Dieta a choroba

Dział dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie, uprawiają jakiś sport lub po prostu lubią oglądać kanały sportowe. Dział dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i spędzają aktywnie czas.
fiona45
Raczkujący
Raczkujący

Re: Dieta a choroba

Post autor: fiona45 » 13 lutego 2018, 22:23

W ostatnim czasie wiele osób się odchudza z skutkiem nie do końca dobrym. Mi posmakowały bardzo płatki jaglane. Znalazłam świetny przepis i mogła bym je jeść przez długi czas. Jednym słowem smakują pysznie.

karlinka90
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: karlinka90 » 15 lutego 2018, 12:08

ja diety nie stosuję, nie wyobrażam sobie nie zjeść pizzy czy kanapki z moim ulubionym serkiem Hochland, wole więcej poćwiczyc i sobie coś dobrego zjeść, niż się katowac dietami :)

Awatar użytkownika
doreen
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: doreen » 27 lutego 2018, 15:39

Polecam iść do lekarza z wynikami badań i zapytać o opinię, czy przy chorobie Hashimoto trzeba stosować konkretną dietę albo ograniczyć jakieś produkty spożywcze. Znam to z doświadczenia, bo niedawno też się dowiedziałam o tym, że mam tą chorobę, więc internista skierował mnie do dietetyka w tym celu. U mnie jest jeszcze problem z trawieniem glutenu i nabiału, więc dlatego dostałam takie zalecenie. Nie radzę brać się za diety z internetu, nawet jeśli są przystosowane do jakichś chorób, bo one są bardzo ogólnikowe i nie uwzględniają potrzeb naszego organizmu. Każdy jest inny i u każdego inaczej pracuje metabolizm. Lepiej sobie nie zaszkodzić ani nie doprowadzać do niechęci do jedzenia przez zbyt restrykcyjną dietę.

Saqura
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Saqura » 27 lutego 2018, 17:59

Przy chorobie raczej nie jest wskazana żadna dieta

ZuzannaKa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ZuzannaKa » 27 lutego 2018, 19:54

Aktualnie profesjonalni dietetycy są w stanie ułożyć diety odpowiadające różnym problemom zdrowotnym. Według mnie wręcz wskazane jest to, aby osoby z jakimikolwiek chorobami stosowały się do tego typu diet, bo często to pomaga walczyć z chorobą, a sami raczej rzadko mamy tak rozległą wiedzę jakie produkty wybierać.

meliss1
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: meliss1 » 28 lutego 2018, 15:21

rakrewi pisze:
23 listopada 2017, 16:58
Raczej przy chorobie powinno sie powrócić do normalnego żywienia
to w sumie zależy bo są choroby przy których określona dieta jest wskazaniem lekarskim, nie ma co generalizować jeżeli ma się wątpliwości najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

arek34r
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: arek34r » 28 lutego 2018, 17:02

ale ta choroba jest aż taka trudna

mizar
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mizar » 7 marca 2018, 20:41

Dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, dlatego zanim ktokolwiek z Was zdecyduję się na restrykcyjną dietę powinien zrobić sobie wszystkie podstawowe badania z krwi i moczu. Mi zależało na czasie dlatego nie mogłam pozwolić sobie na długie terminy do lekarza. Skorzystałam więc z lekarzobok.pl w Warszawie. Zrobiono mi wszystkie niezbędne badania, trwało to zaledwie tydzień a potem skonsultowałam je jeszcze z lekarzem pierwszego kontaktu.

karlinka90
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: karlinka90 » 15 marca 2018, 11:42

Przewalone, ja takich badań nie robiłam.

ania789
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ania789 » 26 marca 2018, 09:51

ja nigdy diet nie stosowałam, dopiero jak dopadł mnie zespół jelita wrażliwego, to metodą prób i błędów nauczyłam się co jesć, dodatkowo tez stosuję preparat intesta, który bardzo fajnie zadziałał na moje jelita i poprawił ich perystaltykę..

julla
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: julla » 29 marca 2018, 13:29

Jak byłam mała i chorowałam to traciłam apetyt, niestety na starość mi się to odwróciło i mogę się słaniać na nogach z powodu choroby, ale i tak dopada mnie wilczy głód. Jeżeli ma się jakąś długotrwałą chorobę to lepiej to skonsultować albo z internistą albo z dietetykiem, zanim zaczniemy stosować jakąkolwiek dietę. Ja sama cierpię na jelito drażliwe i muszę iść do dietetyka, żeby mi wskazał, co jeść, a co sobie darować, żeby nie pogarszać swojego stanu.

Ola3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Ola3 » 17 kwietnia 2018, 08:02

W wypadku jakichś schorzeń to z dietą lepiej uważaj i skonsultuj ją z lekarzem. Można sobie jeszcze pogorszyć swój stan, niestety. Możesz ewentualnie spróbować sama zrobić jakieś testy. Ja kiedyś kupowałam od firmy i byłam bardzo zadowolona :)

mela3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mela3 » 24 kwietnia 2018, 09:00

Dobra dieta cechuje się dostarczaniem organizmowi wszystkiego co mu potrzebne. Najczęściej takie diety przepisywane są przez dietetyków lub trenerów personalnych. Warto również zabezpieczyć się w roślinne źródła kwasów omega3 np warto spożywać orzechy, oleje roślinne, algi albo siemię lniane, aczkolwiek wszystkie te aspekty powinien wam doradzić dietetyk.

kfap
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: kfap » 31 maja 2018, 20:27

Wiecie co, ja w przypadku jakichkolwiek problemów z jelitami zawsze staram się najpierw uzupełniać prawidłową mikroflorę moich jelit. Ostatnio udało mi się kupić Sanprobi IBS, który jest moim ulubionym probiotykiem. No ale mam nadzieję, że nie będę musiał stosować go zbyt często... :)

buffy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: buffy » 10 lipca 2018, 11:54

Dokładnie, ja też zawsze biorę probiotyk przy antybiotyku, bo dbam o florę jelitową dzięki czemu nie mam nigdy biegunek po antybiotykowych, tym bardziej w przypadku dzieci nie można zapominać o takich probiotykach

ODPOWIEDZ