Własna restauracja

Macie jakieś pomysły na biznes, napiszcie nam o nich.
adelka78
Raczkujący
Raczkujący

Własna restauracja

Post autor: adelka78 » 11 listopada 2017, 15:40

Czy ma tu ktoś swoją restaurację ? Chodzi mi o odzież dla pracowników. Czy taka odzież jak spodnie kucharskie itp jest obowiązkowa ? Musi być już na starcie, czy można zakupić dopiero po jakimś czasie?

histeryczka66
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Własna restauracja

Post autor: histeryczka66 » 17 grudnia 2017, 22:04

Lepiej żeby była ale musu nie ma. A resztę rzeczy już masz? nie zapomnij o dobrych zmywarkach bo nam raz padła, ale teraz mam już z winterhalter to porządnie i świetnie działają

Awatar użytkownika
Artio
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Artio » 18 grudnia 2017, 08:07

Oczywiście, iż odzież dla pracowników zapewnia pracodawca. W przypadku restauracji, kontrola sanepidu czy inspekcji pracy może nas wiele kosztować. Istnieje jeszcze możliwość wypłacenia ekwiwalentu, ale coraz rzadziej się to stosuje. Odzież dla pracowników w restauracji, musi być odpowiednia pod kątem realizowanych zadań czy też swoistych czynności.
W życiu trafisz nieraz na ludzi, którzy mówią zawsze odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili. Ale w ostatecznym rozrachunku musisz ich sądzić po czynach. Liczą się czyny, nie słowa.

kfap
Milczek
Milczek

Post autor: kfap » 4 stycznia 2018, 17:01

Ja mam własną pizzerię :) Pracownicy chodzą u mnie w koszulkach firmowych a kucharze w fartuszkach. Ale jak zaczynasz prowadzić własną knajpkę, to najpierw powinnaś zastanowić się nad sprzętem. Ja jako że mam pizzerię, to zainwestowałam w porządny piec do pizzy. Tam znalazłam najtaniej piec, który już dawno sobie upatrzyłam ;) A sprzęt to właściwie podstawa i od tego należy zacząć :) Bez dobrego wyposażenia kuchni nie ma co nawet myśleć o dobrej restauracji :)

pryszniczek
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: pryszniczek » 8 stycznia 2018, 18:26

A powiedz mi, czy nie myślałeś może o tym, że przydaliby Ci się w restauracji pracownicy z Ukrainy? Zawsze chyba lepiej mieć na restauracji kogoś, kto ma obycie w kuchni międzynarodowej, wtedy wiesz przynajmniej, że Twoja restauracja może serwować naprawdę bardzo dobrej jakości posiłki :)

Awatar użytkownika
Skyler White
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: Skyler White » 11 stycznia 2018, 14:37

Prowadzenie własnej restauracji nie jest niestety takie proste. Na uwadze należy mieć bowiem wiele istotnych kwestii. ;)
http://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.

gosiaczek
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: gosiaczek » 20 stycznia 2018, 17:40

Pomyśl o dobrej promocji dla restauracji, niech się ludzie dowiedzą że jest taki lokal w okolicy, na przykład u nas mieliśmy takie gadżety.

muse
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: muse » 12 marca 2018, 21:00

Ostatnio uznałem, że muszę zmienić jakoś wystrój mojej restauracji, zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. Uznałem, że kupię kila nowych rzeczy, wczoraj na przykład zamówiłem przez internet krzesła Pedrali. Jutro jeszcze zamówię jakiś nowy ekspres do kawy, potem szybki remont i będzie o wiele lepiej

ZuzannaKa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ZuzannaKa » 26 marca 2018, 10:53

Ja mam pytanie do osób, które już prowadzą własną restauracje. Gdzie zaopatrujecie się w świeże produkty takie jak ryby i owoce morza? Każdy z nas przecież wiem, że jakość tych produktów jest niesamowicie istotna, jeśli chodzi o smak potraw i to, aby goście restauracji je doceniali. Ja mam na oku tę firmę Paoloni, zajmują się sprzedażą właśnie ryb i owoców morza, importują jedynie najlepsze produkty, kupowaliście może już u nich?

