Kolacja

Udało Ci się osiągnąć jakieś szczególne wyniki? Chcesz się czymś pochwalić. Pisz śmiało. Chętnie obejrzymy Twoją pracę i razem będziemy podziwiać wysiłek jaki w to włożono.
Awatar użytkownika
Onvog
Przyjaciel
Przyjaciel

Re: Kolacja

Post autor: Onvog » 16 maja 2011, 02:07

maaciek_ pisze:A więc @Kashue nie zawsze ;) Nie raz jest tak, że robiąc wedle przepisu nie wychodzi tak, jak powinno. Dopiero za 3 czy 4 razem
zatem należy próbować, a nie poddawać się po pierwszej nieudanej próbie.
osobiście mistrzem garnka nie jestem, ale lubię ten sport. nieraz przyrządzałem coś z internetowego przepisu i zawsze wychodziło z tego coś zjadliwego. tragedii nigdy nie było ;3 poza tym odrobina fantazji zawsze się przydaje ;)

Awatar użytkownika
Houston
Przyjaciel
Przyjaciel
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: Houston » 16 maja 2011, 08:39

owszem, fantazja już Ci pozwala w kuchni na pewną magię ;) ja osobiści wolę mieć przepis, wolę czytać ze zrozumieniem niż iść na ślepo nie mając żadnego doświadczenia. Czasami są przepisy, po których przeczytaniu mam wrażenie, iż autor chce kogoś wprowadzić w błąd :D
"Jeśli pokój jest możliwy, jest także obowiązkiem" // Jan Paweł II

smarkata
Milczek
Milczek

Post autor: smarkata » 23 stycznia 2016, 11:03

Też raczej trzymam się przepisów. Ale ostatnio stwierdziłam, ze muszę zmieć patelnie, dowiedziałam, się zdarty teflon jest niebezpieczny. Potrzebuję niedużej patelki. Nie mam zamiaru otruć mojego gościa, więc chyba zdecyduję się na patelnię Yngel.

markimark
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: markimark » 21 lipca 2016, 11:50

Jak masz problem z gotowaniem to proponuje zacząć od jakichś prostych ale smacznych dań. We włoskiej kuchni jest kilka takich przepisów, które nie wymagają wielkich umiejętności, a wychodzą bardzo smaczne. Zobacz sobie chociażby taki prosty przepis na spaghetti carbonara.

mirrek29d
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mirrek29d » 10 sierpnia 2016, 19:05

Według mnie zabranie bliskiej wam osoby na kolacje to jest niezły pomysł a co myślicie o bliższym poznaniu siebie w pokojach zagadek ? Niezła zabawa gwarantowana, właśnie po takim pobycie pomoglibyście się udać na kolację !

Berenika88
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Berenika88 » 28 września 2016, 12:15

Sama uwielbiam gotować, ale niestety w mojej kuchni ostatnio nie bardzo mam już na czym "pracować" . Dlatego też tak sobie pomyślałam, że dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w nowe garnki i noże. Oczywiście jeżeli możecie mi polecić produkty jakichś dobrych marek, będę bardzo zobowiązana.

bronne5k
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bronne5k » 3 października 2016, 15:37

Odpowiednia kolacja to podstawa dla każdego człowieka ! Ciekawe propozycje dajecie na pewno, z którejś skorzystam.

Miminka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: Miminka » 5 października 2016, 13:23

Taka kolacja zawsze jest w cenie, tylko pytanie kto po niej posprząta :) No i jeśli zdarzyło wam się przy okazji przypalić garnek to Ja jeszcze od siebie dodam colę, wystarczy wlać i podgotować, wszystko schodzi, naprawdę... :)

brechcik
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk

Post autor: brechcik » 4 maja 2017, 21:55

A w jakich garnkach gotujecie? Co myślicie o żeliwie wykorzystywanym w kuchni?
Mi wpadły w oko takie o to garneczki:
Obrazek
Źródło: cookandlove.pl/garnki-zeliwne.html

Awatar użytkownika
Weronika77
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Weronika77 » 24 maja 2017, 23:17

@Brechcik Ja kupiłam swoje garnki w sklepie fartuszek.com.pl. Zamówiłam tam nie tylko garnki, a resztę akcesoriów, które są potrzebne do gotowania. Udało mi się skorzystać z rabatu (trzeba wpisać "zielonomi") obowiązuje do końca maja, więc może zdążyć jeszcze z niego skorzystać.

chrupek3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: chrupek3 » 28 maja 2017, 20:39

A ja dzisiaj na kolację zjadłem sobie pomidory nadziewane mozzarellą i szczypiorkiem! pycha :D

ODPOWIEDZ