Samochód nowy, czy używany?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
laguna
Bywalec
Bywalec

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: laguna » 22 marca 2017, 16:01

Zazwyczaj jest tak, ze jeżeli stać Cię na nowy samochód to kupujesz nowy. Jednak przy zakupie samochodu trzeba o bardzo wielu rzeczach pamiętać.

rafalkomza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rafalkomza » 27 marca 2017, 10:42

Posiadając auto (nowe czy też używane) warto pomyśleć o znalezieniu kontaktów do dobrych warsztatów lub pomocy drogowej.

majster93
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: majster93 » 29 marca 2017, 08:53

Warto też zadbać o lakier.

bichon
Milczek
Milczek

Post autor: bichon » 29 marca 2017, 13:38

To tak naprawdę zależy od tego jaką gotówką dysponujesz. Mi od zawsze podobał się MINI dlatego zaciekawiła mnie oferta Bawaria Motors MINI. Ja akurat mam nowe auto na kredyt ale moja znajoma ostatnio za ich pośrednictwem kupiła auto używane i też jest bardzo zadowolona, najlepiej sprawdź sobie ich ofertę i porównaj z innymi na rynku.

ikar
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ikar » 29 marca 2017, 19:44

Ja tam mam swoje zdanie - kupujesz nowy to od razu spada jego wartość po wyjeździe z salonu. Ja kupuję auta od 2 do 4 lat i następnie je naprawiam i użytkuję. Technika ta działa od długiego czasu i nie mogę narzekać.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 18 kwietnia 2017, 18:27

Coraz czesciej mozna spotkac wlasnie takie mniejsze gieldy internetowe. Fakt, jest na nich mniejszy wybor, ale przez to jest latwiejszy kontakt ze sprzedajacym. Ja np mam konto na portalu: imoto.zone - tez poprzez niego mozna wlasnie sprzedac czy tez kupic auto. Oprocz tego portal ma mase ciekawych opcji; artykuly, newsy, poradniki. Mozna prowadzic tam swoja wirtualna ksiazke pojazdu - warto sprawdzic samemu i zalozyc tam konto - trwa to sekunde (mozna zalogowac sie kontem z fejsa nawet).

Awatar użytkownika
Kluska85
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Kluska85 » 21 kwietnia 2017, 08:48

Samochodu nowego nie opłaca się kupować. Po opuszczeniu salonu cena spada od razu o 10%. Lepsze są takie do 5 lat, jest w miarę sprawne, mało kilometrów na liczniku. Oczywiście kupno każdego używanego samochodu wiąże się z wizytą u specjalisty w celu sprawdzenia pojazdu.

Prostolinijna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Prostolinijna » 24 kwietnia 2017, 16:59

jeżeli na firmę to tylko nowy i to najlepiej w opcji leasingowej. Jest to bardzo opłacalne, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z firmą która da nam korzystne warunki, ja się zastanawiam nad nimi.

Radek80
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Radek80 » 26 kwietnia 2017, 16:50

My też mamy używany, Toyotę Yariskę z wrocławskiego centrum i bardzo ją sobie chwalę. Fajny, sprawny samochód, jak na używany to stan jej jest super.

fiona45
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: fiona45 » 28 kwietnia 2017, 23:28

U nas auto będzie używane na firmę poleasingowe. Widziałam takie. Myślę, że takie aukcje sprawdzą się doskonale. Każdy znajdzie coś dla Siebie w tym temacie. Warunki proste i ceny fajne.

kfap
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: kfap » 30 kwietnia 2017, 13:35

Nowy samochód zawsze wiąże się z dużą utratą wartości i to w naprawdę szybkim czasie więc nie polecam.

Jaro
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Jaro » 29 maja 2017, 21:29

Leasing to bardzo dobre rozwiązanie. Jak się dobrze poszuka, to można trafić na naprawdę atrakcyjne oferty. Wystarczy spojrzeć na firmę Bawaria Motors, która oferuje najlepsze modele bmw.

julkak
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: julkak » 31 maja 2017, 10:44

Ja jeśli już kupuję auto to przeważnie jest to właśnie samochód używany. Ważne by był w dobrym stanie technicznym, jeśli chodzi o wygląd wizualny to zawsze można skorzystać z pomocy fachowców, którzy zajmują się szeroko pojętym auto detailingiem :) W ich ofercie jest między innymi renowacja i ochrona lakieru a wiadomo, że tego typu zarysowania występują bardzo często.

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 27 czerwca 2017, 18:52

Dokladnie - nowe auto sie nie oplaca - zbyt duzo traci na wartosci po prostu i to juz po wyjezdzie z salonu. Lepiej kupic auto 4-5 letnie i ewentualnie poddac je opcji renowacji lakieru. Firma Primedetailing swiadczy wlasnie takie uslugi - po dobrze wykonanej usludze odswiezania lakieru, auto wyjezdza praktycznie jak nowe - doslownie igla.

Niska9
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Niska9 » 12 lipca 2017, 18:33

Tak naprawdę na kupno nowego auta prosto z salonu może sobie pozwolić tylko niewielki procent społeczeństwa. Samochody używane są dużo tańsze, i to jest ich największy atut. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie auta, zawsze można je trochę stuningować, na przykład korzystając z usługi oklejania samochodów. Firma ArtGrafcars potrafi naprawdę świetnie odnowić stare auto, a stosowane przez nich wytrzymałe folie o intensywnych kolorach stanowią również doskonałe zabezpieczenie dla lakieru :)

ODPOWIEDZ