Outsourcing usług

O biznesie ogólnie.
megy
Raczkujący
Raczkujący

Outsourcing usług

Post autor: megy » 24 listopada 2017, 15:22

Kto z was i w jakim zakresie korzysta z outsourcingu usług? Zastanawiam się na ile solidne są firmy outsourcingowe i jak bardzo zleceniodawca może mieć pewność, że będzie miał w terminie wykonana należycie usługę.

kosmol
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Koziorożec

Re: Outsourcing usług

Post autor: kosmol » 30 listopada 2017, 10:12

Outsourcing usług to potrzebne rozwiązanie. Miałem już okazję korzystać z usług it lub tych opisanych na stronie tej agencji aterima.pl, przez to, że znalezienie pracowników w krótkim czasie okazało się niemożliwe. Współpracę wspominam dobrze.

laguna
Bywalec
Bywalec

Post autor: laguna » 18 marca 2018, 10:26

W małych i średnich przedsiębiorstwach naprawdę ciekawym rozwiązaniem może być outsourcing IT. Dzięki temu nie ma potrzeby zatrudniania specjalnego działu IT. Wiele firm decyduje się na taką możliwość i wydaje mi się to bardzo wygodne.

Awatar użytkownika
koralik12
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: koralik12 » 23 marca 2018, 20:21

ja korzystam z copywritera i jestem zadowolona

julla
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: julla » 29 marca 2018, 13:59

Słyszałam tylko o księgowości i informatyce w kontekście outsourcingu. Myślę, że to się sprawdza głównie w takich firmach, gdzie nie ma możliwości zatrudnić specjalisty w żaden sposób (na miejscu lub zdalnie) albo gdzie nie ma szans na modyfikację istniejącej struktury i hierarchii wewnętrznej, by utworzyć kolejne działy czy stanowiska. Informatyka się najbardziej opłaca, bo nie trzeba kupować drogich sprzętów komputerowych na stanowisko pracy, a w razie problemów możemy zadzwonić po pomoc, żeby specjaliści przyjechali i ocenili, co trzeba zrobić. To jest coraz częstsza praktyka w biznesie.

darent4
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: darent4 » 12 kwietnia 2018, 15:27

My korzystamy z usług firmy zajmującej się utrzymaniem sieci informatycznej w Łodzi i moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie że to zadanie zostało zlecone na zewnątrz. Spora oszczędność czasu i stresu. I na pewno wychodzi taniej niż zatrudnienie kogoś na etacie odpowiedzialnego za to.

Awatar użytkownika
agorek
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Lew

Post autor: agorek » 26 kwietnia 2018, 15:08

Obecnie dużo usług jest dostępnych w tej formie dla przedsiębiorstwo. Począwszy od firm informatycznych, programistów, księgowości, a kończąc na typowych marketingowych specjalistach, agencjach, copywriterach. Firmy mają w czym wybierać i na czym oszczędzać swoje koszty - co jest szczególnie korzystne dla bardzo małych przedsiębiorstw, które mają małe przychody i limity kosztów. Opłaca się, o ile nawiąże się współpracę z kimś, kto się zna na tym, co robi.

idealna
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: idealna » 18 sierpnia 2018, 15:58

My korzystamy i to bardzo śmiało, jesli tak mozna napisać ;p Uważam, ze outsourcing to w tej chwili swietne rozwiazanie i możliwosc wspolpracy z firmami, ktore naprawde znaja sie na danej rzeczy. Przeciez nie trzeba od razu zatrudniać sztabu ludzi, żeby robić coś poprawnie. U nas zawsze byl problem z rekrutowaniem pracowników. Kadry ewidentnie nie dawały sobie z tym rady, stąd też decyzja o współpracy z agencją hr WorkRoom. Onie nam tez ogarniaja te wszystkie formalności zwiazane z zatrudnieniem... tak przynajmniej od jakiegos czasu mamy poukladane procesy pracownicze w firmie - kazdy odpowiada za to co potrafi i w czym czuje sie dobrze

gusgus
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: gusgus » 3 października 2018, 15:46

Czy ktoś z Was kto zna się na outsourcingu IT, a widzę, że jest wiele takich osób może mi powiedzieć jak działa w takim razie time&material jeśli chodzi o biznes świadczonych usług?

asanka
Raczkujący
Raczkujący
Znak zodiaku: Bliźnięta

Post autor: asanka » 4 października 2018, 06:59

jeśli zakładasz dopiero własną firmę to sporo jeszcze nauki przed tobą :-) pamiętam, kiedy ja to robiłam to dla mnie takie terminy jak koszt uzyskania przychodu, dochód, podatek vat czy liniowy to była czarna magia, serio! i wbrew pozorom firmę prowadzę już 3 rok, a ciągle uczę się czegoś nowego przy mojej księgowej. Sama też sporo szukam, jak potrzebuję coś na cito sprawdzić czy to na takich blogach jak np paniala gdzie własnie znalazłam świetne artykuł na temat kosztów uzyskania przychodu.

greemsy
Raczkujący
Raczkujący

Post autor: greemsy » 9 października 2018, 13:53

Nauki przed Tobą co nie miara, jednak jeśli będziesz podążać za radami doświadczonych osób, będzie Ci z pewnością o wiele łatwiej niż nam ;) Sama już w branży działam od wielu lat, ale na początku zamiast skorzystać z outsourcingu usług też wolałam sama się uczyć i męczyć się długi czas zamiast komuś zapłacić. Dopiero teraz rozumiem, że to się nie opłaca ;) Kolejna sprawa to temat wdrażania nowych rozwiązań - jeśli będziesz planowała jakieś nowe rozwiązania lepiej wcześniej pogadać o tym z pracownikami oraz klientami, gdyż nie zawsze wdrożenia = zysk.

yuremp
Milczek
Milczek

Post autor: yuremp » 6 listopada 2018, 13:32

Korzystanie z pomocy podwykonawców pomaga znacząco usprawnić procesy w firmie, tylko polecam najpierw poczytać na ten temat.

ODPOWIEDZ