wyprawka dla malucha

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
bilardka
Raczkujący
Raczkujący

Re: wyprawka dla malucha

Post autor: bilardka » 25 października 2020, 17:07

Dla mnie podstawa wyprawki jest lozeczko i odpowiedni materac (kupilam taki https://materacyk.pl/produkt/materac-lateksowy-antyalergic-covers-model-ml1/ ) oraz wozek i fotelik samochodowy. To wieksze wydatki ale bez nich ani rusz :)

mizar
Milczek
Milczek

Post autor: mizar » 28 października 2020, 14:24

porządny wózek to podstawa. my akurat gondole odziedziczyliśmy w spadku po starszym kuzynie ale spacerówkę już kupowaliśmy nową. I postawiliśmy na model Volt Pro z Euro Cart :) jest świetny, starczy w sumie już do końca użytkowania wózka bo jest dla dzieci do 22 kg. system składania wykonany tak by można to było zrobić jedną ręką.

aaana
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Waga

Post autor: aaana » 10 listopada 2020, 19:14

Sporo rzeczy z wyprawki dostałam na baby shower zorganizowanym przez przyjaciółki np. kocyki i otulacz sensillo. Dziadkowie kupili wózek, a ubranka kupowałam w ilościach hurtowych w sieciówkach. Trudno się oprzeć, bo ciuszki niemowlęce są przeurocze ;)

JuliaBed
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: JuliaBed » 23 listopada 2020, 17:13

Mnie chyba najbardziej sen z powiek spędzał wózek. Finalnie jednak zdecydowałam się na anex e/type i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest wygodny, poręczny, solidny, zwrotny i ma dobrą amortyzację.

neverland
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: neverland » 14 grudnia 2020, 20:50

Nie zapominajcie również o żelu na ząbkowanie Viburgel. Bywa i tak, że pierwszy ząb zaczyna się wyrzynać już w 2-3 miesiącu życia.

ewi
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ewi » 29 stycznia 2021, 19:53

ja pamiętam jak mój mały wrócił z szpitala, walczyliśmy o laktację ale nie wiem czy to stres czy jeszcze nie wiem co innego nie udao się za długo utrzymać, malutki zaczął pić z butelki, wybrałam mleko hipp combiotic, dobrze się przyjęło u niego. Hipp ma produkty ekologiczne, gdzieś czytałam, że mają wentrzne normy nawet bardziej restrykcyjne niż zakłaaja przepisy produktów eko

Nora
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Nora » 31 stycznia 2021, 00:46

U nas też Hipp bio Combiotik (ma certyfikat ekologiczny), wprawdzie karmiłam piersią 6 miesięcy, później przeszliśmy bardzo płynnie na to mleko. Bez jakichkolwiek rewolucji.

marina
Milczek
Milczek

Post autor: marina » 10 lutego 2021, 12:25

Jeśli chodzi o mleko początkowe to my stosujemy od początku Bebilon AR ProExpert. Mały miał straszne problemy z ulewaniem dlatego wybraliśmy to mleko i dzięki Bogu ulewanie się skończyło. Zazwyczaj kupuję to mleko w DOZie, nigdy nie było problemów z dostępnością.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 10 lutego 2021, 12:26

A my właśnie tak jak poprzedniczka przeszliśmy na Hipp Combiotik i jesteśmy zadowoleni bo w składzie ma prebiotyki i probiotyki, córka się po nim bardzo dobrze czuje, nie ma żadnych problemów z ulewaniem czy wzdęciami.

quiqui
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: quiqui » 14 lutego 2021, 16:40

dobrze mieć pod ręką probiotyki, multilac baby ma bezpieczny skład, wygodnie się go podaje, w aptece można kupić w dwupaku, wychodzi jeszcze taniej

Kamilla36
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Kamilla36 » 18 lutego 2021, 22:19

Na pewno nie może zabraknąć w niej wózka. Ja długo szukałam odpowiedniego aż ostatecznie zdecydowałam się na EasyGo Optimo. Świetny wózek w dobrej cenie! Ma przekładane siedzisko i gondolę i super amortyzację, dzięki której dziecko wciąż przesypia spacery.

Nora
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Nora » 22 lutego 2021, 17:52

Z tego co kojarzę tych kropli Multilac Baby nie trzeba przechowywać w lodówce, prawda? Szukam czegoś dla swojej córki, ile razy dziennie trzeba podać dziecku?

cebulsia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: cebulsia » 27 lutego 2021, 17:36

jakie pieluszki kupujecie dla swoich dzieci? Przy starszaku sprawdziły mi się huggies, teraz pewnie też te pieluchy kupię. Są fajnej jakości, dobrze chłoną i nie miałam żadnego problemu z odparzeniami czy wysypkami.

ODPOWIEDZ