Wycena mieszkania w Poznaniu

O biznesie ogólnie.
rakcja
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Wycena mieszkania w Poznaniu

Post autor: rakcja » 18 maja 2022, 13:31

Mam lokal w Poznaniu, który ma być sprzedany. Nie wiem, jak go wycenić. Ciężko cokolwiek wywnioskować na podstawie ofert w sieci. Niektóre mają ceny z kosmosu, a później widzą tygodniami. Szukam rzeczoznawcy z papierami, który zrobi to profesjonalnie.
Przychodzi Wam coś na myśl? Ktoś konkretny?

emek
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Re: Wycena mieszkania w Poznaniu

Post autor: emek » 23 maja 2022, 23:15

My mieliśmy rzeczoznawcę w cenie, w sensie osoba, która zajmowała się pośrednictwem jest rzeczoznawcą majątkowym i robiła nam wycenę. Nie wiem, czy to dalej obowiązuje, czy było chwilowe - dopytaj w Evertis. Wyceniła nam powyżej tego, co zakładaliśmy, wzieliśmy niewiele mniej, tak więc to był sensowny krok. Sprawdź, czy tak jest nadal.

rakcja
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rakcja » 24 maja 2022, 13:23

Czy w skrócie - zawieram umowę, później oni mi robią wycenę, mam papier od rzeczoznawcy.
Ile to wszystko mniej więcej trwa? Jesteś pewna, że nadal to obowiązuje? W sensie - rzeczoznawca w cenie współpracy z agentem nieruchomości?
Długo czekaliście na sprzedanie lokalu?

emek
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: emek » 25 maja 2022, 18:35

Tak. U nas wycena była po kilku dniach - pewnie podobnie. Nie wiem, czy to nadal obowiązuje - zadzwoń i się dowiedz. Tak. Wtedy to była usługa rzeczoznawcy w cenie usługi agenta. Kilka tygodni, szybko i wzięliśmy więcej niż początkowo zakładaliśmy. Tak więc według mnie wszystko poszło w porządku.

rakcja
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: rakcja » 26 maja 2022, 13:42

Jutro mam spotkanie z babką z Evertis. Telefonicznie potwierdziło się to, co piszesz. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Wstępnie wygląda to w porządku. Jeśli nic negatywnie mnie nie zaskoczy, to pewnie skorzystamy. Zapowiada się dobrze.

emek
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Post autor: emek » 30 maja 2022, 22:47

Skoro telefonicznie potwierdziła, to bym się nie spodziewała zmian. Raczej obowiązują te same zasady. Pewnie zawrzesz umowę. Napisz za jakiś czas, jak to przebiegało, po jakim czasie udało się sprzedać mieszkanie. Ale podejrzewam, że ogarniecie to szybko.

ODPOWIEDZ