Ławeczka treningowa i sztanga

Dział dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie, uprawiają jakiś sport lub po prostu lubią oglądać kanały sportowe. Dział dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i spędzają aktywnie czas.
Awatar użytkownika
Olbi
Przyjaciel
Przyjaciel
Znak zodiaku: Waga
Kontakt:

Ławeczka treningowa i sztanga

Post autor: Olbi » 27 sierpnia 2012, 11:38

Hejka
Właśnie gdybam nad tym, co jest bardzie opłacalne - chodzić na siłownię 15 razy w miesiącu za 90 zł, czy kupić sobie ławeczkę ze sztangą domu.

Jeżeli to drugie, to co byście polecali za sprzęt w miarę rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
BoBsoN
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Wodnik
Kontakt:

Re: Ławeczka treningowa i sztanga

Post autor: BoBsoN » 27 sierpnia 2012, 14:37

Mam sprzęt w domu, ale wolę chodzić na siłownię.
Po pierwsze kwestia jednak sprzętu - na siłowni masz dostęp do sporej ilości hantli i ciężarów, różnych ławeczek, sprzętów treningowych różnego typu i do trenerów, którzy podpowiedzą w razie czego (na dobrej siłowni).
Po drugie kwestia klimatu - na siłowni jest klimat do ćwiczeń. Jak jest fajna ekipa, to cię będą dopingować w treningu, będą podpowiadać co robisz źle i jak masz ćwiczyć, zapewnią asekurację przy ćwiczeniach które tego będą potrzebowały (a przydaje się).

W domu zawsze warto mieć backup w razie jakby z jakichś powodów nie dało się iść na siłkę. Jakieś hantle 30kg i z 40kg na giętym gryfie wystarczy by przetrwać :)
Jakże mógłbym nie mieć władzy? mienie władzy jest obowiązkiem króla!... tak więc zamilcz.

Awatar użytkownika
nesce
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: nesce » 3 stycznia 2013, 13:50

siłownia rzeczywiście ma ten plus że ma się dostęp do różnych sprzętów, ale ja i tak sobie kupilam małego atlasika :) Tylko nie kiepską chińszczyznę ... Duzo lepiej jest poszukać po sklepach internetowych, albo po opiniach. Dzieki opiniom znalazłam swój sprzecik a potem mogłam wybrać w sklepie internetowym, który miał najciekawszą ofertę :)
Ale stranger ma racje ... uważajcie z allegro, bo są taniutkie sprzęty, ale też szybko się rozwalają.
Ostatnio zmieniony 1 marca 2013, 08:41 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Reklama w treści dozwolona tylko dla prawdziwych użytkowników :)
http://wizjadomu.pl/

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Znak zodiaku: Panna
Nasza Klasa: 162689
Kontakt:

Post autor: paszczak000 » 5 stycznia 2013, 08:04

Ja mam jedną ławeczkę z Allegro. Długo szukałem jakiegoś solidnego sprzętu. Te za około 100 zł są tak kiepsko wykonane, że masakra. Gąbka szybko się niszczy, nie jest solidnie zrobiona i się rozpada.
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion

Awatar użytkownika
BoBsoN
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Wodnik
Kontakt:

Post autor: BoBsoN » 5 stycznia 2013, 20:27

@nesce - pics or it did not happend :) fotki jak ćwiczysz na tym atlasiku :P
Jakże mógłbym nie mieć władzy? mienie władzy jest obowiązkiem króla!... tak więc zamilcz.

Awatar użytkownika
qbs
Przyjaciel
Przyjaciel
Znak zodiaku: Skorpion
Nasza Klasa: 40690027
Kontakt:

Post autor: qbs » 21 stycznia 2013, 08:25

spam!
I love tittyHTML

Awatar użytkownika
filozof
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: filozof » 15 maja 2013, 09:58

Jeżeli można sobie pozwolić na zainwestowanie w dobry sprzęt i obciążenie to czemu nie. Nie mówię nie wiadomo o czym, ławka, sztanga, hantle, może wyciąg górny. Wiadomo, że nie może to być sprzęt który nie jest solidny, bo tylko krzywdę można sobie zrobić. Jeżeli ktoś zamierza dopiero zacząć przygodę z ćwiczeniami siłowymi to jednak radziłbym siłownie, więcej sprzętu, maszyny ułatwiają ćwiczenia, nie trzeba mieć tak dobrej techniki jak przy wolnym obciążeniu i zawsze jest ktoś kto może coś podpowiedzieć. Taka jest moja opinia :)

madzi0r
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: madzi0r » 15 lipca 2013, 19:09

Polecam jednak siłownię ;) Trenuje od 3 lat i mam również hantle w domu i innego rodzaju sprzęt i z własnego doświadczenia powiem , że nie ma takiej motywacji w domu do ćwiczeń jak iść w pełni zmotywowanym na siłownie ! Życzę szybkiej przemiany i przede wszystkim zdrowia !

dnowaczek878
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: dnowaczek878 » 30 czerwca 2016, 13:33

Ja bym jednak wolał iść na normalną siłownię bo w domu jednak cały cały czas coś rozprasza. Ja z domowej przerzuciłem się tutaj http://artisclub.pl/

ODPOWIEDZ