Własna działaność gospodarcza / założenie firmy?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
Awatar użytkownika
drastik
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Bliźnięta
Nasza Klasa: 1524493
Kontakt:

Własna działaność gospodarcza / założenie firmy?

Post autor: drastik » 20 maja 2009, 23:58

Witam :) Tak z ciekawości naszło mnie jakie kroki należy poczynić, ażeby założyć własną działalność gospodarczą/firmę. Temat myślę warty poruszenia na forum :). Może ktoś miał doświadczenia z owym problemem :). Wiadomo też, że UE daje jakieś dotacje :) tylko co i jak to już nie wiadomo :) może ktoś z forumowiczów ma na ten temat jakieś informacje ?
sie popsuła sygnaturka :( kiedyś zrobię taką samą jak miałem :)

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Znak zodiaku: Panna
Nasza Klasa: 162689
Kontakt:

Post autor: paszczak000 » 21 maja 2009, 09:31

Idź do Urzędu Miasta Łodzi. Tam dostaniesz broszurkę jak założyć własną firmę. Tam jest wszystko ładnie opisane. Generalnie składa się to z kilku kroków i trwa około 2 tygodni jeśli wszystko dobrze pójdzie:

1. Urząd Miasta (ew. do delegatury). Podajesz wpisy EKD jakimi zajmować będzie się Twoja firma. Kosztuje to około 100 zł.
    2. Udajesz się do GUS po numer REGON. Zanosisz ksero WPISU DO EWIDENCJI, nic nie płacisz, ustalasz główny rodzaj działalności i też czekasz około tygodnia.
    3. Urząd Skarbowy. Jeśli masz NIP to aktualizujesz go na NIP-A czy jakoś tak. Wybierasz podatek i tak dalej.
    4. Zakładasz konto firmowe w banku.
    5. Pieczątkę sobie wyrabiasz
    6. Na koniec zostaje ZUS. Masz czas do 14 dni od dnia rozpoczęcia działalności. Wypełniasz dwa formularze ZFA i ZUA. Wypełnienie polega na przepisaniu danych typu NIP, REGON, WPIS, NUMER KONTA.

Jeśli chodzi o dotacje to również możesz spytać się w Urzędzie Miasta i zapewne gdzieś Ciebie pokierują w tej sprawie. Można też się udać do Łódzkiej Agencji Rozwoju
Regionalnego S.A. i tam popytać.
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion

Awatar użytkownika
Patrycja
Przyjaciel
Przyjaciel
Znak zodiaku: Wodnik
Nasza Klasa: 172935
Kontakt:

Post autor: Patrycja » 21 maja 2009, 10:08

a jest też coś takiego, że możesz dostać pieniądze z urzędu pracy na założenie własnej działalności. potem musisz przedstawić faktury na co wydałeś te pieniądze. i jeśli przez rok będziesz tą działalność prowadził, to nie musisz oddawać tych pieniędzy, które dostałeś.
tylko nie wiem jakie warunki trzeba spełnić :)

Awatar użytkownika
bubzon
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew
Kontakt:

Post autor: bubzon » 21 maja 2009, 10:23

Patrycja pisze:a jest też coś takiego, że możesz dostać pieniądze z urzędu pracy na założenie własnej działalności. potem musisz przedstawić faktury na co wydałeś te pieniądze. i jeśli przez rok będziesz tą działalność prowadził, to nie musisz oddawać tych pieniędzy, które dostałeś.
tylko nie wiem jakie warunki trzeba spełnić :)

Jeden warunek jest taki, że nie prowadziłeś nigdy innej działalności.
Jakiś czas temu coś o tym wiedziałem, bo przyszli do nas do szkoły i robili o tym wykład.
Wiem, że z unii można dostać sporo kasy, a np. Microsoft daje swoje oprogramowanie za darmo (oczywiście można wybrać również darmowe oprogramowanie). Z biegiem czasu wyleciało mi z głowy.

