Oświetlenie ogrodowe

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
Matilda
Raczkujący
Raczkujący

Oświetlenie ogrodowe

Post autor: Matilda » 24 marca 2017, 13:11

Cześć, myślę o dodaniu do ogrodu odpowiedniego oświetlenia, tak aby nadać mu klimatu i jednocześnie nie przesadzić z intensywnością światła.
Co uważacie? Które byście wybrali?

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Re: Oświetlenie ogrodowe

Post autor: greemsy » 13 kwietnia 2017, 16:28

Mi się mega podoba takie oświetlenie w ogrodzie. Powiem Ci osobiście, że wiele zależy od tego jak duży posiadasz ogród, gdyż im większy tym więcej możliwości. W ogrodzie może wyglądać to bardzo ciekawie, a co najlepsze nie potrzebuje to w ogóle zasilania, gdyż działa to dzięki energii słonecznej. Co prawda stosowane jest to na drogach oraz w różnych parkach, itp. ale w ogrodzie myślę, że również sprawdzi się to jako dekoracja :)

Awatar użytkownika
karusia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: karusia » 10 maja 2017, 22:32

Mi oświetlenie podoba się teraz modne solarne. Jest to ekstra alternatywna na oszczędność. Taki ogród dzięki temu może świetnie wyglądać, ale potrzeba słońca i inwestycji w takie specjalne lampy, które nie raz kosztują trochę pieniążków. Ale coś za coś.

MeganArt
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: MeganArt » 11 maja 2017, 11:35

A myśmy zdecydowali się na oświetlenie parkowe LED. Takie oświetlenie jest bardzo klimatyczne ale fakt, że sprawdza się zwłaszcza na dużych powierzchniach. Niemniej warto :)

Maszar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: Maszar » 9 czerwca 2017, 04:47

Obecnie mamy zwykłe lampy stojące, ale chcemy kupić takie z czujnikiem ruchu, bo czytam , że także dają poczucie bezpieczeństwa. Mąż często w delegacjach, więc przydałoby mi się takie dodatkowe "zabezpieczenie".

celia.celia84
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: celia.celia84 » 25 października 2017, 18:56

Również uważam, że można by wypróbować oświetlenie ledowe do tego celu. Daje ono odpowiednią ilość światła i obecnie jest bardzo modne. Można sobie wybierać różne rodzaje lampek i skomponować naprawdę fajny wystrój ogrodu :)

joons
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: joons » 10 maja 2018, 16:06

Maszar pisze:
9 czerwca 2017, 04:47
Obecnie mamy zwykłe lampy stojące, ale chcemy kupić takie z czujnikiem ruchu, bo czytam , że także dają poczucie bezpieczeństwa. Mąż często w delegacjach, więc przydałoby mi się takie dodatkowe "zabezpieczenie".
W Twoim przypadku możesz pomyśleć również o systemach sterowania oświetleniem. Przykładowo ustawisz by włączało się o pewnych godzinach i będziesz zawsze czuć się bezpiecznie, nawet, gdy nikogo z Was nie będzie w domu ;) Możesz więcej informacji o sterowaniu oświetleniem, które w Twoim przypadku może być na prawdę bardzo przydatne.

ODPOWIEDZ