Wiem co będę robić po maturze!

Udało Ci się osiągnąć jakieś szczególne wyniki? Chcesz się czymś pochwalić. Pisz śmiało. Chętnie obejrzymy Twoją pracę i razem będziemy podziwiać wysiłek jaki w to włożono.
bichon
Raczkujący
Raczkujący

Wiem co będę robić po maturze!

Post autor: bichon » 15 maja 2017, 12:07

Witam, nareszcie ustaliłam co będę robić po maturze. bardzo długo biłam się z myślami. Moja rodzina oczekiwała ode mnie tego żebym poszła na studia. Jednak ja uważam, że studia nie są dla mnie, -przynajmniej nie w tym momencie. Nie chcę iść na jakiś kierunek z przypadku, tylko dlatego, że teak wypada. Znalazłam za to bardzo ciekawy kierunek w szkole policealnej Dziewulskich, a konkretnie charakteryzację i efekty specjalne, strasznie mi się to spodobało i myślę, że mogę odnieść sukces w takim zawodzie, bo mam zdolności plastyczne. Co myślicie?

Irenna
Raczkujący
Raczkujący

Re: Wiem co będę robić po maturze!

Post autor: Irenna » 15 maja 2018, 12:38

Minął już rok od Twojej decyzji, to może możesz coś powiedzieć teraz o tym kierunku? Fajnie jest?

rozia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Waga

Post autor: rozia » 16 czerwca 2018, 23:54

Bardzo dobra decyzja. Nie warto iść na studia na siłę. Człowiek tylko się męczy na swoim nielubianym kierunku i czuje się wypalony już na etapie studiowania. Dlatego dobrze jest mieć pasje i je realizować. Trzymam kciuki!

joons
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: joons » 26 czerwca 2018, 15:18

Z jednej strony masz rację, gdyż nie ma sensu robić czegoś na siłę, jednakże z drugiej strony może lepiej czasami posłuchać bliskich i zrobić coś co oni uważają? W końcu mają większe doświadczenie ;) W moim przypadku tak było, że rodzice wymusili na mnie pójście na studia, jednakże po pierwszym roku bardzo im za to dziękuję ;) Może i nie było zawsze łatwo to teraz wiem, że skierowali mnie w dobrym kierunku. Wybrałem studia na specjalności filologia angielska - zajęcia realizowane są w bardzo fajny sposób, a ja czuję, że podążam w dobrą stronę ;)

zofialipska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: zofialipska » 28 czerwca 2018, 21:30

Ja od razu po maturze nie wiedziałam co chcę robić. Zrobiłam rok przerwy i potem wybrałam Informatykę w WSH we Wrocławiu. Ten wybór szczęśliwie otworzył dla mnie wiele drzwi

karolinac
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: karolinac » 19 lipca 2018, 15:45

To gratulacje, mało jest takich osób, które mają pewność co chcą robić w przyszłości

slawek22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: slawek22 » 2 sierpnia 2018, 13:58

Po maturze to albo się idzie do pracy albo na studia. Coś mi się wydaję że więcej idzie na studia obecnie niż do pracy.

Awatar użytkownika
Canomille
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: Canomille » 6 listopada 2018, 08:07

Moja koleżanka się uczy u Dziewulskich i bardzo sobie chwali. Widziałam też efekty ich prac i jestem pod mega wrażeniem :D
That's how you think of love...

darerek1
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: darerek1 » 16 listopada 2018, 14:11

Studia to fajny okres w życiu i zawsze możesz mieć jakąś dorywczą pracę.

mizar
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mizar » 27 listopada 2018, 09:37

ja też studiuje i pracuje :) Jeśli chodzi o konkretny kierunek to uważam, że trzeba wybierać stusia, które faktycznie sprawiają nam radość a przy okazji dobrze przygotowują nas do wykonywania zawodu w przyszłości. ja postawiłam na fizjoterapię na mazowieckiej uczelni medycznej ( dawna wyzsza szkola mazowieca ) i to był dobry wybór. Ciekawe zajęcia, poza teorią jest też sporo praktyki.

Luizz474
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Luizz474 » 29 listopada 2018, 15:38

Świetnie, że znalazłaś ścieżkę kształcenia, która faktycznie cię interesuje i fascynuje. Dzięki temu jest bardzo duża szansa, że edukacja nie sprawi większych problemów, a przyszła praca będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Skoro masz duszę artysty i zdolności plastyczne, może zainteresuje Cię specjalność Projektowanie wystaw na Uczelni Techniczno-Handlowej? To bardzo ciekawa ścieżka kształcenia, która doskonale przygotowuje do realizacji ambitnych projektów. Sprawdź na https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/l ... nie-wystaw. :)

blackrose
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: blackrose » 4 grudnia 2018, 22:53

Jeśli człowiek wie co chce studiować i robić w życiu to już połowa sukcesu. Ja również wiedziałam od dawna, że interesują mnie studia na kierunku prawo. Wybrałam Wyższą Szkołę Prawa we Wrocławiu https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... ie-studia/ . Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Mamy świetną kadrę a zajęcia są naprawdę ciekawe i zostaje po nich dużo wiedzy w głowie.

ODPOWIEDZ