Co ze zdrowiem?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
piniooreek
Raczkujący
Raczkujący

Re: Co ze zdrowiem?

Post autor: piniooreek » 9 lutego 2018, 20:21

Wiecie co, ja po prostu jadam sobie tylko produkty, które wcześniej przygotuje dla mnie strona Primavika i dzięki temu mam pewność, że jedzenie, które spożywam jest w pełni zdrowe i ma dużo wartości odżywczych :)

Filozofia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Filozofia » 12 lutego 2018, 08:54

Biorę witaminę A, jest znakomitym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki, które uszkadzają wzrok. Ma również ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu fotoreceptorów siatkówki oka. Najczęściej zapominamy o tym, by dbać o oczy. Staram się również kupować dobre okulary, ze szkłami Jai Kudo Lumina. Akurat są teraz w promocji.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 12 lutego 2018, 09:55

W kwestii zdrowia nie można niczego lekceważyć. Ja ostatnio zauważyłam na skórze coś dziwnego. Poczytałam w necie na ten temat i okazało się, że to cysta. Musiałam jechać do chirurga, aby mi ją usunął. Jestem bardzo ciekawa, skąd takie rzeczy biorą się na skórze.

gajaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gajaa » 12 lutego 2018, 21:11

Dziewczyny potrzebuję pomocy lub porady w typowych sprawach kobiecych. Moja siostra niestety ma problemy z nawracającymi co jakiś czas upławami ale wstydzi się z tym iść do lekarza. Mi w takich sytuacjach lekarz przepisywał globulki dopochwowe Lactovaginal. Są one dostępne bez recepty a pozwalają wyrównać florę bakteryjną i po kilku dniach dolegliwości ustępują...Może faktycznie nie zawsze potrzebna jest wizyta u lekarza.

Krystek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Krystek » 20 lutego 2018, 10:40

Ja staram się na co dzień bardzo dbać o zdrowie swoje i najbliższych. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy wystąpienia niepokojącyc objawów staram się w miarę możliwości jak najszybciej konsultować się ze specjalistami. Z doświadzenia mogę polecić placówki EMC-SA. Sprawna i fachowa pomoc doświadczonych lekarzy a co najważniejsze terminy wizyt nie są odległe.

polina
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: polina » 28 lutego 2018, 18:47

Ja też staram się dbać o swoje zdrowie, ale niestety różnie z tym bywa. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że dobrze mieć pod ręką wszystkie numery alarmowe.

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 1 marca 2018, 11:25

W przypadku operacji zaćmy - ja zdecydowanie polecam PROVISUS w Czechach. U nich już za 499 zł można zoperować zacmę bez kolejek. Wszystko fachowo, profesjonalnie. Naprawdę warto, bo ceny mają mega konkurencyjne. I co wazne - zabieg refunduje NFZ.

mizar
Milczek
Milczek

Post autor: mizar » 7 marca 2018, 20:42

Moje dzieci ostatnio zaczęły bardzo często chorować. W zeszłym tygodniu moja młodsza córka miała wysypkę na ciele i wysoką gorączkę. Razem z mężem podejrzewaliśmy ospę wietrzną ,dlatego nie chcąc ryzykować wezwaliśmy lekarza pediatrę do domu. Z tego co wiem od niedawna działają w Warszawie. Wizyty można umówić do domu nawet w weekend. To bardzo duża wygoda przede wszystkim do rodziców z małymi dziećmi.

histeryczka66
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: histeryczka66 » 7 marca 2018, 21:50

Widze, ze z dzieciakami nie tylko ja mam problem. U nas ostatnio przeszla fala jelitowki. Jeden po drugim padali mi nad miskami:c no patrzec sie na nich nie dalo. Na szczescie znajoma polecila mi tabletki intesta, ktore reguluja prace ukladu pokarmowego. Dodatkowo zapobiegaja odkladaniu sie toksyn w organizmie. Mlodzi sie szybko pozbierali na szczescie.

hanka_K
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: hanka_K » 8 marca 2018, 00:11

Mi się wydaje że mam po prostu taką chandrę przez tą przedłużającą się zimę... Czekam tylko na wiosnę :)

Ola3
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Ola3 » 13 marca 2018, 13:41

Ja najwięcej czasu straciłam na walkę z opryszczką. Strasznie uciążliwe schorzenie..

berya
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: berya » 18 marca 2018, 13:54

Kilka postów wcześniej pytaliście o to jaki jest skuteczny i przede wszystkim bezpieczny lek na przeziębienie dla niemowląt to polecam udać się do apteki po sambucol baby - kilka dni temu pani doktor mi polecila wlasnie ten lek w srodku jest 12 saszetek ale mojej niuni juz polowa z tego pomogla po 2 dniach takze warto :)

joons
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: joons » 20 marca 2018, 10:38

Ważne jest również dbać o nasz słuch, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z nadmiernym hałasem, np. w pracy. Tak jest w moim przypadku i już chwilę temu zarejestrowałem się do lekarza, jednak obecnie są tak długie terminy oczekiwania, że masakra. Postanowiłem więc spróbować czegoś innego i znalazłem, że za pomocą specjalnej aplikacji wykonać można test słuchu. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwoli nam na sprawdzenie stanu zdrowia, a dokładniej naszego słuchu.

kfap
Milczek
Milczek

Post autor: kfap » 26 marca 2018, 18:41

Ja także ostatnio sporo chorowałem i nie potrafiłem wyzdrowieć... Dopiero jak zaopatrzyłem się w leki, to jakoś z ich pomocą udało mi się pokonać przeziębienie. Z początku sytuacja wydawała mi się patowa, bo nie mogłem wychodzić z domu, a musiałem kupić lekarstwa, ale potem okazało się, że wystarczyło po prostu zamówić leki przez internet :)

brazek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: brazek » 29 marca 2018, 15:04

A czy ktoś z Was słyszał o leku Sambucol Immuno Forte na przeziębienie? Podobno jest bardzo skuteczny i sporo osób poleca, a mnie od wczoraj tak kaszel i katar męczy, że już powoli nie daje rady... jest tu jakaś osoba, która te lekarstwo stosowała i mogłaby napisać o nim parę słów?

ODPOWIEDZ