Dofinansowanie dla rolników

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
kornidwa
Raczkujący
Raczkujący

Dofinansowanie dla rolników

Post autor: kornidwa » 4 stycznia 2018, 20:37

Witam, chciałabym nieco zmodernizować moje małe gospodarstwo rolne. Czy znacie kogoś, kto pomaga w uzyskaniu funduszy europejskich na budowę i modernizację budynków?
Zastanawiam się nad kcfe.pl/dotacje-dofinansowania-unijne/dotacje-doplaty-unijne-dla-rolnikow. Czy ktoś ma doświadczenia związane w tym tematem? Bardzo proszę o opinie.

storka
Raczkujący
Raczkujący

Re: Dofinansowanie dla rolników

Post autor: storka » 22 marca 2018, 13:47

Z tego co wiem, to aktualnie ruszyły dofinansowania do kredytów preferencyjnych dla rolników. Także myślę, że znajdą się tutaj osoby które będą zainteresowane tym tematem. Na tej stronie akademiarolnika.pl znajdziecie wszystkie niezbędne informacje w tym temacie. Warto mieć na uwadze takze fakt, ze kredyty są też dostępne dla rolników poszkodowanych przez żywioły.

luiza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: luiza » 23 kwietnia 2018, 14:39

Decydując się na rolnictwo warto dowiedzieć się trochę o zaleceniach uprawowych.

Ajlar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Ajlar » 21 września 2018, 08:43

To prawa, że jak się zabiera za uprawy czy hodowle to wcześniej warto zorientować się co i jak. Dotacji tez jest sporo więc dobrze jest zagłębić się w temat bo można zyskać sporo kasy na rozwój gospodarstwa. Co jakiś czas na rynku pojawiają się różne nowe technologie, które warto zastosować. Obecnie bardzo często wybiera się Clearfield przy uprawie rzepaku bo zmniejsza nakład pracy i pozwala uzyskać lepsze plony. Clearfield to połączenie herbicydu z wysokoplonującym rzepakiem.

Wero22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Wero22 » 24 października 2018, 21:57

Dobrze, że rozglądacie się za takimi możliwościami, bo to znacznie może Was wspomóc finansowo. Obecnie jest sporo możliwości uzyskania dofinansowania zarówno przez rolników jak i firmy rozwijające się. Dzięki temu może to być dla Was znacznie lepszy i łatwiejszy start. W ten sposób chociaż trochę poniesionych kosztów się Wam zwróci.

rauss
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rauss » 25 października 2018, 13:43

takie dofinansowania mogą naprawdę sporo zmienić w gospodarstwie

Hair
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Hair » 25 października 2018, 13:53

Wydaje mi się, że to będzie naprawdę dobry pomysł !

ODPOWIEDZ