Prowadzenie magazynu

Jeżeli masz problem napisz nam o tym właśnie tutaj. Na tym forum znajdziesz setki ludzi, którzy chętnie pomogą Ci rozwiązać problem. Nie krępuj się. Pomożemy!
Ela78
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Prowadzenie magazynu

Post autor: Ela78 » 17 sierpnia 2017, 12:20

Polecam zaopatrzyć się w taśmy samoprzylepne antypoślizgowe i zabezpieczyć schody, podłogi oraz inne śliskie powierzchnie. To bardzo ważne by nikt sobie krzywdy nie zrobił przewracając się a w ten sposób zapewniasz bezpieczeństwo swoje i innych.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 24 sierpnia 2017, 19:30

Prowadzenie magazynu nie jest łatwe, dlatego warto dobrze jest go wyposażyć w maszyny które ułatwią i przyspieszą pracę. Ja jestem zwolenniczką manipulatorów i chwytaków troszkę wiem na ten temat, ponieważ mój mąż ma halę produkcyjną- więc doskonale wiem jaką pełnią funkcję i zdecydowanie je polecam. Ostatnio widziałam jak mój mąż przeglądał świetne propozycje na jednej stronie manipulatory.eu . Można tutaj znaleźć naprawdę świetne wyposażenie, a co najważniejsze wysokiej jakości.

OgolonyKot
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: OgolonyKot » 9 września 2017, 19:47

Prowadzenie magazynu nie jest proste, dlatego też warto zlecić montaż regałów wysokiego składowania, żeby ułatwić sobie to zadanie. Z odpowiednio dobranymi regałami każdy magazyn będzie wyglądać przejrzyście i nie będzie sprawiać problemów z zarządzaniem.

aniaola37
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: aniaola37 » 20 września 2017, 11:57

Prowadzenie magazynu moze byc duzo latwiejsze z rozwiazaniami IT od firmy sidgroup.pl . Niektore firmy wgl nie wyobrazaja sobie funkcjonowania bez nowoczesnych systemów IT wiec moze warto takze sie tym zainteresowac i ulatwic sobie prace ;)

fiona45
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: fiona45 » 29 września 2017, 16:31

Przy prowadzeniu takiego magazynu mogą się przydać pojazdy dostawcze.

nindec
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: nindec » 6 października 2017, 09:47

:mrgreen:

ela677
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: ela677 » 6 listopada 2017, 20:41

Na pewno przyda Ci się program do faktur i dokumentów online z modułem magazynowym: afaktury.pl. Sprawdzi się nawet w największej firmie. Można skonfigurować go z programem księgowej. Nie potrzebujesz dzięki niemu innego programu do prowadzenia magazynu.

rakrewi
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rakrewi » 24 listopada 2017, 14:39

W magazynie to chyba koniecznością są wózki widłowe, mam rację ? Co myślicie o firmie cesab.pl, mieliście może z nimi jakiś kontakt? Planuje zakupić od nich sprzęt jednak no wiadomo chciałbym mieć coś sprawdzonego i pewnego przed wydaniem jakby nie było sporej kwoty :) z Góry dzięki za wszelkie Wasze odpowiedzi, mam nadzieję że czegoś się dowiem

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 25 listopada 2017, 22:35

W magazynie jak to w magazynie - to trzeba bedzie cos zapakowac, to owinac stretchem, to bezpiecznie przechowac na dluzej - do tych wszystkich czynnosci potrzebujemy materialow, ktore mozna kupic w jednym miejscu.

byznesNoWomen
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: byznesNoWomen » 29 listopada 2017, 02:35

Ktoś pisał o butach roboczych. To ważny temat, o którym niestety wielu pracodawców zapomina a wielu wypadków można by uniknąć dzięki takim butom. teraz idzie zima więc temat jeszcze bardziej na czasie bo w halach magazynowych zwykle jest zimno. Ja swoim pracownikom kupiłem takie, bo nie raz się przekonałem, że warto dbać o bezpieczeństwo.

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: greemsy » 3 lutego 2018, 02:36

Moim zdaniem w każdym magazynie niezbędne są regały. Choćby był to magazyn elektroniki lub metali ciężkich to w każdym z nich regały sprawdzą się idealnie. Wszystko jednak zależy co będzie na nich magazynowane - czy będą to lekkie czy ciężkie rzeczy. W moim przypadku zastosowałem regały skręcane i muszę przyznać, że sprawują się idealnie. Przechowuję na nich artykuły chemiczne i nawet ciężkie kartony na nim stoją. Jak na razie nic złego się nie dzieję :D

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 27 marca 2018, 11:01

Zgadza się - bez odpowiedniej odzieży roboczej będzie ciężko Ci prowadzić magazyn. Zajrzyj na stronę sklepu http://aciro.pl/ , a łatwo znajdziesz tam wszystko co niezbędne typu kombinezony, rękawice ochronne, buty itp. Generalnie wszystko, co niezbędne żeby zapewnić Twoim pracownikom komfort i wygodę pracy.

Amelia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Amelia » 6 kwietnia 2018, 22:42

Odzież robocza to tylko dodatek, który co najwyżej ułatwia pracę. Dużo ważniejszy jest dobry, bezpieczny sprzęt, przystosowany do pracy w pomieszczeniach. Bardzo ważne są np. wszelkiego rodzaju podesty robocze i podnośniki, dlatego warto zainwestować w naprawdę dobre jakościowo maszyny. Duży wybór znajdziecie na stronie http://haulotte.pl/. I faktycznie bez takiego sprzętu, trudno sobie wyobrazić dobrze funkcjonujący magazyn.

Awatar użytkownika
Hassie9
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Hassie9 » 9 kwietnia 2018, 12:36

Wiele przydatnych i i wartościowych odpowiedzi. Z większością się oczywiście trzeba zgodzić.
Im bardziej coś kochasz, tym bardziej dręczy cię myśl, że mógłbyś to stracić.

Awatar użytkownika
Marla Singer
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marla Singer » 16 kwietnia 2018, 08:36

Patrząc na to, że właściwie w każdym magazynie pracuje przynajmniej kilkanaście osób, bardzo ważne jest kontrolowanie czasu pracy każdej z osób. Dzięki temu uniknąć można całkiem wielu problemów. Przydać się więc mogą specjalne karty, czytniki oraz stelaże pod czytnik kart. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku bardzo wielu firm, które związane są z różnymi branżami.
"When you wake up in a different place at a different time, can you wake up as a different person?"

ODPOWIEDZ