Jak się odżywiać i prowadzić tryb życia by nie zaniedbać organizmu?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
smarkata
Milczek
Milczek

Re: Jak się odżywiać i prowadzić tryb życia by nie zaniedbać organizmu?

Post autor: smarkata » 26 lutego 2017, 12:38

Oczywiście odpowiednio dobrana dieta i ćwiczenia. Ja oglądam ostatnio sprzęt sportowy. Wydaje mi się że taki stepper to dobre rozwiązanie dla osób mających mało czasu. Nie każdy ma czas biegać na siłownię. A w domu zawsze się znajdzie chwila na ćwiczenia.

gunienka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: gunienka » 28 lutego 2017, 13:59

Oczywiście właściwa dieta oraz uprawianie sportu to jedno, ale warto pamiętać o tym, aby się badać. Również tak profilaktycznie, bo nie mówię już nawet o sytuacji, w której coś nam dolega, wtedy absolutnie nie można tego bagatelizować. Szczególnie, jeśli chodzi na przykład o serce.

julkak
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: julkak » 19 kwietnia 2017, 18:11

Moim zdaniem należy przede wszystkim go oczyścić z wszelkich, zalegających toksyn. Moja przyjaciółka bardzo sobie chwali pewien produkt. Twierdzi, że po 14 dniowej kuracji czuje się o wiele lepiej, zniknęło kilka uciążliwych problemów zdrowotnych takich jak zaparcia i zgagi. Może warto pójść tą drogą ?

literalnie1290
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: literalnie1290 » 19 czerwca 2017, 08:26

W przypadku zdrowia to serce jest najważniejsze. Jeśli jest zagrożone, należy mu się najlepsza ochrona. W Poznańskiej Klinice Serca taką opiekę zdobędzie - zdiagnozują tam problem i podejmą się leczenia. Twoje serce będzie w rękach profesjonalistów, którzy mają ten rodzaj leczenia w małym palcu. Zadbają o Ciebie. Nie będą patrzeć jak kolejnego pacjenta. Dla nich będziesz najważniejszy. Bo przecież o Twoje serce tu chodzi. A serce to życie.
www.klinikapoznan.pl - Prywatny Kardiochirug Poznań

kardiopoz
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kardiopoz » 19 czerwca 2017, 09:16

Faktycznie masz rację, dzięki bardzo za informację! Ja również gdzieś nieco poszperałam i odkryłam jeszcze inną kardiochirurgpoznan.pl. Byłam tam z dziadkiem i zbadali go wzorowo! Potraktowali nas tam po ludzku, więc opuściliśmy ich bardzo usatysfakcjonowani.
www.kardiochirurgpoznan.pl - Karidolog i Kardiochirurg w Poznaniu

Julka95
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Julka95 » 20 czerwca 2017, 20:37

o tych nie słyszałam, ale warto sobie poczytać o suplementacji, musicie też pamiętać że pomimo że suplementy diety to nie leki to mogą wyrządzić krzywde w organiźmie jeśli się je je garściami, radzę uważać.

histeryczka66
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: histeryczka66 » 21 czerwca 2017, 09:21

My po prostu jemy 5 mniejszych posiłków dziennie, mało słodyczy, dużo wody i warzyw :) sporo też jeździmy na rowerach żeby się ruszać. teraz to nawet kupiliśmy rowery focus z Rowerzysta.pl i sobie takie dłuższe wycieczki w weekendy robimy.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 25 czerwca 2017, 12:06

Zdrowe odżywianie i sport są bardzo ważne dla naszego ciała. Warto jednak pamiętać o dbaniu również o poszczególne układy. Najbardziej obciążony przez diety, stres jest nasz układ pokarmowy, co może powodować zaparcia albo biegunki. Spróbujcie naturalnych i ziołowych preparatów wspierających układ pokarmowy. Zdrowie trzeba mądrze i naturalnie wspierać.

buraki
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: buraki » 25 lipca 2017, 13:34

Ja już niestety zaniedbałam, teraz musze brać probiotyki na poprawę kondycji jelit. Bardzo się cieszę, że ta cała jelitówka poszła w odwet ale jednak ta dieta lekka dla jelit nadal musi zostać. Wy też proszę dbajcie o swoje zdrowie ;)

tracz3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: tracz3 » 25 lipca 2017, 15:45

siedząca praca nie ułatwia zadania. O ile o zdrowe odżywianie się nie martwię to z aktywnością fizyczną ostatnio jestem trochę na bakier.

buraki
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: buraki » 25 lipca 2017, 17:05

Ja Ci tylko podpowiem co warto mieć ze sobą w czasie kiedy chodzimy na treningi, które świetnie wchłaniają się w nasz organizm bez żadnych kłopotów, w dodatku szybko suplement uzupełnia braki.

edyta126p
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Panna

Post autor: edyta126p » 27 lipca 2017, 19:09

Ja dużo ćwiczę, biegam, jeżdżę na rowerze. Zdrowo też się odżywiam. Mam specjalną dietę. Dużo też czytam o zdrowym trybie życia.

xenia90
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: xenia90 » 27 lipca 2017, 19:54

jest jedna rada- po prostu zdrowo! dbaj o to, by twój organizm miał wszystko czego potrzebuje a także dużo się ruszaj.

Radek80
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Radek80 » 27 lipca 2017, 20:39

Ostatnio jem więcej warzyw, na szczęscie mieso mnie tak nie ciągnie jak kiedyś. No i zacząłem jeść siemie lniane, jest mega zdrowe.

mniszka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: mniszka » 7 sierpnia 2017, 16:11

julkak pisze:Moim zdaniem należy przede wszystkim go oczyścić z wszelkich, zalegających toksyn. Moja przyjaciółka bardzo sobie chwali pewien produkt. Twierdzi, że po 14 dniowej kuracji czuje się o wiele lepiej, zniknęło kilka uciążliwych problemów zdrowotnych takich jak zaparcia i zgagi. Może warto pójść tą drogą ?

Na pewno warto. Też słyszałam o takiej kuracji, często przeprowadza się ją za pomocą dicopegu 10g. Bardzo wiele osób ją sobie chwali

ODPOWIEDZ