Budowa domu oszczędnego

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
fiona45
Raczkujący
Raczkujący

Budowa domu oszczędnego

Post autor: fiona45 » 23 września 2017, 00:23

Jaka według was ma być budowa domu oszczędnego? Widziałam sporo ciekawych propozycji . Taki dom pasywny to bardzo fajna propozycja, która na pewno ma szansę być oszczędnym.

Lara1978
Raczkujący
Raczkujący

Re: Budowa domu oszczędnego

Post autor: Lara1978 » 28 września 2017, 21:35

Wiadomo, że każdy chce żeby jego dom przynosił oszczędności i nie był kosztowny w eksploatacji. Dlatego trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i wyliczyć. Do tego przy budowaniu pomimo oszczędności, trzeba też zachować umiar. Niektóre elementy, jak chociażby zbiornik ppoż są zwyczajnie niezbędne dla naszego bezpieczeństwa, bez względu na koszty.

jjusti18
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jjusti18 » 30 września 2017, 17:32

Wszystko się zgadza... Dobrze jeszcze przemyśleć kwestię fachowców i produktów jakie będziemy kupować. Ponieważ wiadomo po co przepłacać. Najlepiej moim zdanie wybierać opcje bezpośrednio od producenta. Ja przykładowo ostatnio znalazłam doskonałe zamocowania instalacyjne i różne akcesoria z branży sanitarnej, grzewczej, kanalizacyjnej. Firma zajmuje się produkcją jak i handlem jednocześnie. Na każdym kroku dbają o wysoką jakość swoich wytworów, a ceny mają naprawdę świetne.

polina
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: polina » 30 września 2017, 21:59

Dla oszczędnego domu proponuję dobrać jakieś ładne płytki, które nadadzą mu stylu :)

Naiya
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Naiya » 30 września 2017, 22:15

Rzeczywiście mają bardzo fajne propozycję domów na tej stronie :)

Awatar użytkownika
Kluska85
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Kluska85 » 2 października 2017, 10:27

Coraz modniejsze stają się domy z kontenerów. Za granicą to już powszechna praktyka, do nas też może kiedyś zawita.

Awatar użytkownika
ignacy2
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ignacy2 » 13 października 2017, 13:49

Hej wszystkim forumowiczom. Ja właśnie poszukuję jakiejś sprawdzonej firmy (najlepiej z Bytomia lub po prostu z województwa śląskiego), która zajmuje się konstrukcjami aluminiowymi. To jeszcze nie jest nic jakoś tam specjalnie pilnego, ale już powoli muszę zrobić rozeznanie na rynku w tym obszarze tematycznym. Czy korzystał ktoś z Was z tego typu usług?

Dość dobre opinie w Internecie zbiera alubud.pl ale wlałbym poznać jeszcze Waszą opinię w tym zakresie? Czy ktoś z Was korzystał z tych usług i jest w stanie coś o nich powiedzieć? Albo może korzystaliście z jakiejś innej sprawdzonej firmy? Ta, którą podlinkowałem wydaje się być dość ciekawą opcji z uwagi na ilość wykonanych projektów i trzydziesto sześcio miesięczną gwarancję na wykonane projekty... Nawet w sumie ceny mają całkiem niezłe. No i wykwalifikowana kadra oraz ilość i jakośc dostępnego w firmie sprzętu. To chyba musi o czymś świadczyć...

Co o tym sądzicie? Będę bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady w tym obszarze tematycznym :)
Działanie sprawia, że nasze marzenia stają się rzeczywistością i pozwala nam na pokonywanie murów niepowodzeń.

Agusiek55
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Agusiek55 » 16 października 2017, 15:49

Jezeli nie macie takiego domu to zawsze możecie wprowadzić zmiany dzieki ktorym stanie się on bardziej oszczedny. Pomoze wam w tym audyt energetyczny robiony przez firmę Unicon z Gliwic. Dzięki temu zaoszczędzicie sporo na ogrzewaniu w waszych domach

haluks2
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: haluks2 » 18 października 2017, 13:29

Przy budowie każdego domu potrzebny jest kierownik budowy. Sprawdź sobie w sieci kilka ofert i wybierz tą najbardziej optymalna, która będzie najlepsza dla Ciebie.

Awatar użytkownika
promise9
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: promise9 » 19 października 2017, 12:35

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co poprzednik. Nic dodać, nic ująć...
Kochając kogoś i będąc kochanym ludzie dowiadują się, jak kochać samych siebie.

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 31 października 2017, 10:47

Budując dom warto zastanowić się nad systemem kominowym. Budowa domu nie jest łatwa i pochłania mnóstwo pieniędzy ale warto mieć swoje cztery katy.

Marynarka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marynarka » 16 listopada 2017, 16:04

A czy słyszeliście może o nowoczesnym rozwiązaniu jeśli chodzi o ogrzewanie domu ? Chodzi mi konkretnie o alternatywne paliwo jakim jest pellet. Sama zastanawiam się z mężem nad zmianą, mamy już nawet producenta pelletu polishpellet.com. Tylko pytanie moje czy ktoś już korzystał z ich usług i ogólnie z tego sposobu ogrzewania, chętnie wysłucham jakiś sprawdzonych opinii w tym temacie

kosmol
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: kosmol » 17 listopada 2017, 10:17

Mi osobiście imponują za granicą z pomysłami na domy z kontenerów (jak już ktoś wcześniej wspomniał). Bardzo chętnie bym w takim zamieszkała. Nie dość, ze oryginalny, to tak naprawdę powstałe z czegoś, co było do wyrzucenia. :)

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 3 grudnia 2017, 14:15

Dom oszczędny to bardzo fajna sprawa. moim zdaniem jak najbardziej warto wybudować taki dom. Sama o tym myślę od jakiegoś czasu.

MarIianna32
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion
Nasza Klasa: 3

Post autor: MarIianna32 » 4 grudnia 2017, 13:02

Ja starałam się dopasować mieszkanie pod kątem jak najmniejszego czerpania energii sztucznej. Ponadto zadbałam o wolne przestrzenie by niepotrzebna energia była czerpana.

ODPOWIEDZ