Gastronomia- co potrzebne?

O biznesie ogólnie.
buffy
Raczkujący
Raczkujący

Gastronomia- co potrzebne?

Post autor: buffy » 13 lutego 2018, 15:23

Chcielibyśmy wspólnie ze znajomymi odtworzyć własny biznes gastronomiczny, pomożecie ułożyć listę niezbędnych sprzętów? Musimy jakoś podzielić się kosztami i obowiązkami a to ułatwi sprawę

histeryczka66
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Re: Gastronomia- co potrzebne?

Post autor: histeryczka66 » 16 lutego 2018, 10:13

Ja bym się chyba nie podjęła otwierania baru z kimś na współe ale jeśli umiecie się dogadać to spoko :) Zobacz sobie na przyklad Winterhalter - to firma która robi i zmywarki i wyparzarki gastronomiczne a to wam na pewno będzie potrzebne

storka
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: storka » 24 lutego 2018, 10:49

Ciężka sprawa. Ze swojej strony mogę polecić Ci jedynie sklep Grawernia.pl - wykonują szyldy informacyjne i grawerowane tabliczki. Możesz wybrać dogodny dla siebie wzór a także logotyp Twojej restauracji. Moim zdaniem świetna sprawa, zresztą z takich szyldów korzystają także różne biura itd. - także na pewno się sprawdzą.

pawlisia
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: pawlisia » 25 marca 2018, 14:42

Może najlepiej zapytać o radę kogoś kto zna się na tej branży?

ZuzannaKa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ZuzannaKa » 30 marca 2018, 16:14

Według mnie przede wszystkim dobrej jakości produkty. Każdy, kto trochę już w tej branży siedzi wie, że jakość produktów, z których przyrządzamy potrawy decyduje o ich smaku. Jeśli chodzi o Warszawę, to polecam zapoznać się z ofertą tej firmy paoloni.pl, sprzedają owoce morza i ryby najlepszej jakości i przede wszystkim mamy gwarancję, ze zawsze zostaną nam dostarczone świeże.

Amelia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Baran

Post autor: Amelia » 6 kwietnia 2018, 22:45

Na pewno nie obejdziesz się bez centrali wentylacyjnej. Musisz ją dobrać zarówno do wielkości kuchni, jak i intensywności pracy w niej (inna centrala będzie potrzebna w restauracji, inna w barze szybkiej obsługi). W każdym razie, najlepiej poprosić o pomoc w dobrze fachowców, którzy dokładnie wyliczą, jaką centralę potrzebujesz.

kobitkabiznesowa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kobitkabiznesowa » 14 sierpnia 2018, 13:43

No jak dla mnie podstawą są naczynia :D Najlepiej jakieś porządne, a nie z marketu. Może coś takiego - Arcoroc naczynia.
https://www.gastrro.pl/blog/jaki-warnik-do-wody-wybrac.html

ernest
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: ernest » 5 listopada 2018, 18:06

Wszystko zależy od profilu naszej działalności, tzn rodzaju kuchni jaki serwujemy. Ja na przykład szukałem ostatnio piece konwekcyjno-parowe, a mój znajomy mający restaurację z tradycyjną kuchnią włoską szuka drewna do opału pieca w którym piecze pizzę. Także zróżnicowanie jest spore.

kobitkabiznesowa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: kobitkabiznesowa » 15 listopada 2018, 12:54

Jeżeli planujesz organizować imprezy masowe warto zainwestować w warnik, jest to chyba najczęściej wykorzystywane urządzenie gastronomiczne. Można z jego pomocą podgrzać wodę na kawę albo herbatę.
https://www.gastrro.pl/blog/jaki-warnik-do-wody-wybrac.html

gajaa
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gajaa » 18 listopada 2018, 20:53

na pewno przyda się tez namiar na sprawdzoną juz przeze mnie aplikację Barfitter. To takie bardzo proste w obsłudze a przy tym darmowe narzędzie, które znacznie ułatwia codzienna prace. By z niego korzystać trzeba mieć jedynie dostęp do internetu i jakąkolwiek przeglądarkę www. Zawiera w sobie kilka modułów związanych np z ewidencją czasu pracy, historią zamówień czy sprzedaży. no ja nie wyobrażam już sobie pracy bez tej apki :)

luiza
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: luiza » 30 listopada 2018, 22:10

Warto też zajrzeć na sklep.polmarkus.com.pl. W ofercie mają różnego rodzaju sprzęt gastronomiczny, pudełka na ciasto, formy sylikonowe itd. Z tego co widziałam ceny są bardzo atrakcyjne a wybór duży. Na pewno każdy znajdzie tam cos dla siebie.

MultiGastro.pl
Raczkujący
Raczkujący
Nasza Klasa: 12331

Post autor: MultiGastro.pl » 14 stycznia 2019, 09:25

Na pewno podstawą jest dobre wyposażenie jak m.in metalowe meble, sprzęt jak piece, chłodziarki itd. Dlatego zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu multigastro w którym znajdziesz to czego potrzebujesz w dobrej cenie i jednocześnie w razie problemów nasza obsługa również służy profesjonalną pomocą.

Kasieeq12
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: Kasieeq12 » 14 stycznia 2019, 20:48

Przede wszystkim odpowiednie ozdobienie lokalu

Olgusia
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: Olgusia » 11 kwietnia 2019, 17:11

Super ofertę ma strona technologies4all.pl. Mają tam bardzo szeroki wybór urządzeń, które są oczywiście świetnej jakości. Na pewno można znaleźć tam wszystko, czego potrzebujemy. Ceny też są świetne, a myślę, że to chyba jest najważniejsze. Polecam zapoznać się z ich ofertą.

pamelakojder
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: pamelakojder » 5 maja 2019, 14:37

Bardzo profesjonalny sprzęt jest na stronie https://technologies4all.pl/ Wszystko jest bardzo dobrej jakości i w bardzo korzystnych cenach. Zachęcam do zapoznania się z ofertą tego sklepu.

ODPOWIEDZ