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: paszczak000 » 21 maja 2009, 12:15

Patrycja pisze:a jest też coś takiego, że możesz dostać pieniądze z urzędu pracy

Ale wtedy musisz być tam zarejestrowany jako osoba bezrobotna (co mnie nie odpowiadało bo miałem i mam pracę). Podobną dotację, o której piszesz, dawał ŁARR. Mniej cudowania - podobno.

p0ranny
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: p0ranny » 23 maja 2009, 00:38

w najblizszym czasie mnie to czeka, napewno dam znac jak to sie dzieje u mnie w miescie, tzn jak sprawnie:) najgorsze jest to ganianie,narazie dzialam z licenacjami knf i innymi pierdolami :|

Awatar użytkownika
drastik
Bywalec
Bywalec
Znak zodiaku: Bliźnięta
Nasza Klasa: 1524493
Kontakt:

Post autor: drastik » 23 maja 2009, 00:59

p0ranny pisze:licenacjami knf
a co to to jest w ogole ?
sie popsuła sygnaturka :( kiedyś zrobię taką samą jak miałem :)

Awatar użytkownika
paszczak000
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: paszczak000 » 23 maja 2009, 05:06

Licencja Komisji Nadzoru Finansowego jest niezbędną do prowadzenia działalności agenta ubezpieczeniowego.

p0ranny
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: p0ranny » 23 maja 2009, 11:59

miedzy innymi
Paszczak000 pisze:Licencja Komisji Nadzoru Finansowego jest niezbędną do prowadzenia działalności agenta ubezpieczeniowego.

Miminka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Re: Własna działaność gospodarcza / założenie firmy?

Post autor: Miminka » 27 grudnia 2016, 20:40

Pewnie, że jest możliwość uzyskania dotacji z UE i warto z niej skorzystać bo tak naprawdę nikt nie wie ile jeszcze taka opcja będzie dostępna. Jeśli kompletnie nie orientujesz się w temacie warto zacząć od odwiedzenia strony ideabank.pl/dotacje-unijne-fundusze-dla-firm, zobacz jak ten proces wygląda, co jest potrzebne etc. zawsze też można wynająć doradcę, który przez całą tą ścieżkę Cię poprowadzi. Najważniejsze to żeby spróbować, by nie żałować że się nie spróbowało :)

ewelina546
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ewelina546 » 28 grudnia 2016, 22:03

Jak myślimy o własnej działalności to warto tutaj pomyśleć o sklepie internetowym np. sprzedaż galanteryjna , a do tego przyda się importer portfeli czy innych produktów galanteryjnych. Warto czasem zainwestować w takie coś i coś osiągnąć. Nie jest to łatwe jednak, ponieważ na naszym rynku jest tego sporo.

Awatar użytkownika
celeste
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: celeste » 3 stycznia 2017, 11:41

Założenie własnej działalności gospodarczej nie jest sprawą skomplikowaną.
Natomiast później podczas codziennej pracy pojawiają się różne problemy, które jeśli ma się odpowiednią wiedzę można bardzo szybko rozwiązać.
Tak jest na przykład w przypadku wzorów dokumentów.

króliczek234
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: króliczek234 » 9 stycznia 2017, 13:23

Warto szukać różnorodnych dotacji w przypadku działalności. Zarówno przy zakładaniu jak i w późniejszym czasie można pozyskać dodatkowe środki na prowadzenie firmy. Np. działa teraz Program Operacyjny Polska Wschodnia, który wspomaga przedsiębiorstwa z województw wschodniej Polski.

Milana
Milczek
Milczek

Post autor: Milana » 10 stycznia 2017, 08:49

Własna działalność gospodarcza to marzenie wielu, ale wiadomo, łatwo nie jest szczególnie na naszym Polskim rynku, ale myślę, że warto jest podjąć ten trud.

jomo
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jomo » 13 stycznia 2017, 13:13

na pewno w temacie zakładania swojej działalności pomocne finansowo są wszelkiego rodzaju dotacje :) sam korzystałem i wiem że sporo dobrego dzięki temu miałem na początek :)

ODPOWIEDZ