Pies czy kot?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
molka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Pies czy kot?

Post autor: molka » 27 listopada 2016, 20:39

Rozważamy wzięcie zwierzątka ze schroniska. Nie wiem jednak czy zdecydować się na pieska czy kota. Uwielbiam wszystkie zwierzęta i może w tym tkwi problem, że nie potrafimy podjąć decyzji.

karolcia89
Raczkujący
Raczkujący

Re: Pies czy kot?

Post autor: karolcia89 » 28 listopada 2016, 12:14

najlepiej pies, jest wierny, odwdzięczy się a kot... hmm chodzi swoimi drogami i ma za przeproszeniem wszystkich gdzieś :)

ewelana
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ewelana » 28 grudnia 2016, 21:31

Pamiętaj, że o każde zwierzątko (niezależnie od decyzji) trzeba odpowiednio dbać. Dobra karma, zabawki, weterynarz itp.

raca
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: raca » 30 grudnia 2016, 05:30

Ja mam dwa koty i psa i jestem bardzo zadowolony z mojego zwierzyńca. Kocham zwierzęta, chociaż to duża odpowiedzialność. Jakbyście szukali akcesoriów dla pupili typu legowiska dla kotów, psów czy kocyki, na Angelbeds znajdziecie tego typu rzeczy. Firma produkuje wysokiej jakości legowiska z materiałów tapicerskich, realizują też indywidualne zamówienia.

rudanacja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: rudanacja » 30 grudnia 2016, 12:27

Ja wolę kociołki.

planet
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Post autor: planet » 30 grudnia 2016, 16:30

Pies prawdziwym przyjacielem człowieka.

niekryształowa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: niekryształowa » 3 stycznia 2017, 14:29

uwielbiam psy i chcę kiedyś mieć jak będę już miała własne podwórko, ale na ten moment mam dwa niespełna roczne kociaki, są przeurocze i kochane, mimo że do tej pory nie przepadałam za kotami to moich bym już nie oddała :) prawda że koty mają swoje widzimisię ale też potrafią kochać, tylko okazują to inaczej niż psy :)

smarkata
Milczek
Milczek

Post autor: smarkata » 10 stycznia 2017, 09:01

Ja zawsze myślałam, że wolę psy. A teraz córka przyniosła kota. Cała rodzinka oszalała na jego punkcie. Znalazłam fajną stronę gdzie można wybrać odpowiednią karmę dla kota. Wszystko dokładnie opisane. No i dźwiganie odpada, dostawa prosto pod wskazany adres.

Judyta4
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Judyta4 » 10 stycznia 2017, 15:25

Każde zwierzątko jest kochane, bez względu na gatunek. Trzeba jednak umieć nim się odpowiednio zajmować, bo to nie zabawka, dlatego co jakiś czas trzeba chodzić do weterynarza.Od siebie polecam dr. Cezarego Sygockiego. Klinika weterynaryjna w Radomiu ,którą prowadzi odwiedzam co jakiś czas w razie różnych problemach mojej suczki. Ostatnio było to szczepienie przeciw wściekliźnie i pierwsza pomoc po ugryzieniu przez innego psa ( bardzo się wtedy przejęłam, bo Benia uciekła mi z posesji na pół dnia) ale teraz wszystko z nią w porządku. Wizyta jak i antybiotyki nie były bardzo kosztowne , tak czy inaczej zdrowie naszego pupila jest ważniejsze niż pieniądze.

Kingkong34
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Rak

Post autor: Kingkong34 » 10 stycznia 2017, 18:14

pies napewno jest bardziej kontaktowy i przyjacielski koty maja swoje drogi:))

rudanacja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: rudanacja » 13 stycznia 2017, 09:43

Psy są bardziej przyjacielskie, ale koty po prostu słodziej wyglądają :)

rafek34
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rafek34 » 27 stycznia 2017, 20:50

Ja zdecydowanie wybieram psa. Psiaki są bardzo mądre i dają wiele radości. Jeśli szukacie pieska rasowego to warto poszukać dobrej hodowli bo takie psy częściej chorują niż kundelki. Jednak o wszystkie trzeba dbać tak samo.

bichon
Milczek
Milczek

Post autor: bichon » 1 marca 2017, 10:03

Ja też jestem zwolennikiem psów. Jeśli jesteście z Warszawy i poszukujecie dobrego weterynarza to chciałbym Wam polecić placówkę na Ursynowie. Ten weterynarz już niejednokrotnie pomógł nam w trudnej sytuacji, a nasze psiaki wprost uwielbiają wizyty w tym miejscu :) Moi znajomi i sąsiedzi też korzystają z tej lecznicy.

Krystyna01
Milczek
Milczek

Post autor: Krystyna01 » 2 marca 2017, 11:18

A co myślicie o kupowaniu zwierzątek dla dziecka? Jak dla mnie takie dziecko nie jest jeszcze w pełni świadome odpowiedzialności jaką niesie opieka nad zwierzęciem. Ja jednak staram się swoje dzieci najpierw do tego odpowiednio przygotować. Synek i córka mają już kolejno po 5 i 7 lat ,dlatego póki co pozostaję przy zabawkach typu zwierzątka. Moim zdaniem to dobre przygotowanie do opieki nad prawdziwym pieskiem czy kotkiem bo uczą się jak się zachowywać przy nim. Taka biedronka na sznureczku okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci opiekują się nią i uczą chodzić na spacery - karmić na niby i ogólnie są do niej bardzo przywiązane. Warto zaznaczyć że zabawka ta pochodzi od znanego polskiego producenta zabawek. Unikam chińskich ,ponieważ z nimi nigdy nie wiadomo.

Awatar użytkownika
alley
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Byk

Post autor: alley » 2 marca 2017, 11:56

najlepiej i to i to :P

ODPOWIEDZ