Awatar użytkownika
anula1205
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: anula1205 » 11 kwietnia 2018, 14:33

Tak jak ktoś tu wcześniej wspomniał: najważniejszy jest sprzęt w lokalu. Ja sama ostatnio musiałam doradzić w kupieniu pieca konwekcyjno-parowego i miałam dylemat czy wybrać markę Unox czy Hendi, ale ostatecznie wybrałam pierwszy model. A wracając do twojego pytania... O ubrania pracowników dbasz Ty i Ty je musisz im zapewnić. Nie radzę też na nich oszczędzać, podobnie jak w przypadku sprzętu do restauracji, tak i w tej kwestii bardzo ważna jest jakość.

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 25 kwietnia 2018, 09:05

Nie zapomnijcie również o terminalu. Uważam, że w każdej nowoczesnej restauracji jest to wręcz obowiązek, aby takowy terminal posiadać. Zresztą, większość klientów płaci kartą, a nie gotówką.

bodyandsoul2
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: bodyandsoul2 » 17 maja 2018, 18:51

W restauracji ważny jest zarówno design jak i komfort :) Dlatego jak wybierałam krzesła restauracyjne to zwracałam uwagę na to, aby były ładne i modne a przy tym solidne i wygodne. Znalazłam dokładnie takie o jakie mi chodziło na internecie i tam właśnie je zamawiałam.

finka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: finka » 15 lipca 2018, 21:33

pryszniczek pisze:
8 stycznia 2018, 18:26
A powiedz mi, czy nie myślałeś może o tym, że przydaliby Ci się w restauracji pracownicy z Ukrainy? Zawsze chyba lepiej mieć na restauracji kogoś, kto ma obycie w kuchni międzynarodowej, wtedy wiesz przynajmniej, że Twoja restauracja może serwować naprawdę bardzo dobrej jakości posiłki :)
Masz rację, obcokrajowiec w tym przypadku to bardzo dobry pomysł. Tylko jak znaleźć pracownika z Ukriany, który będzie chciał pracować i będzie robił to dobrze? Niby Polacy narzekają ze nie ma pracy, a jak przyjdzie co do czego-to nie ma komu pracować i trzeba zatrudniać obcokrajowców....

Awatar użytkownika
Marla Singer
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Marla Singer » 19 lipca 2018, 11:14

Na pewno fajnie jest mieć możliwość prowadzenia własnej restauracji, choć z wieloma trudnościami na pewno trzeba się borykać. Według mnie dość istotną rolę odgrywa przede wszystkim odpowiednie wyposażenie gastronomiczne. Podstawą są zwłaszcza kuchnie gastronomiczne, zmywarki, różnego rodzaju meble ze stali nierdzewnej, czy nawet podstawowe akcesoria kuchenne. Mając taki sprzęt i odpowiednią ekipę pracowników, z łatwością osiągnąć można sukces. ;)
"When you wake up in a different place at a different time, can you wake up as a different person?"

samoa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: samoa » 13 sierpnia 2018, 10:01

Mój znajomy zakładał własną firmę cateringową. To całkiem dochodowe zajęcie, bo Polacy z roku na rok coraz więcej pieniędzy przeznaczają na zakup gotowych posiłków, zamiast przygotowywać je samodzielnie. Jednocześnie panuje też moda na zdrowe żywienie, więc popyt na taki interes będzie. Kolega codziennej pracy nie wyobraża sobie bez chociażby naczyń do zgrzewu, w których higienicznie dostarcza posiłki na dowóz. Wiem, że wszystko hurtowo zamawia na stronie https://www.lideropakowania.pl/pojemnik ... rzewu.html . Kupował u nich też urządzenie, które zgrzewa folią takie pojemniki. Miej ten kontakt pod ręką, bo akurat może i Tobie się przyda takie wyposażenie dla restauracji.

ODPOWIEDZ