Dieta a choroba

Dział dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie, uprawiają jakiś sport lub po prostu lubią oglądać kanały sportowe. Dział dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i spędzają aktywnie czas.
Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Re: Dieta a choroba

Post autor: Niska9 » 18 lipca 2018, 07:15

Moim zdaniem w takich wypadkach najlepiej byłoby, gdyby jednak dietę ułożył sprawdzony dietetyk. Jest to bowiem osoba, która nie tylko pomaga zrucić zbędne kilogramy, ale również właśnie doradza, jak się odżywiać w różnych stanach chorobowych. Na stronie magiazdrowia.com.pl możecie przeczytać sobie, na co tak naprawdę możecie liczyć ze strony dietetyka. Za pośrednictwem witryny można też zapisać się do specjalisty przyjmującego w Magii Zdrowia we Wrocławiu, lub też skorzystać z takiej pomocy on-line. Polecam:)

Filozofia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Filozofia » 18 lipca 2018, 11:17

Oczywiście, że dietetyk to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że teraz nawet nie wychodząc z domu ma sie ułozoną dietę. Bez względu na to, czy chcemy schudnąc, czy przybrać na wadze. Kontakt z dietetykiem mozna mieć przez cały czas, kiedy tylko mamy watpliwości. Taki dietetyk potrafi nas równiez zmotywować.

mela3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mela3 » 21 września 2018, 09:29

No tak, jak idą problemy z jelitami i hemoroidami to człowiek zaczyna zastanawiać się nad dietą. Możecie się jeszcze wspomóc poprzez hemorend , który bardzo szybko działa, wspiera inne narządy w naszym organizmie, które też odpowiadają za ewentualne procesy trawienne. Dieta też w tym przypadku może się przydać.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 23 września 2018, 09:30

Wiecie dopasowując odpowiednią do siebie dietę należy wziąć wiele czynników. Nie tylko to, że chcemy schudnąć, ale trzeba mieć na uwadze również choroby, czy nie występuje u nas nietolerancja pokarmowa. Dlatego wydaje mi się, że w tym momencie najlepiej sprawdzi się przykładowo nutrigenetyka Medistore. Badania genetyczne pozwolą na zidentyfikowanie naszego materiału DNA. Przez co będzie można dowiedzieć się o wielu istotnych rzeczach, które są niezbędne do opracowania właściwej diety.

iga22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: iga22 » 10 listopada 2018, 12:50

Dieta podczas choroby jest bardzo ważna także u dzieci, poza tym trzeba też podawać im probiotyki takie jak multilac baby, żeby ich flora bakteryjna jelit miała szansę się odbudować bo bez niej cały organizm może nie funkcjonować prawidłowo

akipa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: akipa » 20 listopada 2018, 20:02

ja ostatnio po antybiotykoterapii zaczęłam stosować preparat intesta, bo to co się działo z moim jelitami po kuracji antybiotykowej podczas zapalenia płuc, to jakiś dramat, dzięki bogu, ze miałam inteste w domu. Następnym razem zacznę stosować ten preparat w trakcie brania antybiotyku, żebym nie miała takich kłopotów.

elabarbara
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: elabarbara » 24 listopada 2018, 14:09

Przy chorobach jeśli mamy faktycznie problem z dietą to jak najbardziej dietetyk wskazany, który ustali i dopasuje odpowiednia dietę. Ale myślę że znajdziecie też wiele ciekawych informacji o dietach na blogach.

Awatar użytkownika
Pekol01
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Pekol01 » 24 grudnia 2018, 13:26

Wielkie dzięki za wszelkie porady w tym zakresie. Na pewno mi się one przydadzą :)
Każda sztuka opiera się na zderzeniu życiowych postaw i charakterów.

anneta11
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: anneta11 » 28 stycznia 2019, 11:48

Filozofia pisze:
18 lipca 2018, 11:17
Oczywiście, że dietetyk to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że teraz nawet nie wychodząc z domu ma sie ułozoną dietę. Bez względu na to, czy chcemy schudnąc, czy przybrać na wadze. Kontakt z dietetykiem mozna mieć przez cały czas, kiedy tylko mamy watpliwości. Taki dietetyk potrafi nas równiez zmotywować.
Zgadzam się z tobą bo przekonałam się o tym na własnej skórze. Dietetyk w szpitalu Pro-Familia http://www.rzeszow.pro-familia.pl/oddzialy/dietetyka/ pomogła zmienić swoją dietę i nawyki żywieniowe i to pomogło w wielkim stopniu w kontrolowaniu mojej choroby :)
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2019, 11:02 przez anneta11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jancio
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jancio » 29 stycznia 2019, 19:55

Popytajcie znajomych w tej kwestii. Na pewno będą w stanie pomóc.
Chciałem dotknąć tych kwiatów, które zakwitły na jej porcelanowej skórze, poczuć ich ciepło, to cudowne gorąco, które niemal parzyło moje dłonie.

ameliaa112
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ameliaa112 » 8 marca 2019, 11:38

Z moimi problemami z tarczycą pomógł mi dietetyk.

KimKardash
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: KimKardash » 29 sierpnia 2019, 14:52

ja jestem na diecie pudełkowej, przynajmniej mam pewnośc, że produkty świeże, jedzenia nie marnuję, nie mogę jeść glutenu i tak zamawiam dietę w wygodnej diecie, nie musze wymyslac i kombinowac, co tu dziś zjesc

ODPOWIEDZ