Prowadzenie magazynu

Jeżeli masz problem napisz nam o tym właśnie tutaj. Na tym forum znajdziesz setki ludzi, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać problem. Nie krępuj się. Pomożemy!
jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Re: Prowadzenie magazynu

Post autor: jjusti18 » 24 sierpnia 2017, 19:30

Prowadzenie magazynu nie jest łatwe, dlatego warto dobrze jest go wyposażyć w maszyny które ułatwią i przyspieszą pracę. Ja jestem zwolenniczką manipulatorów i chwytaków troszkę wiem na ten temat, ponieważ mój mąż ma halę produkcyjną- więc doskonale wiem jaką pełnią funkcję i zdecydowanie je polecam. Ostatnio widziałam jak mój mąż przeglądał świetne propozycje na jednej stronie manipulatory.eu . Można tutaj znaleźć naprawdę świetne wyposażenie, a co najważniejsze wysokiej jakości.

OgolonyKot
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: OgolonyKot » 9 września 2017, 19:47

Prowadzenie magazynu nie jest proste, dlatego też warto zlecić montaż regałów wysokiego składowania, żeby ułatwić sobie to zadanie. Z odpowiednio dobranymi regałami każdy magazyn będzie wyglądać przejrzyście i nie będzie sprawiać problemów z zarządzaniem.

aniaola37
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: aniaola37 » 20 września 2017, 11:57

Prowadzenie magazynu moze byc duzo latwiejsze z rozwiazaniami IT od firmy sidgroup.pl . Niektore firmy wgl nie wyobrazaja sobie funkcjonowania bez nowoczesnych systemów IT wiec moze warto takze sie tym zainteresowac i ulatwic sobie prace ;)

fiona45
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: fiona45 » 29 września 2017, 16:31

Przy prowadzeniu takiego magazynu mogą się przydać pojazdy dostawcze.

nindec
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: nindec » 6 października 2017, 09:47

:mrgreen:

ela677
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: ela677 » 6 listopada 2017, 20:41

Na pewno przyda Ci się program do faktur i dokumentów online z modułem magazynowym: afaktury.pl. Sprawdzi się nawet w największej firmie. Można skonfigurować go z programem księgowej. Nie potrzebujesz dzięki niemu innego programu do prowadzenia magazynu.

rakrewi
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rakrewi » 24 listopada 2017, 14:39

W magazynie to chyba koniecznością są wózki widłowe, mam rację ? Co myślicie o firmie cesab.pl, mieliście może z nimi jakiś kontakt? Planuje zakupić od nich sprzęt jednak no wiadomo chciałbym mieć coś sprawdzonego i pewnego przed wydaniem jakby nie było sporej kwoty :) z Góry dzięki za wszelkie Wasze odpowiedzi, mam nadzieję że czegoś się dowiem

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 25 listopada 2017, 22:35

W magazynie jak to w magazynie - to trzeba bedzie cos zapakowac, to owinac stretchem, to bezpiecznie przechowac na dluzej - do tych wszystkich czynnosci potrzebujemy materialow, ktore mozna kupic w jednym miejscu.

byznesNoWomen
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: byznesNoWomen » 29 listopada 2017, 02:35

Ktoś pisał o butach roboczych. To ważny temat, o którym niestety wielu pracodawców zapomina a wielu wypadków można by uniknąć dzięki takim butom. teraz idzie zima więc temat jeszcze bardziej na czasie bo w halach magazynowych zwykle jest zimno. Ja swoim pracownikom kupiłem takie, bo nie raz się przekonałem, że warto dbać o bezpieczeństwo.

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: greemsy » 3 lutego 2018, 02:36

Moim zdaniem w każdym magazynie niezbędne są regały. Choćby był to magazyn elektroniki lub metali ciężkich to w każdym z nich regały sprawdzą się idealnie. Wszystko jednak zależy co będzie na nich magazynowane - czy będą to lekkie czy ciężkie rzeczy. W moim przypadku zastosowałem regały skręcane i muszę przyznać, że sprawują się idealnie. Przechowuję na nich artykuły chemiczne i nawet ciężkie kartony na nim stoją. Jak na razie nic złego się nie dzieję :D

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 27 marca 2018, 11:01

Zgadza się - bez odpowiedniej odzieży roboczej będzie ciężko Ci prowadzić magazyn.

Amelia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Amelia » 6 kwietnia 2018, 22:42

Odzież robocza to tylko dodatek, który co najwyżej ułatwia pracę. Dużo ważniejszy jest dobry, bezpieczny sprzęt, przystosowany do pracy w pomieszczeniach. Bardzo ważne są np. wszelkiego rodzaju podesty robocze i podnośniki, dlatego warto zainwestować w naprawdę dobre jakościowo maszyny.

Awatar użytkownika
Hassie9
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Hassie9 » 9 kwietnia 2018, 12:36

Wiele przydatnych i i wartościowych odpowiedzi. Z większością się oczywiście trzeba zgodzić.
Im bardziej coś kochasz, tym bardziej dręczy cię myśl, że mógłbyś to stracić.

Awatar użytkownika
Marla Singer
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marla Singer » 16 kwietnia 2018, 08:36

Patrząc na to, że właściwie w każdym magazynie pracuje przynajmniej kilkanaście osób, bardzo ważne jest kontrolowanie czasu pracy każdej z osób. Dzięki temu uniknąć można całkiem wielu problemów. Przydać się więc mogą specjalne karty, czytniki oraz stelaże pod czytnik kart. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku bardzo wielu firm, które związane są z różnymi branżami.
"When you wake up in a different place at a different time, can you wake up as a different person?"

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 25 kwietnia 2018, 10:47

Myślę, że na magazynie potrzebna będzie najróżniejsza odzież robocza. Mi właśnie do firmy potrzebna jest dobra kurtka odblaskowa. Jak myślicie, gdzie najlepiej zakupić taką kurtkę? Chciałabym, aby posłużyła na długo. Lepiej wybrać sklep stacjonarny czy internetowy?

ODPOWIEDZ