Wilgoć w domu

Jeżeli masz problem napisz nam o tym właśnie tutaj. Na tym forum znajdziesz setki ludzi, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać problem. Nie krępuj się. Pomożemy!
rozia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Waga

Wilgoć w domu

Post autor: rozia » 27 czerwca 2018, 16:28

Witajcie, mam problem... Odziedziczyłam naprawdę piękny, myśliwski domek z przełomu XIX/XX wieku. Niestety, problemem jest wilgoć która wdziera się wszędzie (grzyb, jakieś dziwne bąble na ścianach). Znacie jakieś sposoby osuszenia domu? Skuteczne i w rozsądnej cenie.

granda
Raczkujący
Raczkujący

Re: Wilgoć w domu

Post autor: granda » 27 czerwca 2018, 18:14

Mam podobny problem... Grzyb daje mi się we znaki, pogarsza objawy alergii, czasami czuję dziwną wilgoć w ustach, ale to może już autosugestia :p

Zwalczałam go kiedyś sposobami chemicznymi na własną rękę, ale działały zbyt krótko. Ostatnio przeglądałam oferty firm oferujących osuszanie murów. Poczytam jeszcze trochę opinii i pewnie się zdecyduję. Mam nadzieję, że grzyb tym razem nie powróci, chociaż może to też kwestia marnego ogrzewania w domu (mamy tylko piece) - z tym też należy zrobić porządek.

Brutus25
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Brutus25 » 17 września 2018, 13:39

Skoro męczy cię w mieszkaniu wilgoć to polecam wam zapoznać się z ofertą firmy jaką jest drymat, znajdziesz tutaj profesjonalistów którzy poradzą sobie z wilgocią oraz wszechobecnym grzybem na ścianach twojego mieszkania czy w piwnicy. Warto się zapoznać z tą firma ponieważ ich oferta jest bardzo okazyjna a usługa na wysokim poziomie.
Ostatnio zmieniony 22 września 2018, 13:38 przez Brutus25, łącznie zmieniany 1 raz.

planet
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Post autor: planet » 17 września 2018, 19:08

Słabe ogrzewanie i wentylacja do poprawy.

Fotgib49
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Fotgib49 » 20 września 2018, 14:03

Najlepiej zacząć osuszać mieszkanie.

Biekli48
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Biekli48 » 24 września 2018, 12:14

Ja zadbałam w podobnej sytuacji z dodatkowego ogrzewania do domu.

JanuszKa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: JanuszKa » 27 września 2018, 12:26

W takiej sytuacji regularne osuszanie jest konieczne - gdyby konieczne było tylko jednorazowe osuszanie, to można pomyśleć o wypożyczeniu sprzętu. W tym przypadku chyba lepiej rozważyć zakup osuszacza. Wydaje mi się, że domowy osuszacz powinien sobie z takim czymś poradzić.

sylwia99
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: sylwia99 » 27 września 2018, 13:29

trzeba porzadnie wywietrzyc dom i zadbac o dobre ogrzewanie.

aleksandrak
Milczek
Milczek

Post autor: aleksandrak » 29 października 2018, 12:18

Dokładnie, najlepiej porządnie wywietrzyć dom, ocieplić i zadbac o odpowiednie ogrzewanie oraz wentylacje. Przy budowie nowego domu zasadniczą rolę odgrywa wybór ogrzewania. Szacuje się, że przygotowanie ciepłej wody użytkowej wraz z ogrzewaniem całego domu stanowi 70% wszystkich kosztów eksploatacji obiektu mieszkalnego. Oznacza to, że największa część stałych wydatków ponoszonych na utrzymanie domu zależy od zastosowanego rozwiązania grzewczego. Dlatego chcemy postawić na gaz w naszym nowym domu. Jednak przed montażem ogrzewania, trzeba wybrac projekt. My postawilismy na parterówkę.

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: greemsy » 26 listopada 2018, 11:37

Problem wilgoci można w szybki sposób rozwiązać. Oczywiście jeśli pojawił on się w łazience, gdyż tam najczęściej można go spotkać. Wystarczy zakupić wentylator łazienkowy i sprawa powinna ucichnąć. Oczywiście o wiele lepiej podczas budowy lub remontu łazienki to zastosować, a nie jeśli pojawią się problemy.

Ajszaa
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: Ajszaa » 4 grudnia 2018, 12:35

Najpierw to należy znaleźć przyczynę powstawania wilgoci, bo wilgoć może się pojawić na skutek awarii instalacji c.o., przez nieszczelne odpływy albo instalację wodną, albo nawet przez powódź i wtedy żadnej wentylator nie pomoże, bo wilgoć będzie się cały czas pojawiała. Na początku też myślałam, że pochłaniacz wilgoci rozwiąże sprawę. Skończyło się na tym, że wynajęliśmy firmę, która przyjechała ze specjalnymi osuszaczami kondensacyjnymi i doprowadzili kuchnię (akurat to było w kuchni) do porządku

narciarz
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: narciarz » 12 grudnia 2018, 22:52

Jak osuszysz dom, to musisz go jakoś przed tą wilgocią zabezpieczyć

Tobiasz
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Tobiasz » 17 września 2019, 11:25

Wilgoć w domu to poważny problem, który niestety jest dość trudny do usunięcia. Bo wilgoć gromadząca się w ścianach to zazwyczaj znak, że gdzieś podczas budowy domu popełniono błąd i trzeba ten błąd znaleźć oraz go naprawić, by wilgoć przestała zalegać w ścianach. Samemu właściwie nic nie jest się w stanie zrobić. Najlepiej w takiej sytuacji jest zlecić ekspertyzę budowlaną, która pozwoli stwierdzić, gdzie leży przyczyna problemu. Takie ekspertyzy wykonuje firma Eko Projekt. Właściciel firmy jest biegłym sądowym (z zakresu mykologii) i pracownikiem Inspekcji Sanitarnej, więc ktoś kto faktycznie zna się na rzeczy. Po wykonaniu ekspertyzy będzie wiadomo czym spowodowane jest zawilgocenie, a tym samym można będzie problem rozwiązać u "źródła". A tylko takie rozwiązanie daje gwarancję, że wilgoć i grzyb nie wrócą.

ODPOWIEDZ