Strona 1 z 1

Wiem co będę robić po maturze!

: 15 maja 2017, 12:07
autor: bichon
Witam, nareszcie ustaliłam co będę robić po maturze. bardzo długo biłam się z myślami. Moja rodzina oczekiwała ode mnie tego żebym poszła na studia. Jednak ja uważam, że studia nie są dla mnie, -przynajmniej nie w tym momencie. Nie chcę iść na jakiś kierunek z przypadku, tylko dlatego, że teak wypada. Znalazłam za to bardzo ciekawy kierunek w szkole policealnej Dziewulskich, a konkretnie charakteryzację i efekty specjalne, strasznie mi się to spodobało i myślę, że mogę odnieść sukces w takim zawodzie, bo mam zdolności plastyczne. Co myślicie?

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 15 maja 2018, 12:38
autor: Irenna
Minął już rok od Twojej decyzji, to może możesz coś powiedzieć teraz o tym kierunku? Fajnie jest?

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 16 czerwca 2018, 23:54
autor: rozia
Bardzo dobra decyzja. Nie warto iść na studia na siłę. Człowiek tylko się męczy na swoim nielubianym kierunku i czuje się wypalony już na etapie studiowania. Dlatego dobrze jest mieć pasje i je realizować. Trzymam kciuki!

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 26 czerwca 2018, 15:18
autor: joons
Z jednej strony masz rację, gdyż nie ma sensu robić czegoś na siłę, jednakże z drugiej strony może lepiej czasami posłuchać bliskich i zrobić coś co oni uważają? W końcu mają większe doświadczenie ;) W moim przypadku tak było, że rodzice wymusili na mnie pójście na studia, jednakże po pierwszym roku bardzo im za to dziękuję ;) Może i nie było zawsze łatwo to teraz wiem, że skierowali mnie w dobrym kierunku. Wybrałem studia na specjalności filologia angielska - zajęcia realizowane są w bardzo fajny sposób, a ja czuję, że podążam w dobrą stronę ;)

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 28 czerwca 2018, 21:30
autor: zofialipska
Ja od razu po maturze nie wiedziałam co chcę robić. Zrobiłam rok przerwy i potem wybrałam Informatykę w WSH we Wrocławiu. Ten wybór szczęśliwie otworzył dla mnie wiele drzwi

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 19 lipca 2018, 15:45
autor: karolinac
To gratulacje, mało jest takich osób, które mają pewność co chcą robić w przyszłości

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 2 sierpnia 2018, 13:58
autor: slawek22
Po maturze to albo się idzie do pracy albo na studia. Coś mi się wydaję że więcej idzie na studia obecnie niż do pracy.

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 6 listopada 2018, 08:07
autor: Canomille
Moja koleżanka się uczy u Dziewulskich i bardzo sobie chwali. Widziałam też efekty ich prac i jestem pod mega wrażeniem :D

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 16 listopada 2018, 14:11
autor: darerek1
Studia to fajny okres w życiu i zawsze możesz mieć jakąś dorywczą pracę.

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 27 listopada 2018, 09:37
autor: mizar
ja też studiuje i pracuje :) Jeśli chodzi o konkretny kierunek to uważam, że trzeba wybierać stusia, które faktycznie sprawiają nam radość a przy okazji dobrze przygotowują nas do wykonywania zawodu w przyszłości. ja postawiłam na fizjoterapię na mazowieckiej uczelni medycznej ( dawna wyzsza szkola mazowieca ) i to był dobry wybór. Ciekawe zajęcia, poza teorią jest też sporo praktyki.

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 29 listopada 2018, 15:38
autor: Luizz474
Świetnie, że znalazłaś ścieżkę kształcenia, która faktycznie cię interesuje i fascynuje. Dzięki temu jest bardzo duża szansa, że edukacja nie sprawi większych problemów, a przyszła praca będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Skoro masz duszę artysty i zdolności plastyczne, może zainteresuje Cię specjalność Projektowanie wystaw na Uczelni Techniczno-Handlowej? To bardzo ciekawa ścieżka kształcenia, która doskonale przygotowuje do realizacji ambitnych projektów.

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 4 grudnia 2018, 22:53
autor: blackrose
Jeśli człowiek wie co chce studiować i robić w życiu to już połowa sukcesu. Ja również wiedziałam od dawna, że interesują mnie studia na kierunku prawo. Wybrałam Wyższą Szkołę Prawa we Wrocławiu. Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Mamy świetną kadrę a zajęcia są naprawdę ciekawe i zostaje po nich dużo wiedzy w głowie.

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 19 grudnia 2018, 15:41
autor: angela12
Ja podjęłam decyzję o studiach i nie żałuję. Wybrałam Politechnikę Rzeszowską i Zarządzanie i Inżynierię Produkcji i jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji. Mam teraz bardzo dobrze płatną pracą a studia w Rzeszowie otworzyły mi wiele dróg. Polecam każdemu to miasto i uczelnię.

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 8 marca 2019, 10:55
autor: ameliaa112
No i sumie.. Lubię zdecydowanych ludzi :)

Re: Wiem co będę robić po maturze!

: 10 listopada 2019, 16:50
autor: pukla123
jesli chciałabys zostac policjantką to polecam fajną stronę rekrutacja-do-policji.pl. Pomoże ona przygotować się do testów które każdy z kandydatów musi przejść. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie.