Otwarcie przedszkola

Macie jakieś pomysły na biznes, napiszcie nam o nich.
slither
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Strzelec

Otwarcie przedszkola

Post autor: slither » 15 marca 2018, 19:48

Od jakiegoś czasu planuję otworzyć prywatne przedszkole. Mam już wynajęty budynek, w którym będzie się ono mieścić. I teraz go dostosowuję do wymagań, jakie musi spełnić przedszkole oraz wyposażam. Znalazłam w sieci stronę - mojebambino.pl, na której można w dobrej cenie kupić praktycznie wszystko do przedszkola, tzn. mebelki, zabawki, szafki do szatni itp. Bardzo mi się podobają, wyglądają solidnie ale i estetycznie, no i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Jednak chciałam spytać, czy któraś może już czasem coś od nich kupowała i może doradzić, czy faktycznie jest to godna zaufania firma?

niemkka
Raczkujący
Raczkujący

Re: Otwarcie przedszkola

Post autor: niemkka » 19 marca 2018, 00:13

Ja zaproponowałam ostatnio na zebraniu, aby zrzucić się na nowe huśtawki dla przedszkola :) Poczytałam nawet trochę i wiem mniej więcej jakie jeszcze zabawki można by było kupić :) Wiadomo, muszą być bezpieczne i odpowiednio dobrano do wieku dzieci

Pamela020
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Pamela020 » 27 marca 2018, 20:16

Skoro chcesz otworzyć przedszkole, musisz zadbać przede wszystkim o zaplecze edukacyjne i rozrywkowe. Będzie trzeba kupić trochę książeczek, jakieś zabawki interaktywne, oraz edukacyjne, żeby dzieci nie tylko miały się czym zająć ale i czegoś się uczyły w trakcie zabawy. Do tego musisz również dobrze wszystko zaprojektować, żeby Twoje przedszkole było w pełni bezpieczne dla dzieci.

brookie
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: brookie » 5 kwietnia 2018, 16:27

Do takiego przedszkola na pewno trzeba zwrócić uwagę na jakoś zabawek. Ja znalazłam ostatnio kilka ciekawych informacji odnośnie tego jakie zabawki wybierać. Wcześniej raczej nie przywiązywałam wagi do takich rzeczy, ale ostatnio coraz częściej robię przemyślane zakupy.

histeryczka66
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: histeryczka66 » 29 kwietnia 2018, 17:08

To chyba nie taka prosta sprawa otwarcie przedszkola prawda? pewnie wiele spraw trzeba pozałatwiać i mieć mnóstwo pozwoleń. My mamy akurat niedaleko domu fajną placówkę prywatną gdzie dzieci chodzą :) także mam spokojną głowę

mariiks
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: mariiks » 14 czerwca 2018, 15:29

Moim zdaniem, dobry pomysł na biznes, który jednocześnie ma pożytek społeczny. U nas w kraju co i rusz są problemy z miejscami w przedszkolach, bo tych państwowych (czy tam publicznych) jest zdecydowanie za mało, nawet jak na społeczeństwo starzejące się, gdzie jest mały przyrost demograficzny. Za prywatne przedszkola trzeba trochę zapłacić, ale często jest w nich wyższy poziom nauczania, bo grupy dzieci są mniejsze, więc opiekunowie mają większe szanse na bardziej indywidualne podejście do dziecka. I zajęcia są bardziej urozmaicone, bo prywatne przedszkola podejmują współpracę z podmiotami organizującymi zajęcia językowe, artystyczne, naukowe i same je finansują, więc zależy im na jakości tych zajęć.

trefnoknus
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: trefnoknus » 20 czerwca 2018, 23:34

początki są bardzo ciężkie. Wiem, bo koleżanka zakładała. Jest to ogromna inwestycja, żeby wyposażyć przedszkole odpowiednio, mnóstwo formalności do załatwienia. A zanim biznes sie rozkręci na dobre, to czasem mijają 2 - 3 lata aż przestanie przynosić tylko straty :)

adik356
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: adik356 » 19 lipca 2018, 20:48

Z tego co się dowiadywałam sporo różnych pozwoleń potrzeba na otwarcie przedszkola. Zerknij na propozycje na finansowanie. Czasem takie finansowanie firm przydaje się, aby na początku mieć jakieś fundusze, bo początki są najtrudniejsze.

ODPOWIEDZ