Choroby trudne do wyleczenia

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
adik356
Raczkujący
Raczkujący

Re: Choroby trudne do wyleczenia

Post autor: adik356 » 27 września 2018, 22:56

kbietka pisze:
26 czerwca 2018, 16:00
Na pewno jednym z najtrudniejszych są pasozyty. leczenie chorób pasozytniczych to często kuracja na całe życie. Pasożyty takie jak owsiki czy tasiemiec to zazwyczaj łatwy temat, gorzej np w przypadku kleszcza i boleriozy, to choroba która towarzyszy całe życie.
Dlatego warto się regularnie badać. Lepiej wyłapać wcześniej bo komplikacje bywają bardzo poważne.

idealna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: idealna » 13 października 2018, 16:03

Też tak uwazam i nie rozumiem ludzi, ktorzy to lekcewaza zwlaszcza jesli w rodzinie pojawia sie taki problem. A z watroba czy borelioza czy tarczyca w przypadku leczenia bywa roznie. Im szybciej sie czlowiek zorientuje tym lepiej. Stad wylapalam ostatnio dla rodzicow bon promocyjny na profilaktyczne badania w przychodni sie dowiedzieli a i faktycznie warto, bo 99 zł to zaden pieniadz wlasciwie, a przebadaja sie całościowo.

elabarbara
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: elabarbara » 20 października 2018, 21:35

Każdy powinien raz na jakiś czas wykonać badania, przecież to nic nie kosztuje, a można ustrzec się pewnych chorób. No najczęściej co ostatnio słyszałam to starsze osoby maja problem z wątrobą. Ale nie każdy wie kiedy objawy skazują na jej chorobę. warto wiedzieć jakie objawy są gdy wątroba jest chora. Warto dbać o swoje zdrowie.

Alexa555
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Alexa555 » 22 października 2018, 22:45

W mojej opinii taką trudną chorobą do wyleczenia jest borelioza. Bo nawet jak ją wyleczysz antybiotykiem to później masz do czynienia z zespołem poboreliozowym. Myślę, że taka wiedza może się przydać.

Brutus25
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Brutus25 » 8 listopada 2018, 11:34

Może nie takie trudne ale na pewno uporczywe są hemoroidy szczególnie podczas ciąży, moja znajoma przyjmowała hemorend. Jest to środek leczniczy który bardzo dobrze niweluje objawy hemoroidów jak i same hemoroidy. Warto sie nad nim zastanowić poneiważ jest to bardzo dobry środek na bazie ziół, sama chce zacząc go przyjmować profilaktycznie.

lola35
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: lola35 » 15 listopada 2018, 11:28

Takich chorób jest naprawdę dużo, na pewno trzeba wspomnieć o boreliozie, dobrze że są miejsca gdzie bardzo dobrze leczy sie boreliozę, znam kilka osób którzy leczyli tutaj swoje przypadłości i są bardzo zadowoleni, regularnie chodzą na kontrolę ponieważ z lasu wyjść nie moga, zawód drwala tego wymaga.

vosons
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: vosons » 15 listopada 2018, 14:34

warto jest szukać rozwiązań w internecie to może pomóc

edyp
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: edyp » 22 listopada 2018, 08:56

Trudną do wyleczenia chorobą ale dość powszechną jest zakażenie wirusem HPV, czytałem tu że mężczyznom, którym zdarzyło się złapać wirus brodawczaka ludzkiego, jest znacznie łatwiej niż kobietom w podobnej sytuacji bo zwykle nie zapadają na poważne choroby i nie mają problemów ze zdrowiem.

Krystyna01
Milczek
Milczek

Post autor: Krystyna01 » 1 stycznia 2019, 21:39

Depresja to juz dosyc powszechna choroba psychiczna - nie mozna jej lekcewazyc. Warto siegnac po odpowiednią pomoc a nie czekac az samo sobie to przeminie. W Nowym Modlinie dziala prywatna klinika Medox - oni maja wieloletnie doswiadczenie w zwalczaniu roznych schorzen o podlozu psychicznym. Mozna im zaufac

iga22
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: iga22 » 17 stycznia 2019, 11:37

Ogólnie jestem zdania żeby próbować leczyć zawsze choroby na początek domowymi sposobami, zwykle okazują się bardzo skuteczne, uważam że nie zaszkodzi spróbować

Jarka 99
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Jarka 99 » 18 marca 2019, 20:03

Każda choroba może być trudna do wyleczenia...
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2019, 23:52 przez Jarka 99, łącznie zmieniany 1 raz.

bizneswomen
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bizneswomen » 2 lipca 2019, 12:29

edyp pisze:
22 listopada 2018, 08:56
Trudną do wyleczenia chorobą ale dość powszechną jest zakażenie wirusem HPV, czytałem tu że mężczyznom, którym zdarzyło się złapać wirus brodawczaka ludzkiego, jest znacznie łatwiej niż kobietom w podobnej sytuacji bo zwykle nie zapadają na poważne choroby i nie mają problemów ze zdrowiem.
Ale teraz mamy takie czasy że da się tego wirusa pozbyć z organizmu. Kobiety wcale już nie muszą sobie wyobrażać najgorszego jeśli zostanie wykryty u nich hpv. Mam na myśli tutaj nowy żel papilocare który jest absolutną nowością, wystarczy go stosować przez zalecany okres 6 miesięcy i następnie ponownie wykonać badania cytologiczne

pink56
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: pink56 » 10 lipca 2019, 15:42

Bolerioza jest przede wszystkim trudna do zdiagnozowania nie mówiąc już o leczeniu.

jasiula
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jasiula » 15 lipca 2019, 23:55

Najbardziej chyba trudna do wyleczenia jest depresja.. Inne choroby które dotykają fizyczności zawsze łatwiej jest wyleczyć. Natomiast depresja to jest wyzwanie i to spore. Moja koleżanka walczyła z depresją .Dopiero w ośrodku Medox w Nowym Modlinie jej pomogli.Tam mają bardzo doświadczonych specjalistów, własnie z dziedziny leczenia depresji.Pomogli jej i to bardzo.

trylinka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: trylinka » 23 lipca 2019, 22:18

wydaje mi sie, ze wszystkie choroby sa trudne do wyleczenia jesli sa wykryte zbyt pozno, dlatego tak wazna jest profilaktyka i czeste badanie sie, w szpitalu Medicover wykonuja screening, kompleksowe badanie stanu zdrowia, sama korzystalam i skorzystam na pewno jeszcze nie jeden raz

ODPOWIEDZ