Samochód nowy, czy używany?

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
kolia
Milczek
Milczek

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: kolia » 19 października 2016, 12:30

Używany, z tym, że trzeba się liczyć, że czasem odwiedzimy warsztat :) Po za tym, płacisz mniej, jeździsz tak samo jak nówką. Same plusiki tutaj :)

Berenika88
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Berenika88 » 28 października 2016, 12:41

Powiem Wam szczerze, że sama bardzo długo zastanawiałam się, czy postawić na samochód nowy, czy też używany i jednak w przypadku tego pierwszego, możemy się spodziewać sporej straty na wartości. Dlatego też na pewno warto rozważyć ofertę Bawaria Motors MINI, gdzie mamy możliwość wyboru spośród wielu modeli samochodów używanych, bądź co bądź bardzo solidnych i niezawodnych samochodów, a dodatkowo uzyskamy dostęp do korzystnych ofert finansowania a także serwisu.

maciejow
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: maciejow » 28 października 2016, 14:40

A nie lepiej wynająć samochód. ZA każdym razem jest inny i się nie nudzi :D i na każda kieszeń, a wiadomo,że nie zawsze się samochodem jeździ, a po co ma stać w garażu jak można wypożyczyć i jeździć tylko w tedy kiedy potrzebujemy, bez zobowiązań :)

meko
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: meko » 28 października 2016, 15:13

poprzegladaj sobie te oferty na ogloszenia-lomza.pl - czasem fajne samochody można kupić :) ja jednak jestem za niezbyt drogimi ale używanymi :)

rudanacja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: rudanacja » 9 grudnia 2016, 10:34

A kogo w ogóle stać dzisiaj na nówkę? Chyba tylko jakichś burżujów ;)
Ja z pocałowaniem ręki mogę wziąć używane autko. Może być nawet takie, no wiecie, po przejściach. Tu się wyczyści, tam wyklepie, pousuwa wgniecenia (a metod na to jest przecież sporo i to nawet takich nie wymagających lakierowania, no i jest cacko, że mucha nie siada, a zaoszczędzona kasa zostaje w kieszeni na czarną godzinę. Tak że ja tam nie widzę problemu.

kijekodkaszanki
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: kijekodkaszanki » 5 stycznia 2017, 21:43

Myślę że najlepiej używany... najbardziej się opłaca, tylko trzeba szukać solidnych ofert. Wiadomo, że nikt nie sprzedaje tzw. "igły" z drugiej ręki, ale można dostać auto w dobrym stanie. Mój ostatni zakup był mega trafiony wymieniłem tylko filtry i jeżdżę bez najmniejszych problemów

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 11 stycznia 2017, 13:05

Oczywiście, że lepiej kupić nowe auto. Można je na przykład wziąć w leasing. Jeśli nie wiecie na jakie auto się najlepiej zdecydować to mogę polecić Wam dealera Autospektrum, oni mają w ofercie auta marki Renault i Dacia. Sama miałam przez długi czas Renault i byłam bardzo zadowolona z tego samochodu.

kufad
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kufad » 27 stycznia 2017, 16:07

Jak Cie stać to jasne że nowy, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus

michalciechan1
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: michalciechan1 » 3 lutego 2017, 14:34

Ja zastanawiam się nad zakupem używanego samochodu. Znalazłem ofertę Seata Ibizy z 2011 roku. Samochód jest trochę bity. Wygląda mi na ślady po sarnie. Zagięta maska i zderzak przedni. Cena jest 12 587zł. To dość tanio a uszkodzenia niewielkie. Jeszcze sprawdziłbym go z mechanikiem. Przebieg jest 113 400 km, czyli nawet spoko jak na 1.6 TDI. Znalazłem go na stronie AutoWraki. Jest to skup uszkodzonych aut. Oferta wygląda całkiem ciekawie. Jeżeli silnik, chłodnica i podłużnice będą całe, to myślę, że godny uwagi. Zawsze to taniej niż nowy ;)

kasia860318
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kasia860318 » 14 lutego 2017, 21:24

Nowy samochód jest zawsze lepszy a dodatkowo jest na gwarancji i można po trzech latach wymienić go na nowy. Ja właśnie tak robię. Słyszał może ktoś z was o takim zabezpieczeniu przed kradzieżą jak system lokalizacji radiowej GanTrack. Znalazłam ostatnio przypadkiem taką stronę i powiem wam, że byłam w szoku jak skutecznie i szybko można odzyskać skradzione auto. Czytałam już trochę na tej stronie i zachęciło mnie to jeszcze coraz bardziej ponieważ jest to system niemal niemożliwy do wykrycia przez złodziej.

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 22 lutego 2017, 19:39

Moim zdaniem lepiej jest kupić samochód uzywany ale trzeba się z tym liczyc, ze cos będzie trzeba do niego dołozyć. U mnie na samym starcie po kupnie trzeba było uporać się z filtrem cząstek stałych. Na szczęście znalazłam firme, która zajmuje się takimi naprawami. Teraz jest juz ok, tylko jeździć!

malgosiamk
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: malgosiamk » 27 lutego 2017, 13:05

My z mężem kupiliśmy również samochód używany ale pierwsze co zrobiliśmy to sprawdziliśmy go u znajomego mechanika.
Na szczęście okazało się, że wszystko jest w porządku:)

Ajlar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Ajlar » 27 lutego 2017, 15:21

Ja tez jestem zwolenniczka kupna auta używanego. Moim zdaniem nowego sie po prostu nie opłaca. No i wiadomo - tak czy siak trzeba sprawdzić auto przed zakupem więc warto albo jechać z kimś kto się zna albo wstawić na warsztat. Ja sie zastanawiam nad kupnem takiej Skody. W sumie można powiedzieć, ze auto prawie nowe. Jak sądzicie, warto takie kupić?

monimm82
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: monimm82 » 3 marca 2017, 13:13

Jak patrze na ceny samochodów nowych to odechciewa mi sie;p Jeżeli ktoś sie zna na samochodach to na pewno lepszym wyborem jest auto używane. Należy jednak zwrócić na markę, żeby w razie czego można było latwo dostać częsci zamiennne. Ja wybrałam forda ponieważ mam blisko siebie sklep gdzie kupuje części.

aniaola37
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: aniaola37 » 19 marca 2017, 11:35

Cieżko stwierdzic. Używane sa dużo tańsze ale jeżeli chcecie mieć spokojną głowę i nie martwić się czy zaraz wam nie umrze na drodze to lepiej wziąć nowy. Obecnie jest wiele kredytów na samochód lub leasingów wiec koszty można fajnie rozłożyć. Ja osobiście korzystam, wiec cieszę się nowiutkim samochodem :)

ODPOWIEDZ