soczewki

Open Source to coś więcej niż wolne i otwarte oprogramowanie. To styl bycia, altruizm oraz chęć dzielenia się wiedzą. Rozmawiamy tutaj o Linuksie, Uniksie oraz innych tego typu systemach.
daros123
Raczkujący
Raczkujący

Re: soczewki

Post autor: daros123 » 24 listopada 2017, 10:49

Wydaje mi się, że nie masz po co zmieniać koloru oczu ale to tylko moje zdanie ;)

pendrajf
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: pendrajf » 5 grudnia 2017, 23:31

Ja noszę soczewki całodobowe i to z nich jestem zadowolona najbardziej :) kolorowe też są ok, ale jednak zdecydowanie bardziej pasują mi te soczewki całodobowe. Są najwygodniejsze w użytkowaniu i nie mam po nich suchych oczu :D

soloos
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: soloos » 11 grudnia 2017, 14:42

Ja również jestem zdania, że nie powinnaś zmieniać koloru oczu jeśli masz niebieskie :)

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 18 grudnia 2017, 16:34

Jesli ktos chce sprobowac zmienic kolor oczu soczewkami - to mozna to w prosty i stosunkowo tani sposob uczynic. Spojrzcie sami: optiland.pl/soczewki-kolorowe - komplet soczewek to kilkadziesiat zlotych, a wzorow i kolorow - maja multum na stanie.

needa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: needa » 3 stycznia 2018, 10:55

Wydaje mi się, że to nie najlpeszy pomysł :P Ale to tylko moje zdanie :)

ElizabethB
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 0

Post autor: ElizabethB » 19 stycznia 2018, 20:35

Moim zdaniem zmiana koloru oczu przy pomocy soczewek to taka zabawa dla nastolatek, które w dodatku nie wiedzą co to jest wada wzroku i wszystko traktują lekko. Dla mnie soczewki natomiast to niejako gwarancja normalności. Od wielu lat ma wadę wzroku, dokładnie astygmatyzm i dlatego soczewki traktuje bardzo poważnie. Umożliwiają mi one normalne, aktywne, życie, które w okularach jest jednak znacznie utrudnione (szczególnie jeśli jest się młodą osobą). Ale nie oszukujmy się, najlepiej by było, gdybym nie musiała ich nosić, tak więc nie rozumiem, gdy ktoś zakłada sobie soczewki dla zabawy.

jakobs
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: jakobs » 25 stycznia 2018, 17:57

Ja na twoim miejscu spróbowałbym chyba z zielonymi soczewkami :)

Filozofia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Filozofia » 6 lutego 2018, 18:35

Niedrogie soczewki widziałam dziś na stronie eyewear24.net. W porównaniu z moim lokalnym rynkiem są nawet bardzo tanie. Znalazłam również dla córki, która ma astygmatyzm, dla mnie to nowość, pierwszy raz widzę, a ona tak bardzo nie lubi okularów. Zapytam okulistę co i jak i jej zamówię.

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 17 kwietnia 2018, 20:07

Warto również pamiętać o właściwej pielęgnacji soczewek, tak aby mogły nam służyć znacznie dłużej. Ja osobiście bardzo cenię sobie zestawy, ponieważ wychodzą znacznie korzystniej aniżeli zakup każdego produktu z osobna. Zresztą nie widziałam nigdzie tak atrakcyjnych cen jak w tym sklepie.

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 14 maja 2018, 10:41

W przypadku operacji zaćmy wybiera się soczewkę wewnątrzagałkową (najlepiej marki Alcon albo Zeiss). Najgorzej, jeśli byliście zapisani na zabieg w ramach NFZ, a szpital stracił kontrakt. Wtedy trafiacie na szary koniec kolejki do innej placówki i czas oczekiwania na operację się wydłuża do znowu kilku lat :/ Zamiast tego, warto jechać do Czech na zabieg usunięcia zaćmy, bo tam przyjmą Was od ręki. Popatrzcie na stronie kliniki renomowanej PROVISUS w Czechach, a w ramach refundacji NFZ możecie wybrać soczewkę wewnątrzagałkową, macie ubezpieczenie, opiekę polskich lekarzy, leki osłonowe w cenie zabiegu etc.

Hućkowski
Milczek
Milczek

Post autor: Hućkowski » 6 lipca 2018, 14:03

Nie od dziś noszę soczewki. Nie ma co, praca wymagająca dużego skupienia. Mimo, że jest tyle firm produkujących soczewki cięzko znaleźć czasami tą najlepszą. Dużą różnorodność skupia https://optiland.pl/soczewki/1 gdzie można znaleźć soczewki i okulary korekcyjne dla każdej osoby. Spośród bogatej oferty każdy dostanie to co szuka.

ODPOWIEDZ