Księgowość tradycyjna czy online...?

To właśnie dzięki Internetowi tutaj się spotykamy. Rozmawiamy tutaj na wszystkie tematy związane z sieciami, routerami, protokołami oraz stronami internetowymi.
rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Re: Księgowość tradycyjna czy online...?

Post autor: rafek34 » 25 lutego 2018, 22:15

Bez względu na to, co wybierzesz tu znajdziesz odpowiednie oprogramowanie sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe , które usprawni pracę.

Awatar użytkownika
doreen
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: doreen » 27 lutego 2018, 15:19

Ja twierdzę, że trzeba połączyć oba typy, bo tak jest najbardziej optymalnie. Wykorzystując internet, oszczędza się sporo czasu na wysyłanie dokumentów, archiwizację oraz wypełnianie papierów księgowych (np. PIT-ów, deklaracji, faktur). Jednak każda firma powinna mieć kogoś, kto się tym zajmuje, tak obszerna tematyka nie powinna spadać na właściciela, który ma mnóstwo innych rzeczy na głowie. Wszystko jedno, czy będziemy współpracować na zasadzie umowy o pracę, zdalnie czy tylko przez internet, w każdej siedzibie powinno się mieć dobry kontakt ze specjalistą w tej dziedzinie, bo to ułatwia funkcjonowanie firmy od strony finansowej.

Krystek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Krystek » 1 marca 2018, 11:26

mizar ja też prowadzę księgowość w biurze doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek. Bardzo rzetelna i profesjonalna firma. Już wielokrotnie pomagali mi w rozliczeniach podataku VAT z UE. O wszystkich zmianach przepisów jestem informowany na bieżąco. Kontakt z opiekunem bezproblemowy. Ja akurat korzystam z biura w Sosnowcu.

Canek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Canek » 10 marca 2018, 11:55

Teraz bardzo modne staje się wszelkie rozliczanie online, ja na przykład w tym roku znalazłem stronkę pitax.online, gdzie poruszane są różne problemy dotyczące rozliczeń PIT, oraz na stronce jest również darmowy program do rozliczenia ;) Co sądzicie o takim podejściu ? Korzystacie z takich stron i programów ?

sutuk
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: sutuk » 15 marca 2018, 12:20

Cześć, muszę rozliczyć swój pit jak najszybciej, zastanawiam się w jaki sposób to zrobić, w sumie nigdy jeszcze nie miałem okazji rozliczać się samemu. Myślicie, że warto korzystać z programów do tego, znalazłem taki i zastanawiam się czy nie skorzystać. Co myślicie?

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 28 marca 2018, 16:27

Bez względu na to, na jaką księgowość się zdecydujecie - pamiętajcie, że sami jako przedsiębiorcy także musicie znać kwestie związane z księgowością, chociażby takie podstawy jak dokumenty. Myślę, że warto odświeżyć swoją wiedzę na temat.

mizar
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mizar » 23 kwietnia 2018, 19:01

Bez względu na to czy prowadzimy księgowość samodzielnie czy też współpracujemy z zewnętrznym biurem rachunkowym warto raz na jakiś czas prześwietlić sprawy finansowe firmy. Na rynku jest wiele firm, które tematem audytu finansowego zajmują się na co dzień, jedną z nich jest GLC. Mają duże doświadczenie, działają skutecznie i przede wszystkim bardzo dyskretnie.

alin4b
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: alin4b » 26 kwietnia 2018, 16:17

Moim zdaniem szkoda nerwów na księgowość online :)
Patrząc na ceny nawet w Warszawie, to serio, szkoda ryzykować, że np nie będzie się wiedziało o jakiś zmianach w przepisach :) Lepiej wydać te 100zł miesięcznie i mieć spokojną głowę.

grundic77
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik

Post autor: grundic77 » 27 kwietnia 2018, 13:01

Ja uważam że z księgowym mimo wszystko od czasu do czasu pasuje się spotkać i porozmawiać. Ja korzystam z biura rachunkowego już trzeci rok i jestem bardzo zadowolony. Na początku próbowałem z ta księgowością on-line ale to nie był dobry pomysł.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 29 września 2018, 18:57

Ja bym raczej postawiła na księgowość online. W dzisiejszych czasach większość kwestii załatwia się już przez internet. Bardzo wygodną opcją jest też Chmura Faktur - znacie? Jest to pierwsza w Polsce platforma elektronicznej wymiany faktur pomiędzy firmami. Moim zdaniem ma same zalety.

finka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: finka » 18 października 2018, 21:13

Zdecydowanie księgowość online! Nie dość że korzystasz z jednego oprogramowania, np https://wfirma.pl/program-do-faktur-online, które umożliwia ci wystawianie faktur, prowadzenie księgowości oraz jest połączone z kontem bankowym to jeszcze zaoszczędzasz sporo miejsca bo dokumenty archiwizujesz na komputerze, a nie w teczce czy segregatorze. Według mnie prowadzenie ksiegowości na własną rękę to nic trudnego i nie ma potrzeby korzystania z usług firmy zewnętrznej

SandraLin
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 232213

Post autor: SandraLin » 22 października 2018, 12:57

Najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie biuro księgowe, ponieważ są one ubezpieczone na wypadek pomyłki. I to jest równiez bardzo ważna zaleta która ma wpływ na mój wybór. Samodzielne księgowanie to zawsze ryzyko po naszej stronie. Do tego ja mam dostęp do wszystkich dokumentów księgowych z biura w chmurze internetowej. Oni skanują faktury, działa OCR (http://elementia.pl ) i dane lądują w systemie księgowym. W taki sposób trzymamy obecnie wszystkie dokumenty, bo to usprawnia cały proces. Łatwo i szybko można znaleźć odpowiedni dokument. Szukanie czegoś w segregatorach to już przeżytek i dużo więcej nerwów.

luiza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: luiza » 23 października 2018, 12:07

Ja jestem za księgowością online bo to spora oszczędnosć czasu. Możesz samodzielnie prowadzić księgowość i wystawiać fv przez https://wfirma.pl/ Udostępniają przedsiębiorcom wszystkie niezbędne narzędzia w dobrej cenie.

Martyna Ka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Martyna Ka » 28 listopada 2018, 15:00

Moim zdaniem najlepsza jest księgowość tradycyjna, ale to kwestia gustu. Przede wszystkim zanim wyślecie dokumenty do księgowej warto wiedzieć jak je prawidłowo katalogować, przechowywać i bezpiecznie przekazywać. Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z darmowego webinarium, które odbędzie się 29.11 - zapisać się na nie możecie przez stronę http://bit.ly/EBI24_WEBINAR . Sprawne zarządzanie dokumentami to podstawa, nawet w bardzo małych - jednoosobowych działalnościach gospodarczych.

quiqui
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: quiqui » 5 grudnia 2018, 19:12

Od niedawna mam księgowość w https://taxcare.pl/, jak na razie żdnych problemów, współpraca się układa, dostałam na start na 3 miesiąc za darmo pakiet prawny i IT. Przydały się, bo miałam kilka pism sądowych do napisania, nie musiałam dodatkowo płacić za pomoc przy pisaniu.

ODPOWIEDZ