Czy brodawczak ludzki jest groźny?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Czy brodawczak ludzki jest groźny?

Post autor: jjusti18 » 29 września 2018, 11:22

Witam , od jakiegoś czasu dziwnie się czuje, zrobiłam badania cytologiczne i wyszły mi nieprawidłowe. Czy jest szansa, że mam wirusa HPV?

Ircia77
Raczkujący
Raczkujący

Re: Czy brodawczak ludzki jest groźny?

Post autor: Ircia77 » 29 września 2018, 20:29

Oczywiście, że jest groźny... Przykładowo, jeżeli badanie na wirus hpv w jamie ustnej w Medistore wykaże wynik dodatni i okaże się, że typ tego wirusa jest wysokookogenny jest duża szansa, że może on przeobrazić się w późniejszym czasie w raka. Dlatego ważne jest, żeby zabezpieczać się podczas stosunku, wykonywać badania i szybko reagować na niepokojące objawy.

Gragi43
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Gragi43 » 29 września 2018, 21:48

Chyba nie jest.

bizneswomen
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bizneswomen » 2 lipca 2019, 12:25

jest, dlatego nie można go bagatelizować i trzeba odpowienio się zabezpieczać i chodzić na badania do ginekologa

waka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: waka » 2 lipca 2019, 18:42

Jeśli faktycznie się okaże że masz hpv to spokojnie, nie panikuj tylko poczytaj sobie i żelu papilocare. Jest to zupełna nowość, a mianowicie wspomaga on leczenie zmian śródnabłonkowych wywołanych przez wirusa HPV.

milli
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: milli » 26 lipca 2019, 08:40

Nie ma co gdybać tylko pogadać z lekarzem

trylinka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: trylinka » 12 sierpnia 2019, 21:48

papilocare sama stosowalam i potwierdzam, nowosc, ale skuteczne, moj ginekolog mi zalecil stosowac przez pol roku, tak profilaktycznie, bo wynik z cytologii mu sie nie spodobal

ElizaC
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ElizaC » 15 września 2019, 23:23

Wszystko jest kwestią wyleczenia.Jeśli lekarz jest odpowiedni to ze wszystkim da sobie radę. Ogólnie rzecz biorąc to ginekolog musi być konkretnym lekarzem.Ja wiem ze swojego doświadczenia,jak zmieniał mi kilkakrotnie przez ostatnie miesiące antykoncepcję.Nic mi nie pasowało a to bóle głowy a to libido mi spadało.W końcu przepisał mi belarę i ze tak powiem pykło ;-) Zero bóli głowy libido nie spada i co też bardzo ważne zszedł mi trądzik. Nie wspomnę jak bardzo mi antykoncepcja pomogła na dokuczliwy PMS.

Prostolinijna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Prostolinijna » 26 września 2019, 20:53

a powiedz mi robił Ci jakieś konkretne badania, czy tak metodą prób i błędów.

ElizaC
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ElizaC » 26 września 2019, 21:30

Nie żadna metoda prób i błędów. Najpierw rozmowa,pytał czy na coś choruję czy w rodzinie ktoś chorował na zakrzepicę albo wysokie ciśnienie, nowotwory piersi bądź macicy.Czy sa jakieś choroby przewlekłe. Potem zrobił mi badanie piersi,cytologię,badanie ginekologiczne i zmierzył ciśnienie. Dostałam też skierowanie na morfologię oraz próby wątrobowe.Dodatkowo dostałam skierowanie do dermatologa aby zrobił mi próby czy nie jestem uczulona na nikiel ,bo początkowo chciałam stosować wkładkę wewnątrzmaciczną.Niestety w moim przypadku wyszła alergia i dobrał mi pigułki.

ODPOWIEDZ