Dotacje na ekologiczne ogrzewanie

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
szarak09
Raczkujący
Raczkujący

Dotacje na ekologiczne ogrzewanie

Post autor: szarak09 » 29 czerwca 2018, 14:44

Cześć! Jeśli chcecie skorzystać z dotacji na ekologiczne ogrzewanie, powinnyście się pospieszyć, program zmierza ku końcowi! izolacje.com.pl/artykul/id2561,ekologiczne-ogrzewanie-nie-musi-byc-drogie-uzyskaj-dotacje

Filozofia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Re: Dotacje na ekologiczne ogrzewanie

Post autor: Filozofia » 30 czerwca 2018, 09:13

Nie wiem jak jest z piecami na olej opałowy, ale to chyba super ekologiczne jest. Znam hurtownie, gdzie taki olej mozna kupić. Bezpiecznie, czysto i wygodnie. To chyba najważniejsze trzy słowa opisujące grzanie olejem opałowym. Póki co nie wiem jeszcze jaki byłby to koszt, ale sądze, że zblizony do gazu. Tyle, że gaz nie wszędzie jest dociągnięty, a zbiorniki z olejem, można mieć na swojej działce, chocby w kotłowni.

aleksandrak
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Post autor: aleksandrak » 26 sierpnia 2018, 07:09

Najlpiej zainteresowac się w UM w miescie w którym mieszkasz. Szeroki wachlarz rozwiązań sprawia, że z powodzeniem można tworzyć już nie tylko domy energooszczędne, ale także pasywne, które wykorzystują minimalne porcje energii potrzebne do efektywnego funkcjonowania. Nowoczesne technologie wprzęgnięte w systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii sprawiają, że mogą one z powodzeniem konkurować z zarówno pod względem wydajności, jak komfortu użytkowania z tradycyjnymi rozwiązaniami. Firma inverter.com.pl prezentuje nowoczesne rozwiązania , które pozwalają ograniczyć korzystanie z publicznych sieci, należą do nich: fotowoltaika,elektrownie wiatrowe,pompy ciepła,kotły na pellet. Budowa domu przed nami, ale bardzo jestem zainteresowana tym tematem.

Halien41
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Halien41 » 27 sierpnia 2018, 13:51

Bardzo rozsądne jest dbać teraz o przyrodę.

ElizabethB
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 0

Post autor: ElizabethB » 4 września 2018, 09:37

Fajna sprawa, jak akurat w danej gminie są jakieś dotacje, bo ogrzewanie ekologiczne to najlepszy pomysł, na to by wreszcie ograniczyć smog. Tym bardziej, że jest spory wybór jeśli chodzi o różne systemy ekologiczne.

mela3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mela3 » 25 listopada 2018, 18:24

a czy akurat rolnicy mogą takie dotacje dostać na start? Myślę, że to pomogłoby im oszczędzać prawda? Przeczytałam już o kredycie inwestycyjnym na nowe gospodarstwa. Nie sądziłam, że coś takiego istnieje, a fajnie, że ktoś chce dać szansę nowym rolnikom. Fajnie by było gdyby rolnikowi należały się też dotacje :)

kamczatka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kamczatka » 30 listopada 2018, 22:03

No my do 5ki z piecbuda wlasnie dostalismy dofinansowanie. Dla mnie tez bardzo fajne, ze te kotly sa na pellet, dzieki czemu w kotlowni w koncu mamy porzadek :)

Marmoladka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marmoladka » 7 stycznia 2019, 11:50

ja brałam dotację, ale na fotowoltaikę. Ale praktycznie wszystko załatwiali za mnie wykonawcy

Stryjson
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Stryjson » 7 stycznia 2019, 21:18

Powinniśmy dostawać właśnie takie dotacje...

Amelia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Amelia » 21 listopada 2019, 05:54

Marmoladka pisze:
7 stycznia 2019, 11:50
ja brałam dotację, ale na fotowoltaikę. Ale praktycznie wszystko załatwiali za mnie wykonawcy
U nas też tak to wyglądało. Montaż instalacji fotowoltaicznej zleciliśmy firmie Eco Voltaika - http://ecovoltaika.eu/ i oni się wszystkim kompleksowo zajęli. Od projektu z kosztorysem zaczynając, poprzez załatwienie dokumentacji i pomoc w otrzymaniu dofinansowania. Firma ma duże doświadczenie w tej dziedzinie, bo od 10 lat znajduje sie na rynku. Ma sprawdzonych dostawców i świetnych, doświadczonych pracowników.

ODPOWIEDZ