Jaki program do grafiki 3D?

Dział poświęcony systemom z rodziny Microsoft Windows. Jeśli system znowu Ci się zawiesił, albo masz z nim większe problemy, daj znam znać. Pomożemy Ci go zrestartować.
vega195
Raczkujący
Raczkujący

Jaki program do grafiki 3D?

Post autor: vega195 » 20 grudnia 2016, 10:02

Jaki program do grafiki 3D jest waszym zdaniem obecnie najlepszy? Warto zainwestować w płatny, czy dla początkującego wystarczy darmowy?

olgaa884
Raczkujący
Raczkujący

Re: Jaki program do grafiki 3D?

Post autor: olgaa884 » 20 grudnia 2016, 11:57

Jeśli szukasz programu do pracy, czy bardziej zaawansowanych czynności, to warto zainwestować w płatny, a jeśli program ma służyć do bardziej amatorskich zadań, to wystarczy jakiś darmowy - z płatnych polecam 3ds Max, a z darmowych Blender.

Awatar użytkownika
florencja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew
Nasza Klasa: 0

Post autor: florencja » 30 października 2017, 13:52

Ja próbowałam kiedyś z DAZ Studio 3D, który jest darmowy, jednak wymaga ściągania dużo skórek, renderów, światła, tekstur, a to zwiększa pojemność programu na kompie, dlatego odinstalowałam. Do robienia podstawowych konstrukcji, np. stojących obok siebie brył, można spróbować Google'owskiego SketchUp'a w wersji darmowej - jest okrojona, ale do takich przestrzennych sprawdza się nieźle, i nie trzeba niczego ściągać, tylko działać w przeglądarce. W przyszłości planuję zainteresować się bliżej Blenderem, bo z tego, co widziałam, można tam bardzo fajne rzeczy robić, choć wątpię, by wszystko było tam darmowe, to byłoby zbyt piękne, by było prawdziwe ;)
Z płatnych to faktycznie 3d Max przoduje wśród opinii, na zmianę z CAD-em, którego używa duża liczba m.in. architektów.

Awatar użytkownika
Skyler White
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: Skyler White » 7 marca 2018, 14:51

Ale co konkretnie w takim programie chcesz tworzyć?
http://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.

rakasa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk

Post autor: rakasa » 31 października 2018, 13:20

A znacie Mayę? Też jest płatna, ale podobno wykorzystywana w wielu studiach filmowych od efektów VFX. Natomiast z darmowych to faktycznie nie ma lepszych ponad Blendera, można też spróbować ze SketchUpem, choć on jest akurat okrojony w darmowej wersji. Ale do podstaw modelowania nadaje się w sam raz.

Awatar użytkownika
jurek44tgory
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jurek44tgory » 19 listopada 2018, 17:51

Wielkie dzięki za wszelkie porady w tym zakresie :)
---
pożyczka dla zadłużonych

ODPOWIEDZ