Ogrzewanie w domu

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
aleksandrak
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Lew

Ogrzewanie w domu

Post autor: aleksandrak » 16 września 2018, 08:35

Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się ogrzewanie gazem, jeżeli budujemy dom od podstaw to ma to sens. Zalet jest wiele i mysle ze skorzystamy z usług firmy. Firma oferuje kompleskowe usługi i doradztwo od a do z. Raz, że takie rozwiązanie jest po prostu ekologiczne. Dwa, że wygodne bo instalacja jest bezobsługowa. Mamy jedną instalację do ogrzewania oraz kuchni gazowej. Nie widzę w sumie żadnych minusów związanych z ogrzewaniem gazowym. Koszty aktualnie sa zbliżone do ogrzewania domu ekogroszkiem, a nie musimy nic robić.

kinga5
Raczkujący
Raczkujący

Re: Ogrzewanie w domu

Post autor: kinga5 » 7 listopada 2018, 09:47

A my zdecydowaliśmy się jednak na piec wolnostojący. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że w przeciwieństwie do kominka, o którym zawsze marzyłam, nie ma konieczności ustawiania go pod ścianą. Mamy niestety bardzo nieustawne pomieszczenie, więc o kominku mogłam tylko pomarzyć. Piece wolnostojące natomiast świetnie odwzorowują klimat kominka i pięknie się prezentują. Ja ze swojej strony mogę śmiało polecić to rozwiązanie. Wystarczy zadbać o odpowiednią dystrybucję gorącego powietrza i można spokojnie ogrzać nim cały dom. Jeśli się zdecydujesz, to zajrzyj sobie do Galerii Kominków. Mają bardzo szeroki asortyment i atrakcyjne ceny, więc myślę, że warto. :)

Brutus25
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Brutus25 » 19 listopada 2018, 10:37

Mi się wydaje że dobrym ogrzewaniem będzie gazowe, ale tylko w tym przypadku gdy posiadamy własny zbiornik a gaz i nie musimy sie martwić o cenę gazu z sieci.

gosiaczek
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: gosiaczek » 23 listopada 2018, 16:26

Mnie maz teraz namowil na te panele na podczerwien - poczatkowo nie bylam w ogole przekonana, ale okazalo sie, ze to naprawde fajne rozwiazanie i wreszcie nie ogrzewamy podlogi sasiadowi tylko w calym mieszkaniu jest rownomiernie nagrzane

kamczatka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kamczatka » 30 listopada 2018, 22:01

U nas za to kociol na pellet 5tej klasy z piecbuda - naprawde dobrze sie sprawdza, swietnie grzeje, koszty nie sa duze, a dzieki temu ze to 5ka to dostalismy dofinansowanie :)

MartaMM
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: MartaMM » 17 stycznia 2019, 21:04

My grzejemy prądem. W niedalekiej przyszłości planujemy jeszcze instalację ogniw fotowoltaicznych więc rachunki będą jeszcze korzystniejsze. Choć ja miałam obawy co w razie awarii... Dlatego postanowiliśmy zamówić sobie agregat z kruzera, teraz jesteśmy zabezpieczeni w razie jakiejś awarii.

Hućkowski
Milczek
Milczek

Post autor: Hućkowski » 3 lutego 2019, 15:18

Sporo było u nas zastanawiania jaki pellet powinnismy wybrać bo wiedzielismy, ze już na taki opał chcemy się zdecydować.Wiem, że warto szukać opini w internecie jaki bedzie dobry pellet , które bardzo nam pomogły przy wyborze wielu rzeczy. Teraz z doświadczenie wiem, ze warto wybrać pellet.

Olgusia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Olgusia » 1 marca 2019, 10:53

Zerknij do nich Ratgar, jest to firma z dużym doświadczeniem w montażu i projektowaniu kotłowni. My w zeszłym roku korzystaliśmy z ich pomocy i współpraca rewelacyjna.

Olkka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Olkka » 15 marca 2019, 15:24

MartaMM pisze:
17 stycznia 2019, 21:04
My grzejemy prądem. W niedalekiej przyszłości planujemy jeszcze instalację ogniw fotowoltaicznych więc rachunki będą jeszcze korzystniejsze. Choć ja miałam obawy co w razie awarii... Dlatego postanowiliśmy zamówić sobie agregat z kruzera, teraz jesteśmy zabezpieczeni w razie jakiejś awarii.
U nas jest podobnie. Też grzejemy prądem i na wypadek awarii mamy w domu agregat kruzera. Choć jak na razie to jedyne kiedy był nam potrzebny to w lecie, po straszliwej burzy, która zakończyła się awarią prądu. Ale jak wiadomo, lepiej zapobiegać...;)

Amelia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Amelia » 26 marca 2019, 14:23

Z tego co się orientowałam na temat różnych systemów grzewczych to jednak najtaniej wychodzi ogrzewanie gazowe. I to zarówno jeśli chodzi o montaż całej instalacji, jak i później o użytkowanie. Znam parę osób, które ogrzewają prądem - koszty sa sporo większe. U moich rodziców jest natomiast ogrzewanie gazowe i jest bardzo wygodne (w pewnym wieku to jest bardzo istotna sprawa) i ekonomiczne. Na pewno na koszty ma wpływ rodzaju kotła. Rodzice mają kocioł firmy Bongioanni, model Play i jestem z wyboru kotła zadowolony. Kocioł ma kompaktowe wymiary, i ponieważ to kocioł kondensacyjny to naprawdę jest oszczędny.

Olgusia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Olgusia » 24 września 2019, 19:00

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to polecam ogrzewanie gazowe, które naprawdę świetnie się sprawdzi w domach jednorodzinnych. Jeśli szukacie jeszcze montażysty do zamontowania pieca to z czystym sumieniem polecam firmę ratgar. Korzystałam z ich pomocy w zeszłym roku, współpraca bez jakichkolwiek problemów polecam.

aleksandrak
Milczek
Milczek

Post autor: aleksandrak » 8 listopada 2019, 12:12

Jestem ciekawa jakie macie ogrzewanie w domu, zamierzamy budowac dom i sie zastanawiam. Chce wybrac albo ogrzewanie gazowe albo elektryczne, jednak wiekszość osób odradza mi ogrzewanie elektryczne ze względu na duże rachunki. Póki co mieszkamu w starym niedocieplonym domu i konieczne jest dodatkowe ogrzewanie, zakupiłam grzejnik konwektorowy http://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ms_7713 Sprawdza sie bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Skyler White
Milczek
Milczek
Kontakt:

Post autor: Skyler White » 12 listopada 2019, 13:39

Dzisiaj warto postawić na jakieś ekologiczne sposoby ogrzewania.
https://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.

Majkaaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Majkaaa » 19 listopada 2019, 14:31

My grzejemy prądem i jesteśmy zadowoleni. Dla świetnego spokoju dokupiliśmy jeszcze ostatnio agregat z kruzera- na wypadek awarii lepiej być zabezpieczonym:) A taki sprzęt przydaje się również przy pracach polowych.

ODPOWIEDZ