Dbanie o zęby

Pogaduszki na te wzniosłe i mniej ważne tematy. Rozmawiamy tutaj o różnych ciekawych tematach, nauce, medycynie, wiadomościach dnia i nocy.
Hućkowski
Milczek
Milczek

Dbanie o zęby

Post autor: Hućkowski » 16 kwietnia 2018, 15:10

W jaki sposób wy dbacie o swoje zęby ? Korzystacie z płynów do higieny jamy ustnej ? Na pewno każdy z was wie jak wazne jest to by odpowiednio o nasze zęby zadbać. Myje je regularnie ale zastanawiam się właśnie nad płynem. Moi zajomi korzystają z takiego rozwiązania i bardzo sobie chwalą.

AnnaAgata
Raczkujący
Raczkujący

Re: Dbanie o zęby

Post autor: AnnaAgata » 16 kwietnia 2018, 20:43

Nigdy nie używałam płynu do płukania ust lecz używam nici dentystycznej. Zastanawiam się czym powinnam myć zęby żeby było lepiej wyszczotkowane? Stawiacie na szczoteczkę elektryczną czy zwykłą?

aczii
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: aczii » 16 kwietnia 2018, 21:56

Trzeba dbać o zęby, to nic dziwnego nie jest.

Oliwia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Oliwia » 18 kwietnia 2018, 09:51

Odpowiednia, wybielająca pasat, do tego preparat wspomagający wybielanie i płyn do płukania jamy ustnej. Jeśli che się utrzymać w mają białe, naturalne zęby i przy okazji nie uszkodzić sobie szkliwa. Zawsze trzeba jednak używać pasty z fluorem. Do tego właśnie należy pamiętać o systematyczność w ich czyszczeniu.

Ajlar
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Ajlar » 25 lipca 2018, 18:53

Moim zdaniem nie tylko codzienna pielęgnacja zębów jest ważna ale także regularne wizyty u stomatologa. Przegląd zębów powinno robić się przynajmniej dwa razy w roku. Moja dentystka zawsze mi powtarza, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zresztą, kto przeżył ból zęba ten wie co mam na myśli.

kfap
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: kfap » 2 września 2018, 11:07

Zgadzam się z Wami, przede wszystkim ze wpisem o wizytach u dentystów. Jednak odnośnie wybielania, to samym płynem oraz szczotkowaniem nie osiągniemy za wiele. Mój stomatolog polecił mi zakupić w tym celu węgiel aktywny ze strony https://starsmile.pl/produkt/coco-white ... ny-wegiel/ i szczerze mogę Wam powiedzieć, ze efekty widać już po kilku dniach :) Cieszę się, że nie zdecydowałem się na specjalistyczny zabieg, bo zaoszczędziłam sporo pieniędzy, a biały uśmiech i tak mam :)

ODPOWIEDZ