Jak rozwinąć firmę?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
alara
Raczkujący
Raczkujący

Jak rozwinąć firmę?

Post autor: alara » 28 września 2018, 14:15

Często jedynym sposobem na to, aby rozwinąć firmę jest pozyskanie na ten cel często niemałych funduszy. Jak tego dokonać? Najrozsądniej, zdecydować się na zaciągnięcie nisko oprocentowanej pożyczki.

uczek
Raczkujący
Raczkujący

Re: Jak rozwinąć firmę?

Post autor: uczek » 29 września 2018, 16:28

Do tego przydać może się także reklama. Liczba klientów też ma znaczący wpływ na rozwój firmy, oraz pozycję na rynku. Moim zdaniem niezawodnym od lat sposobem są wizytówki. Profesjonalizm w każdym calu.

Marmoladka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marmoladka » 1 października 2018, 15:56

Zgodzę się, że wizytówki to dobry sposób na zwiększenie rozpoznawalności. Oczywiście można też rozdawać gadżety z logo firmy, kalendarze itp. to buduje więź z klientem. Warto na początku zainwestować w coś niekoniecznie drogiego, jak baner. Poprawia widoczność w okolicy, mogą się w ten sposób dowiedzieć o nas przejezdni. Ja oprócz internetowej reklamy postawiłam na tradycyjne formy promocjo. Wszystkie gadżety, czy nawet baner zamówiłam w drukarni CopyPoint w Gnieźnie, ale spokojnie można skorzystać z ich sklepu internetowego.

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rafek34 » 2 października 2018, 10:56

Reklama obowiązkowo.

gusgus
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gusgus » 2 października 2018, 21:04

Odezwij się do specjalistów z branży SEO. Oni Cię pokierują.

hagat
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: hagat » 3 października 2018, 12:42

najlepszym wyjściem według mnie będzie dobra reklama

gofrzyca
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gofrzyca » 8 października 2018, 21:03

Wszystko zależne jest oczywiście od formy biznesu jaki się prowadzi. Ja przykładowo postanowiłam reklamować się uczestnicząc w targach branżowych.Wydaje mi się, że to całkiem niezły pomysł na wkroczenie z nową firmą na rynek. Z pomocą przyszła mi tutaj firma print4events. Na początek wybrałam namiot reklamowy oraz nowy rollup. Póki co jestem zadowolona :)

bodal
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bodal » 10 października 2018, 11:52

Hej, prowadzę własną firmę, wszystko działa tak jak powinno, rozrastamy się ale ostatnio postanowiłem, że chcę rozwinąć ją o jeszcze inne gałęzie przemysłu. Potrzebne mi do tego będą różnego rodzaju sprzęty, np. takie do pomiaru szczelności.

ania789
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ania789 » 11 października 2018, 09:59

Przede wszystkim reklama,na przykład marketing internetowy, jest bardzo opłacalny teraz i co najważniejsze, przynosi rewelacyjne efekty, ale pamiętajmy,żeby najlepiej wziąć i skorzystać z usług jakiejś firmy, na przykład u cortary.pl jeśli chcemy rozwinąć naszą firmę, to tylko i wyłącznie zrobić to u profesjonalistów, bo samemu możemy sobie tylko zaszkodzić, jeśli nie mamy doświadczenia.

Carlos
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: Carlos » 11 października 2018, 15:40

Na początku najważniejsza jest reklama, żeby potencjalni klienci mogli o nas usłyszeć. Ja na początku zainwestowałem w stronę internetową oraz założyłem konta na portalach społecznościowych, gdzie mogłem pokazywać moje dotychczasowe prace. Dodatkowo kupiłem wiele gadżetów reklamowych, dzięki którym zawsze mogłem w prosty sposób podziękować za współpracę.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2018, 13:10 przez Carlos, łącznie zmieniany 1 raz.

mamilena
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mamilena » 11 października 2018, 18:11

Uważam, że najważniejsze jest budowanie wizerunku eksperta w branży, budowanie dobrych relacji z klientem, po prostu biznes musi budzić wiarygodność. Trzeba starać się promować firmę tak, aby ludzie sami chcieli u nas pracować, ja chciałabym, żeby moja firma była postrzegana, jako miejsce, w którym warto się zatrudnić.

yuremp
Milczek
Milczek

Post autor: yuremp » 12 października 2018, 15:46

Według mnie na rozwój firmy wpływa mocno cięcie kosztów. Polecam przenieść dokumentację prawniczą do formy elektronicznej, dzięki temu zarządzanie sprawami kadrowymi będzie łatwiejsze ;)

Wiczi
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: Wiczi » 24 października 2018, 15:08

Rozwój firmy to nie lada wyzwanie. Podstawą oprócz pieniędzy jest zgrany team pracowników. Ciężko jest samemu podołać natłokowi spraw i obowiązków, dlatego warto mieć kompetentne i profesjonalne osoby u swego boku. Bardzo długi czas szukałem idealnych pracowników, przy każdej rekrutacji było niewiele CV. Znajomy wtedy polecić mi, żeby zadbać o strategię employer brandingową i od tamtej pory cieszę się napływem dużej ilości wartościowych CV i rzetelnym zespołem.

olimpiaaaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: olimpiaaaa » 24 października 2018, 19:52

Moim zdaniem tematem godnym przemyślenia są również usługi informatyczne. W obecnych czasach warto zainwestować w profesjonalistów w tej branży, którzy pomogą dobrać nam odpowiednie do profilu działalności rozwiązania. To z pewnością nam się zwróci. Możesz na temat takich rozwiązań i wykorzystania ich w codziennej pracy poszukać informacji w internecie.

elabarbara
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: elabarbara » 25 października 2018, 15:40

Moim zdaniem, olimpioooo , masz rację. Korzystne rozwiązania z zakresu IT mogą pomóc przyspieszyć pracę, często odciążając nawet pracownika! Sama zaufałam firmie Jantar w tym zagadnieniu i powiem szczerze, no mam znacznie mniej zysków, a i od robotników słyszałam, że praca idzie im lepiej i nie muszą się tak narobić. Kto wie, może będzie mnie stać, by dać im choć po połowę trzynastki..

ODPOWIEDZ