Problemy z szambem?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
Wero22
Raczkujący
Raczkujący

Problemy z szambem?

Post autor: Wero22 » 21 listopada 2018, 15:34

Czy podczas użytkowania szamba natrafiliście na jakieś problemy i trudności? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu, wyboru części i samego montażu instalacji? Chcę się wszystkiego dowiedzieć zanim na wiosnę przystąpimy do jego budowy. Znalazłam już godną zainteresowania firmę, która oferuje zakup jak i montaż szamba. Słyszałam o tej firmie pozytywne opinie więc nie mam obaw co do jakości ich zbiorników. Martwi mnie tylko, co może się zdarzyć już podczas użytkowania szamba? Czy zdarzyło Wam się, że szambo wybiło?

gosiaczek
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Re: Problemy z szambem?

Post autor: gosiaczek » 26 listopada 2018, 09:58

wiesz co, my akurat zamawialismy szambo ekologiczne, ale tam wszystko przedstawiciele pomogli nam dobrac. Mysle, ze lepiej to skonsultowac z jakims specjalista ktory sie na tym zna

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: greemsy » 28 listopada 2018, 14:12

U nas dużym utrudnieniem był fakt, iż nie dało się sprawdzić aktualnego poziomu szamba w zbiorniku. Na szczęście kupiliśmy takie sondy hydrostatyczne, po których problem ustąpił ;) Innych przypadków w sumie nie mieliśmy ;)

kierowcaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kierowcaa » 28 listopada 2018, 19:07

Przede wszystkim trzeba dobrze oszacować jego położenie i pojemność

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 1 grudnia 2018, 17:19

Na pewno warto zainwestowac w szczelne szambo betonowe - oraz dokupic od razu czujnik poziomu szamba, dzieki czemu nie bedzie problemow z jego przepelnieniem i bedzie wiadomo, kiedy zamawiac specjalistow od jego oproznienia.

elabarbara
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: elabarbara » 30 stycznia 2019, 10:59

Czasem problemy z szambem mają coś związanego z jego zanieczyszczeniem i brakiem odpływu zanieczyszczeń. Jeśli się tego nie pilnuje, skończy się oczywiście fachowcem za grube pieniądze.

ankade
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ankade » 23 stycznia 2020, 12:34

Co do wywozu szamba to w 100% sprawdzi https://www.wywoz-szambalublin.pl/ z Lublina. Świadczą usługi asenizacyjne solidnie, terminowo i mają dobre ceny. Ich teren działania obejmuje całe województwo lubelskie.

ODPOWIEDZ