Jak zaplanować własny ślub?

Dział na pozostałe ogłoszenia, które nie pasują do dwóch poprzednich kategorii. Za treść ogłoszeni nie odpowiada obsługa forum.
Awatar użytkownika
Maciek21
Raczkujący
Raczkujący

Jak zaplanować własny ślub?

Post autor: Maciek21 » 27 grudnia 2017, 18:40

Jak zaplanować własny ślub? Czy ktokolwiek z was posiada w tym aspekcie jakiekolwiek doświadczenie, ewentualnie podzieli się kilkoma sugestiami? 
Dziesięcioletniemu chłopcu i dziesięcioletniej dziewczynce nigdy nie jest łatwo się zaprzyjaźnić. Być może to nawet jedna z najtrudniejszych rzeczy na świecie.

martynadzik
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Re: Jak zaplanować własny ślub?

Post autor: martynadzik » 5 lutego 2018, 09:27

Mi dużo pomogła starsza siostra, która ślub miała 3 lata przede mną. Wiedziałam, że wesele chcę mieć w tym samym miejscu co ona, więc przynajmniej nas ominęło jeżdżenie i oglądanie sal weselnych. Dla mnie duże znaczenie miało wybór fotografa, ponieważ zawsze byłam sentymentalna i dużą uwagę przywiązywałam do zdjęć, lubiłam je oglądać i wracać wspomnieniami do danych momentów. :) Z partnerem bardzo długo przeglądaliśmy wiele portfolio, aż w końcu znaleźliśmy fotografa ślubnego z Warszawy . Panią Agnieszkę mogę szczerze polecić. Jesteśmy zachwyceni zdjęciami, ale również słyszymy wiele komplementów, podczas gdy pokazujemy album naszej rodzinie lub znajomym!

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 10 lutego 2018, 18:22

Odsyłam na stronę wesele.com.pl, gdzie znajdziesz multum wskazówek i porad dostyczących ślubu i wesela. To prawdziwa kopalnie wiedzy dla każdej Paty Młodej. Jest tam dział porad ale też np. wyszukiwarka m.in. fotografow ślubnych, ofert gastronomii, zespołów muzycznych itp.

kasia860318
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kasia860318 » 16 lutego 2018, 10:02

Ja wyszłam za mąż w zeszłym roku i muszę przyznać, że organizacja ślubu to ogromne wyzwanie. Na pewno lepiej zorganizować wesele w restauracji lub sali, która ma na stałe kucharkę i sami wszystko organizują.

Adrianna089
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Adrianna089 » 16 lutego 2018, 11:58

Trzy najważniejsze elementy do dogrania na samym początku - sala, fotograf, muzyka. Trzeba dograć je pod kątem daty, dostępności w ustalonym terminie. Jeśli chodzi o salę, ja miałam wesele gdzie sala do tańczenia była obok sali ze stołami, że ludzie widzieli po części co się dzieje na parkiecie, kto tańczy - to zawsze zachęca do zabawy. Moim zdaniem najgorzej mieć salę taneczną np. na parterze a siedzącą na piętrze, no ale to już jak kto lubi. Fotograf - to sprawdzić patrząc na portfolio, bo każdy fotograf ma swój styl robienia zdjęć. Nie polecam brać fotografów w ciemno. Z muzyką - zespół lub DJ, jak kto lubi. Fajny zespół działa w regionie Małopolski który mogę polecić, może akurat się spodoba. Zawsze dobre sprawdzić jakieś demo nagrań, zapoznać się z repertuarem. Zobacz sobie tutaj jeśli szukasz vervaband.pl, może mają terminy o ile dojadą tam gdzie byś chciała. Potem jeśli chodzi o kwiaty, zaproszenia - kwestia drugorzędna. Fajnie jak sala już stroi wnętrze, ale teraz już mało kiedy się to zdarza, bo każdy chciałby mieć wystrój wedle swojej jakiejś wizji i zamawia się florystki czy agencje ślubne. A i termin w Kościele - też dobrze wcześniej się zorientować czy jest wolny :) Powodzenia :)

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 19 lutego 2018, 12:59

Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednią salę. Warto zastanowić się nad Holiday Inn Dąbrowa Górnicza. To moim zdaniem idealne miejsce na organizację wesela - dysponują bardzo dużą i przestronną salą balową, przystosowaną do tego typu imprez. Na miejscu znajduje się ceniona i nagradzana restauracja, a organizacją wszystkiego zajmie się koordynator bankietów. A to wszystko w naprawdę dobrej cenie.

