Sklep internetowy?

Macie jakieś pomysły na biznes, napiszcie nam o nich.
megy
Raczkujący
Raczkujący

Sklep internetowy?

Post autor: megy » 2 listopada 2017, 16:06

Czy stworzenie, rozwój i promocja e-sklepu to skomplikowany i kosztowny proces? Ktoś z was zajmuje się e-biznesem? Zastanawiam się nad stworzeniem sklepu z butami dla dzieci. Nie wiem tylko, czy każda hurtownia butów dziecięcych oferuje możliwość współpracy na zasadzie dropshippingu. Jak to wygląda od kuchni?

ela677
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Re: Sklep internetowy?

Post autor: ela677 » 6 listopada 2017, 21:00

Moim zdaniem to dobry pomysł, pod warunkiem, że postawisz na dobrą jakość butów. W sklepie bardzo przydaje się chat online. Dzięki temu klienci mogą dopytać się o rozmiar, czy kolor, a Ty zorientujesz się w zapotrzebowaniu.

uajka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion
Kontakt:

Post autor: uajka » 7 listopada 2017, 17:22

Jeśli oferta sklepu ma dużą konkurencję to jego wypromowanie może pochłonąć sporo czasu i pieniędzy. Jeśli chodzi o dropshipping to mam wątpliwości, że sprzedaje się i reklamuje towar, którego nawet nie widzimy.

maciej_adhd
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: maciej_adhd » 7 listopada 2017, 23:26

No właśnie, tutaj konkurencja jest niestety bardzo duża...

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 25 listopada 2017, 14:12

Jeśli mogę Ci doradzić jeśli chodzi o proces tworzenia np. strony internetowej sklepu, to nie zapomnij też o podpięciu narzędzia do płatności online. Klienci przecież najchętniej płacą za zakupy drogą online. Ta firma bluemedia.pl podpina takie narzędzie, które obejmuje m.in.płatności Pay by link, szybkie przelewy, BLIK, karty płatnicze i wsparcie komunikacyjne SMS.

TadeoMateo
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: TadeoMateo » 2 grudnia 2017, 12:18

Dobrze zbudowana strona internetowa jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Nie ma nic gorszego niż chaotyczna i nieczytelna strona, na której klient nie może nic znaleźć. Dlatego przy zakładaniu strony lub sklepu internetowego powinniśmy posiadać odpowiednie nakłady na jej założenie. Sam sklep internetowy to nie wszystko. Później powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej reklamie internetowej.

Awatar użytkownika
Artio
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Artio » 18 grudnia 2017, 08:21

Jak najbardziej sklep internetowy, to może być ciekawy zamysł na biznes. Oczywiście pod warunkiem, iż mamy na ten temat jakiekolwiek pojęcie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, iż nawet najbardziej atrakcyjny sklep internetowy nie zagwarantuje nam sukcesu bez działań typowo SEO. Promocja i marketing internetowy, wpływają na jego rozpoznawalność a nawet pozwalają na dotarcie do potencjalnego odbiorcy.
W życiu trafisz nieraz na ludzi, którzy mówią zawsze odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili. Ale w ostatecznym rozrachunku musisz ich sądzić po czynach. Liczą się czyny, nie słowa.

snieg
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: snieg » 18 grudnia 2017, 10:15

Dobry pomysł, tylko musisz się zastanowić czy ma być duży, żeby klienci nie musieli zbyt długo czekać na dostawę. Jak duży magazyn to i wózki widłowe, jak wózki to opony do nich - taka reakcja łańcuchowa. Tak czy inaczej warto zapoznać się zawczasu z tematem.

Irmina30
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Irmina30 » 18 grudnia 2017, 16:23

Na pewno bedziesz musiala postawic gdzies swoj sklep - musi to byc stabilna i zawsze dostepna platforma - czyli juz raczej VPS. Jesli nie czujesz sie mocno w tematach informatycznych, to najtansza i najprostsza opcja bedzie wykup uslugi zwanej managed vps - np firma Statnet ma taka w swojej ofercie - w skrocie - otrzymujesz juz gotowa, skonfigurowana platforme, na ktorej mozesz postawic swoj sklep. I oczywiscie wsparcie administratorow.

elabarbara
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: elabarbara » 20 grudnia 2017, 13:45

Warto też pomyśleć o opakowaniach, Przecież musisz zapakować rzeczy do wysyłki :) Dobre opakowania produkuje centrumpakowania.com. Maja różne rozmiary także te nietypowe. Bardzo terminowa firma. Warto zajrzeć i zobaczyć oferty produkcji opakowań. Zobacz sobie z resztą sama a na pewno coś ciekawego znajdziesz.

Toska
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Toska » 23 grudnia 2017, 15:50

Też myślę o sklepie internetowym. Na horstsc.pl znajdziesz hurtownię wielobranżową Jeśli też myślisz o sklepie online to warto tam zajrzeć. Z tego co widziałam wybór jest bardzo duży a ceny konkurencyjne.
W dzisiejszych czasach chyba najlepiej korzystać z hurtowni online.

kfap
Milczek
Milczek
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: kfap » 29 grudnia 2017, 19:22

Sklep internetowy to najlepszy pomysł na biznes! Przynajmniej moim zdaniem, bo mój sklep przynosi świetne zyski :D Oczywiście nie tworzyłem go sam, tylko poszedłem z pomysłem i planem na sklep do agencji interaktywnej, która zajęła się stworzeniem strony mojego sklepu :) Wyszło naprawdę świetnie, co zresztą pokazują słupki sprzedażowe.

Luizz474
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Luizz474 » 3 stycznia 2018, 11:37

Pomysł posiadania sklepu internetowego jest oczywiście bardzo dobry. Według mnie jedną z podstawowych rzeczy podczas jego prowadzenia jest zapewnienie pewnej komunikacji i bezpieczeństwa danych. Służy temu certyfikat SSL. Przy jego wdrożeniu do istniejącego sklepu należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Doskonale opisuje je artykuł: ideo.pl/firma/o-nas/nasze-publikacje/jak-wdrozyc-certyfikat-ssl-bez-strat-w-pozycjonowaniu-seo,101.html . Bardzo ciekawy materiał, który powinien być przeczytany przez każdego posiadacza sklepu internetowego. ;)

ebev
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ebev » 19 stycznia 2018, 14:33

Cześć, otwieram własny nowy biznes związany z rolnictwem, dokładnie sklep internetowy i będę potrzebował dużej ilości opakowań zdatnych do recyklingu.

ZuzannaKa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ZuzannaKa » 20 stycznia 2018, 15:59

Jeśli jesteś na początku zakładania własnej firmy czy chociażby już rozkręcasz swój biznes, to warto być na bieżąco ze zmianami jakie w tym roku się pojawiły dla podatników VAT.

ODPOWIEDZ