Studia zaoczne

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
blackrose
Raczkujący
Raczkujący

Re: Studia zaoczne

Post autor: blackrose » 7 listopada 2018, 12:33

Ja wybrałam zaoczne studia prawnicze we Wrocławiu. Doskonale łączę pracę z nauką, jestem już na 3 roku i nie mam najmniejszego problemu ze zdawaniem egzaminów i zaliczeniami. Wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji czasu.

Marianko
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marianko » 7 listopada 2018, 16:58

Studia zaoczne są trochę cięższe, gdyż podobny materiał trzeba przerobić w krótszym czasie.

kaja.zd0
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kaja.zd0 » 8 listopada 2018, 10:15

Prawda jest taka że obecnie studia nic nie dają ważne żeby mieć papierek że ma się wyższe wykształcenie i to nie jest istotne czy kończyło się studia zaocznie czy dziennie.

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 29 listopada 2018, 11:53

Bez względu na to, czy decydujecie się na studia zaoczne, czy też dzienne, to warto moim zdaniem podczas ich trwania zrobić sobie również jakieś dodatkowe kursy, na przykład z języka angielskiego. Szkoła Językowa Speak-Up organizuje takie specjalne szkolenia dla studentów. Jak widać nauka tam jest bardzo elastyczna, więc nie będzie Wam kolidowała z zajęciami na uczelni :)

akogo
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: akogo » 29 listopada 2018, 16:34

według mnie studiowanie zaoczne to średni pomysł

quiqui
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: quiqui » 16 maja 2019, 15:51

co myślicie o logistyce? Przydałby mi się ten kierunek do prowadzenia firmy, bo właśnie na problemy logistyczne najczęściej napotykam w pracy. Gdzie można zrobić I stopień?

biznka1
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: biznka1 » 24 maja 2019, 09:05

To prawda, że niekiedy trzeba pracować i się uczyć. Wiele osób tak kończy studia. Dlatego można się rozejrzeć jakie są opcje, by je ukończyć. Też w tej szkole http://www.pswbp.pl wiele osób decyduje się na studia ekonomiczne czy infirmatyczne. Można się zdecydować także na studia w języku angielskim.

onlineekspertwsb
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: onlineekspertwsb » 25 maja 2019, 19:23

quiqui pisze:
16 maja 2019, 15:51
co myślicie o logistyce? Przydałby mi się ten kierunek do prowadzenia firmy, bo właśnie na problemy logistyczne najczęściej napotykam w pracy. Gdzie można zrobić I stopień?
Witam! Moja droga, studia inżynierskie I stopnia na kierunku Logistyka możesz podjąć w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej w: Bydgoszczy, Chorzowie/Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz we Wrocławiu. Na naszej a stronie internetowej wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka znajdziesz wszelkie informacje na temat dostępnych specjalności oraz warunki rekrutacji. Pamiętaj, że aplikując na studia do 30 maja możesz zaoszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku. dodatkowo opłata wpisowego nie jest pobierana. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

quiqui
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: quiqui » 6 czerwca 2019, 21:18

Ile semestrów trwają te studia? Czy płatność można rozłożyć na raty? Czy to są studia licencjackie?

onlineekspertwsb
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: onlineekspertwsb » 9 czerwca 2019, 10:12

quiqui pisze:
6 czerwca 2019, 21:18
Ile semestrów trwają te studia? Czy płatność można rozłożyć na raty? Czy to są studia licencjackie?
Witam! Quiqui, takie studia trwają 7 semestrów. Za studia można płacić w ratach: 2,10 lub 12. Jak wspomniałam powyżej to są studia inżynierskie.

Pozdrawiam, Renata Mazur

Nora
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Nora » 9 czerwca 2019, 22:51

Ja mam pytanie, czy na WSB można ubiegać się o jakieś stypendia już na studiach pierwszego stopnia? jak to w praktyce wygląda?

onlineekspertwsb
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: onlineekspertwsb » 11 czerwca 2019, 18:15

Nora pisze:
9 czerwca 2019, 22:51
Ja mam pytanie, czy na WSB można ubiegać się o jakieś stypendia już na studiach pierwszego stopnia? jak to w praktyce wygląda?
Witam! Nora, wybierając studia I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej będziesz mogła skorzystać ze stypendiów dla: ambitnych i pracowitych, sportowców, studentów w trudnej sytuacji materialnej, osób niepełnosprawnych oraz ciekawych świata. Uruchomiliśmy także Program VIS – Very Important Student. Został on przygotowany z myślą o kandydatach na studia I stopnia, którzy mogą pochwalić się świadectwem ukończenia szkoły średniej z wyróżnieniem. Do Programu VIS mogą również dołączyć studenci WSB, których wyniki w nauce są wyróżniające. Jeśli w pierwszym semestrze uzyskasz wysoką średnią ocen, w następnym semestrze masz szansę studiować za darmo (wysokość wymaganej średniej jest ustalana w każdym roku akademickim przez Dziekana). O szczegóły programu pytaj w Biurze Rekrutacji.

Pozdrawiam, Renata Mazur

wojci3ch3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: wojci3ch3 » 12 czerwca 2019, 22:21

Ja robiłem drugi stopień studiów zaocznie i jednocześnie pracowałem

Nora
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Nora » 20 czerwca 2019, 21:19

A do kiedy można na WSB składać dokumenty? Do kiedy można się zapisać na studia u Was?

quiqui
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: quiqui » 21 czerwca 2019, 10:41

dziękuję za odpowiedź, wszystko mi się już rozjaśniło i zapisałam się na studia.
Nora - pewnie nabór jeszcze chwilę potrwa ale im wcześniej się zapiszesz tym większa szansa że dostanie się bo potem może nie być miejsc

ODPOWIEDZ