2017, 11:45

A ja nie wiem co robić mój brat cały czas obciąża grając jakieś bzdurne gry, jak tak dalej to chyba się pozbędę sprzętu ;/ . W artykule bomi.pl/ranking-chlodzenia-do-cpu-polecamy-najlepsze-modele dowiedziałam się, że warto zainwestować w system chłodzenia procesora. Nawet można tam znaleźć różne propozycje, może to byłby dobry pomysł.

haluks2
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: haluks2 » 30 grudnia 2017, 19:39

Bliska mi osoba ma na oku ten oto komputer toshiba tecra a40 czy to dobry wybór? Nie mam w prawdzie dużego doświadczenia, co do sprzętu, ale mam wątpliwości co do tej "gejmingowości" tego komputera. Wydaje mi się to bardziej laptop do pracy. Proszę o pomoc.

luiza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: luiza » 9 stycznia 2018, 17:46

Ja mam stacjonarny Lenovo i nie moge narzekać. Gra mi się na nim całkiem nieźle szczegolnie online.
Ostatnio odkryłam portal wybór gier jest calkiem niezły. Poza tym można zdobyć atrakcyjne nagrody zbierając kamienie dusz.

laguna
Milczek
Milczek

Post autor: laguna » 18 stycznia 2018, 11:35

Moim zdaniem najlepszy będzie komputer stacjonarny. Z reguły są to komputery mocniejsze niż laptopy, poza tym wielkim plusem jest możliwość dołączenia dużego monitora. Polecam rzucić okiem na model Fujitsu Esprimo P556. Myślę, że będzie to inwestycja na długie lata.

kbietka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kbietka » 30 maja 2018, 21:27

Jeżeli szukasz dobrego komputera z dobrym procesorem i resztą parametrów to spójrz tutaj https://itnes.pl/notebooki-hp-elitebook ... v57ea.html Ten komputer uciagnie wiekszość gier, które są na ten moment dostępne na rynku. Do tego przyda sie również do pracy, Są to bardzo lekkie lecz i solidne lapotpy dobrego producenta.

mariiks
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mariiks » 14 czerwca 2018, 15:15

Właśnie rozważam zakup, ale jeszcze długa droga przede mną ze zbieraniem pieniędzy. Tak, postanowiłam, że nie będę brać sprzętu na raty, nie przy mojej niezdarności i roztrzepaniu, tylko uzbieram pieniądze i najwyżej potem dopłacę, jak będzie mi brakować z uzbieranej sumy. A zależy mi na laptopie, który pociągnie kilka bardziej wymagających sprzętowo gier, oraz programy do grafiki. Mam dość polegania na zwykłym laptopie, który nie jest w stanie na dłuższą metę ciągnąć obu tych rzeczy. A wymiana laptopa co kilka miesięcy nie jest mi po drodze.

ODPOWIEDZ