Praca za granicą

Sprzęt komputerowy już nie jest taki skomplikowany jak się wydaje na początku. Pomożemy i porozmawiamy na temat procesorów, pamięci i dysków twardych. Szukasz pomocy z wyborem komputera lub laptopa? Pomożemy wybrać.
olimpiaaaa
Raczkujący
Raczkujący

Re: Praca za granicą

Post autor: olimpiaaaa » 1 stycznia 2018, 23:29

Nie wiem czy praca za granicą jest taka łatwa no chyba że masz już tam kogoś znajomego

mgryk
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mgryk » 20 stycznia 2018, 23:21

Chcąc podjąć pracę za granicą, dobrze jest nauczyć się języka urzędowego państwa, do którego chcemy wyjechać. Ja, chcę podjąć pracę wakacyjną w Hiszpanii, w związku z czym w niedługim czasie rozpocznę naukę w warszawskiej szkole językowej.

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 28 kwietnia 2018, 07:20

Z tego co wiem, to wiele osób wybiera pracę w Niemczech. Sama również zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Udało mi się nawet znaleźć ofertę przewoźnika, który jest szeroko ceniony wśród swoich klientów, przejazd z Wrocławia do Berlina to tylko 85zł.

karinka121
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: karinka121 » 1 maja 2018, 19:20

Ja pracowałam jakiś czas za granicą w zeszłym roku i zastanawiam się nad pewną kwestią. Możecie mi powiedzieć czy mam szansę na zwrot podatku z uk? Jak się za to zabrać? A może lepiej zlecić to jakiejś firmie? Jakie wy macie doświadczenie w tej kwestii?

szuwarek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: szuwarek » 16 maja 2018, 11:49

Pracowałam długi czas za granicą. Byłam zatrudniona legalnie, ale teraz nie wiem jak otrzymać zwrot podatku pit. Sądzicie, że powinnam zgłosić się do firmy, która profesjonalnie zajmuje się takimi sprawami? Znajoma rozliczała się z pomocą biura Eu Service. Może ja też powinnam jak najszybciej się do nich zadzwonić?

Wero22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Wero22 » 20 czerwca 2018, 17:15

Niestety ale u nas czasami bardzo ciężko jest znaleźć dobrą i dobrze płatną pracę dlatego sporo osób wyjeżdża za granicę. Bardzo popularnym kierunkiem stały się Niemcy. Dlatego powstaje coraz więcej firm transportowych, które oferują tanie i szybkie kursy z Wrocławia do Niemiec. W ten sposób można znacznie podnieść swój komfort stopę życiową.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 27 czerwca 2018, 12:34

Pewnie, że nadal wiele osób dojeżdża do pracy chociażby do Niemiec.

zofialipska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: zofialipska » 10 września 2018, 10:52

Zawsze bałam się wyjazdu do pracy za granicę. Wolałam szukac w Polsce. Choć często dostawałam propozycje na stanowiskach programisty za granicą, ale ciągle wybieram polskie firmy, które także dają sporo możliwości. Tak naprawdę, po kilku latach od ukończenia studiów we wrocławskiej WSH, zdobyciu doświadczenia w pracy i ciągłym podnoszeniu kwalifikacji, widzę jak ważne było otrzymanie odpowiedniego przygotowania, wiedzy jeszcze na studiach,

fuksja
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: fuksja » 17 września 2018, 21:20

Warto pomyśleć o pracy za granicą, zwłaszcza w Holandii. Wielu moich znajomych wyjechało tam do pracy i muszę przyznać, że zadomowili się w tym pięknym kraju. Koszt życia w Holandii to temat odstraszający wielu pracowników, ale zarobki są tak atrakcyjne, że z pewnością wystarczą na dostatnie życie. Moją znajomą już po kilku latach było stać na duże, własne mieszkanie.

buffy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: buffy » 20 września 2018, 10:32

Pewnie że warto pomyśleć o takiej pracy i to już nawet na studiach, byłam na takim wyjeździe w zeszłym roku i było super, praca była fajna, lekka a zarobiłam tyle że zwróciło się za podróż i zostało na zwiedzanie USA

mela3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mela3 » 22 października 2018, 10:33

Osobiście uważam, że praca za granicą się opłaca, jednak przebywanie tam przez dłuższy czas już niestety jest dołujące. Potem trzeba pamiętać o opłatach, rozliczeniach, życie też do tanich nie należy w innych krajach. Nie ma nic za darmo. Czasami się fajna okazja trafi np z podatkiem. Teraz chyba jest okres rozliczeniowy w Belgii i z tego powodu, zwrot podatku z belgii może nam troszkę kieszeń pogrubić.

Hair
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Hair » 25 października 2018, 14:07

A czy ktoś z Was ma jakąś sprawdzoną stronę gdzie znajdę oferty dotyczące tematu jakim jest praca za granicą ? Na razie udało mi się znaleźć http://polandworkforce.com/o-nas/praca/oferty-pracy/ jednak chciałbym mieć coś sprawdzonego dlatego będę wdzięczny za wszelkie opinie i komentarze w tej sprawie

andegawenska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: andegawenska » 25 października 2018, 14:15

Myślę, że z pracy powinniśmy czerpać przede wszystkim satysfakcję. Rób to, co Ci w duszy gra - to chyba najważniejsze. Znam wielu szczęśliwych ludzi, kierujących się właśnie tą zasadą.

darek4433
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: darek4433 » 26 października 2018, 09:25

Chyba każdy z nas wie że zarobki za granicą są około 10-12 tysięcy złoty. To naprawdę są niesamowite zarobki dla polaka.

Awatar użytkownika
Skyler White
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: Skyler White » 30 października 2018, 13:37

Ja mimo wszystko za nic nie chciałabym pracować za granicą.
http://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.

ODPOWIEDZ