Wero22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Wero22 » 22 lutego 2018, 22:14

Podstawa to znalezienie właściwej sali weselnej. Od tego się zaczyna bo niektóre sale są rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Zaraz po sali trzeba zarezerwować zespół weselny bo i one są bardzo oblegane. Po nich czas na fotografa i kamerzystę. Rezerwując z wyprzedzeniem uda Wam się dostać profesjonalne usługi i pewność, że wszystko zostanie odpowiednio uwiecznione. A każdy chce mieć na pewno pamiątkę ze swojego ślubu i z sentymentem obejrzeć go za kilka lat.

marina
Milczek
Milczek

Post autor: marina » 6 marca 2018, 19:00

U mnie jest największy dylemat z wyborem obrączek. Jestem ciekawa, co Wy o tym sądzicie i jakie Waszym zdaniem obrączki sprawdzą się najlepiej.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 23 marca 2018, 14:03

Polecam też zainteresować się kwestią zaproszeń ślubnych. Moim zdaniem to jeden z ważniejszych elementów, bo to właśnie zaproszenia goście otrzymują jako pierwsze.

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 30 marca 2018, 12:09

Doskonale wiem, że zaplanowanie własnego ślubu to nie lada wyzwanie. Bez wątpienia trzeba pamiętać o wielu kwestiach organizacyjnych, na przykład o tym że fotografa trzeba wybrać odpowiednio wcześniej.

karinka121
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: karinka121 » 7 kwietnia 2018, 00:20

Myślę, że jeżeli sobie wszystko rozpiszesz na dane miesiące to bez problemu Ci się to uda. Najlepiej jest zrobić wszystko stopniowo według harmonogramu. Warto pomyśleć o kościele, sali, zespole itp rzeczach. Nie zapomnij tez o atrakcjach dla gości. Teraz modna jest fotobudka.

joons
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: joons » 11 kwietnia 2018, 14:12

Z pewnością planowanie rozpocząć warto od wyboru sali weselnej i zespołu. Kolejny temat to fotograf, kamerzysta i inne dodatki, które trzeba mieć. Plany stołów, winietki na stoły, zaproszenia i inne, ale to przed samym ślubem. Spodobały mi się ostatnio również księgi gości weselnych. Nam zostały jeszcze dwa miesiące, ale niektóre sprawy już od kilku lat zarezerwowane, więc jeśli ktoś planuje to warto sobie odpowiednio wcześnie zarezerwować terminy.

izabela44
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: izabela44 » 17 kwietnia 2018, 08:43

A z takich drobiazgów to polecam zaopatrzyć się w naklejki na wódkę. W dzisiejszych czasach istnieje ich tyle rodzajów, że na pewno każdy znajdzie odpowiednią dla siebie, która będzie dodatkowo pasowała do reszty dekoracji. W zależności od typu posiadanego przez parę młodą poczucia humoru - wybrać można mniej lub bardziej ordynarną ;)

bamisa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bamisa » 24 kwietnia 2018, 19:38

Podajecie na prawdę sporo ciekawych porad, jednak nikt nie wspominał nic o filmie ze ślubu. Mimo wszystko może jesteście w stanie podpowiedzieć mi jakie wideofilmowanie w Warszawie polecacie? Zalezy mi na tym aby zajęła się tym na prawdę doświadczona i profesjonalna osoba. Jesli możecie podać mi jakieś namiary, będę wam bardzo wdzięczna!

yuremp
Milczek
Milczek

Post autor: yuremp » 5 maja 2018, 23:51

Poświęć więcej czasu na wybór garnituru - najlepiej wybierz szyty na miarę ;) Mój znajomy ostatnio szył sobie garnitur w Hegg i wyglądał rewelacyjnie na weselu.

ODPOWIEDZ