Wypalenie w pracy

Macie jakieś pomysły na biznes, napiszcie nam o nich.
Mareczek
Milczek
Milczek

Wypalenie w pracy

Post autor: Mareczek » 7 sierpnia 2016, 19:27

Po jakimś czasie nastąpiło to i u mnie, mówię tutaj o wypaleniu w pracy. Pewnie wiecie o co mi chodzi? Nie chce mi się tego już dalej robić, jakoś mi nie sprawia praca zadowolenia. Czy to musi tak być, ze po pewnym czasie jesteśmy wypaleni w pracy?
Kobiety i biznes.

laguna
Bywalec
Bywalec

Re: Wypalenie w pracy

Post autor: laguna » 27 listopada 2016, 14:22

W takiej sytuacji można pomyśleć o czymś szalonym, na przykład o rzuceniu tej pracy :) I pójściu gdzie indziej. Można na przykład zostać sprzątaczką, do tego nie wymaga się kwalifikacji. Wystarczy zarejestrować się na takiej stronie jak Pozamiatane. To co? :)

komi
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: komi » 29 marca 2017, 18:54

W takim przypadku uważam, że warto udać się do psychologa. Terapia na pewno dobrze zrobi.

kasiakasia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kasiakasia » 5 października 2017, 16:13

Przechodziłam przez to rok temu... Ale słyszałam, że w tym roku można jechać na Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017 i tam dostać porządnego kopa do dalszej pracy :)

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: greemsy » 15 stycznia 2018, 11:46

Myślę, że w takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być zapisanie się na jakichś kurs lub szkolenie. Ja również miałem taki okres w życiu i nie wiedziałem co z sobą zrobić, aż zapisałem się na szkolenie. Ten program rozwojowy pokazał mi nowe światło na niektóre sprawy. Dzięki temu mam masę nowych pomysłów i w pewnych sytuacjach naprawdę się to przydaję ;)

megy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: megy » 17 stycznia 2018, 09:27

To chyba normalne zjawisko i bardzo często spotykane. Ale jeśli czujesz, że zaczynasz się wypalać to pierwszą osobą jaka powinna udzielić Ci pomocy jest Twój szef. Wiele firm właśnie w związku z tym by uniknąć wypalenia pracowników wysyłają ich na różnego rodzaju szkolenia i warsztaty i dzięki temu mogą migrować ich do innych zadań, które na nowo zaczynają budzić "fascynacje". Moja firma ostatnio mój dział wysłała na takie szkolenie pracowników, po nim zostało przeniesionych do innego działy by zminimalizować efekty znużenia.

ZuzannaKa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ZuzannaKa » 20 stycznia 2018, 15:29

Zdecydowanie chyba większość osób to dotyka po wielu latach pracy w jednym miejscu, jednak nie każdy jest gotowy, aby z tym coś zrobić. Może pomyśl o własnej działalności, jeśli wiele lat przepracowałeś na jednym stanowisku, to na pewno jesteś już dobrym specjalistą w swojej dziedzinie i może właśnie prowadzenie własnej firmy da Ci satysfakcję.

yuremp
Milczek
Milczek

Post autor: yuremp » 31 stycznia 2018, 16:18

TO w takim przypadku warto poszukać po prostu innej pracy. Dzisiaj istnieje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Warto je wykorzystywać, ponieważ wypalenie w pracy to jedna z najgorszych rzeczy, których można doświadczyć. Wiem coś o tym.

mizar
Milczek
Milczek

Post autor: mizar » 6 lutego 2018, 17:14

I u mnie po kilkunstu latach pracy w jednej firmie pojawiło się uczucie totalnego wypalenia... Nie miałam ochoty wstawać codziennie do pracy i wtedy pomysłałam, że to idealny moment na zmianę pracy. Od zawsze chciałam zastać managerem artystycznym. Poszukałam dobrej firmy szkoleniowej i tak trafiłam na szkolenie w EMTG. Świetna atmosfera, dużo praktycznej wiedzy podanej w przystępny sposób. Wiem, że organizują wiele ciekawych szkoleń, może warto pójść tym tropem ?

slither
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Post autor: slither » 11 kwietnia 2018, 15:08

Niestety, takie mamy czasy, że raczej każdego dopada w końcu wypalenie zawodowe. Mój brat ma na to bardzo dobry patent. Dość często (co 5-7 lat, lub jak czuje, że w pracy się nie realizuje to wcześniej) zmienia pracę. Zawsze starannie wybiera nowego pracodawcę. Teraz też jest na etapie szukania pracy i znalazł ciekawe dla siebie oferty. Bardzo dobre warunki pracy oferują, zresztą brat ich kojarzy bo pracuje tam jakiś jego znajomy i bardzo sobie chwali tę firmę. Brat już wysłał CV i czeka teraz na ich odpowiedź. Choć jest dobrej myśli, bo ma duże doświadczenie i osiągnięcia jeśli chodzi o sprzedaż.

samoa
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: samoa » 27 kwietnia 2018, 10:08

Zapobieganie wypaleniu zawodowemu leży w kwestii zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Ja myślę, że zamiast na starcie zastanawiać się nad zmianą pracy, warto zainwestować w szkolenia, które pomagają przezwyciężyć zjawisko wypalenia zawodowego oraz uczą jak rozbudzać w sobie motywację. Co uważacie? Można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego coacha, który popracuje z Nami nad rozwojem osobistym/ samozaparciem/ motywacją. Polecam skorzystać w tym celu z usług Pana Rafała: rafalszrajnert.pl. To doskonały trener biznesu, z wielką wiedzą, Przyjemnie się z nim współpracuje!

Awatar użytkownika
marynka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: marynka » 31 maja 2018, 16:41

Jak czujemy, że jest jakieś wypalenie, najlepiej jest wziąć urlop i w zaciszu domowym odpocząć i przemyśleć, czy faktycznie tak jest. W pracy trzeba myśleć o wielu rzeczach naraz i nie ma w niej warunków ani czasu na takie refleksje, ale i tak zauważa się wiele rzeczy, które można odtworzyć w domu. Jeśli ten problem rzeczywiście istnieje, warto się zastanowić, czy jest sposób, by to jakoś zmienić - zmienić stanowisko, kompetencje, a jeśli to nic nie przyniesie, wtedy można szukać jakichś kursów dokształcających i potem zmienić zawód. Rzadko kto pracuje do końca życia w jednej firmie w jednym zawodzie i dzisiaj trzeba być elastycznych i gotowym na zmiany. Nie ma w tym nic złego.

rakcja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: rakcja » 22 lutego 2021, 15:39

Mój mąż przechodzi do całkowicie innej branży niż dotąd pracował. Zacznie naukę tutaj - viessmann.ovh
Kierunek - technik chłodnictwa i klimatyzacji. Dotąd całkiem nieźle zarabiał, ale robił coś całkowicie odległego od jego zainteresowań. Męczył się w pracy. Sama nie wiem, czy dobrze wybrał, ale oby tak było. Zawsze to jednak konkretny zawód w ręku.

ODPOWIEDZ